Boston – Anaheim 2:6 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:0 (kon.) | Carolina – Chicago 5:0 (kon.)
Ottawa – Buffalo 2:3 (kon.) | Florida – Toronto 5:1 (kon.) | Montreal – Columbus 2:5 (kon.)
Winnipeg – Arizona 5:2 (kon.) | Vancouver – Nashville 1:2 (kon.) | San Jose – Colorado 6:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Chicago Blackhawks
Středa 27.01.2016, 01:30 • PNC Arena, Raleigh • NHL

1. Riley Nash (SJS) 2+0
    2. Jeff Skinner (EDM) 1+1
    3. Eddie Läck (SJS) 26 zák., 0 gólů, 100,0% (04:16:35)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Nestrašil (CAR) 0+1,2 střely, čas na ledě 14:02
    Marián Hossa (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:56
    Richard Pánik (CHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 11:43

59:41
    Hra je přerušena, kotouč mezi střídačkami, bude se vhazovat ve středním pásmu.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:46
    Že by se hrálo v rukavičkách, to ani náhodou. K vidění je hodně osobních soubojů.

58:00
    39:26, takový je poměr střel na branky.

57:42
    Hra se ve třetí třetině hodně kouskuje, často je přerušeno.

57:24

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry.

55:50
    Carolina se v oslabení dobře brání.

55:24
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Hanifin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:00
    Závěr třetí třetiny se blíží velmi rychle, šance hostů jsou už jen minimální.

53:00
    Sedm minut do konce třetí třetiny a domácí tým stále vedl o pět gólů. Šanci Chicaga na vyrovnání se začínají blížit zázraku.

52:25
    Puk je v hledišti, hra je přerušena.

52:17

51:48
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, puk je daleko od Läcka, a tak Carolina střídá.

51:00
    Přesilová hra se hostujícímu týmu nedaří podle představ, stabilně se nemůže udržet v útočném pásmu.

50:17
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Hanifin – 2 min., držení hole).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. McClement (Lindholm, Falk), 14. Nash (Slavin), 16. Liles (Versteeg, Eric Staal), 31. Nordström (Staal, Nestrašil), 33. Nash (Skinner)

Carolina Hurricanes: Läck (Altshuller) – Faulk, Liles, Slavin, Hainsey, Jordán, Hanifin – Di Guiseppe, Staal, Versteeg – Nestrašil, Staal J, Nordström – Lindholm, Rask, Skinner – Terry, McClement, Malone
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Van Riemsdyk, Rozsíval, Gustafsson – Hossa, Toews, Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teravainen, Danault, Desjardins – McNeill, Rasmussen, Pánik

Rozhodčí: Sutherland, Romasko – Nansen, Nowak