Arnhem – Excelsior 0:0 (kon.) | Zwolle – Groningen 1:3 (kon.) | Eindhoven – Graafschap 4:2 (kon.)
Nijmegen – Alkmaar 0:3 (kon.)
PSV Eindhoven
4:2 (3:0)
BV De Graafschap
Sobota 30.01.2016, 19:45 • Philips Stadion (Eindhoven) [Kapacita: 35 292] • Nizozemská Eredivisie • 21. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (21:41:02)

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byly lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 4:2. Na první branku dnešního utkání jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť se už v 17. minutě trefil de Jong. Na 2:0 poté zvyšoval krásnou umístěnou střelou poblíž hranice vápna Pröpper. V samém závěru prvního poločasu se ještě trefil Narsingh a domácí tak vedli po prvním poločase 3:0. Hosté však začali ve druhém poločase hrát o dost lépe a domácí naopak zvolnili své tempo a v 68. minutě tak snížil na 3:1 van de Pavert. V 80. minutě to bylo už 3:2, a to když se dokázal střelou poblíž hranice vápna prosadit Straalman. Domácí se však znovu prosadili o pět minut později, a to když se dokázal prosadit střídající Pereiro. Domácí si tak po dnešní výhře 4:2 připsali do tabulky důležité tři body.

Držení míče: 64% – 36%
    Střely celkem: 27 – 9
    Střely na branku: 13 – 3

90+3

90+3
    Ještě před tím však vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu za tvrdý faul na jednoho z protihráčů Andrew Driver.

90+3
    Právě se nám rozeběhla poslední nastavená minutka zápasu a rozhodčí tak zápas za malou chvilku ukončí.

90+2
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou poblíž hranice vápna soupeře a o míč tak přišli.

90+1
    Pereiro byl faulován zhruba na polovině hřiště a k míči se tak dostávají domácí.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

88
    Narsingh se nyní dostal k míči ve vápně soupeře, ke střele se však nedostal, neboť ho odebral čistě o míč Straalman.

87
    Jeden z nich se však nyní dopustil faulu a hrát tak můžou domácí.

87
    Hosté momentálně kombinují s míčem na polovině soupeře.

86
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách, ale dopředu se příliš neženou.
    85. Gastón PEREIRO - 4:2

85
    PSV právě vstřelilo branku!
    Tak nejspíš ne. Domácí zvyšují na 4:2! GASTÓN PEREIRO se dostal k míči ve vápně soupeře, naznačením střely se zbavil jednoho z obránců, následně obešel i brankáře a střelou do odkryté branky se nemýlil.

84
    Poslední pětiminutovka zápasu bude ještě velmi zajímavá, neboť se hostům podařilo před malou chvílí snížit na 3:2.

83
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Bryan Smeets a místo něj nastupuje Youssef El Jebli.

82
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Andrés Guardado a místo něj nastupuje Stijn Schaars.

Martin Penker

Branky: 17. L. de Jong, 31. D. Pröpper, 44. L. Narsingh, 85. Pereiro – 68. van de Pavert, 80. Straalman

Karty:   90+3. Driver (GRA)

Neproměněná penalta: 37. Locadia (PSV), brankář Jurjus zneškodnil

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 2:9.
    PSV Eindhoven: Zoet – Arias, Bruma, Isimat-Mirin, H. Moreno (62. Willems) – D. Pröpper, Hendrix, Guardado (82. Schaars) – L. Narsingh, L. de Jong (C), Locadia (62. Pereiro).
    Náhradníci: Pasveer – Pereiro, Schaars, Maher, Willems, Jozefzoon, Brenet.

BV De Graafschap: Jurjus – Straalman, R. Pröpper, van de Pavert (C), Çiçek – K. Vida, Kaak (71. Diemers), Driver – Vermeij – Smeets (83. El Jebli), Peters (59. Kabasele).
    Náhradníci: Verstappen – Tarfi, Kabasele, Will, El Jebli, Menting, Diemers.