Třinec – Pardubice 3:2 (3:2 po s.n.) | Plzeň – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.) | Chomutov – Vítkovice 3:5 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 1:6 (kon.)
Sparta – K. Vary 6:1 (kon.)
po s.n. (3:2)
HC Oceláři Třinec
3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 05.02.2016, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků) • Tipsport extraliga • 43. kolo
    Zbyněk IRGL - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.

Oceláři vítězí po nájezdech, o druhém bodu pro Slezany rozhodl ZBYNĚK IRGL!

59:30
    A ještě jedna přesilovka pro domácí! Takže prodloužení nebo gól? Vyloučen je Branislav Rapáč na dvě minuty za hákování.

57:49
    Po chybě jednoho z třineckých hráčů byl zcela sám před Hrubcem Orsava, ale extřinecký útočník ani nadvakrát domácího strážce svatyně nepřekonal!

56:51
    A další vyloučení. Štajnoch hrál se zlomenou hokejkou a míří na trestnou lavici za nedovolenou hru se zlomenou hokejkou.

54:04
    Kopecký podrazil jednoho z hostujících hráčů za pardubickou brankou a výhodu 4/3 mají nyní hosté. Kopecký – 2 min. – podražení.

53:19
    Pardubičtí si možná mysleli, že hrají přesilovku a dlouhou chvíli jich bylo na ledě pět a brankář Maxwell. Za pískotu diváků si toho všimli i rozhodčí a znovu vylučují. Trest odsedí Dmitrij Monja.

52:44
    Jak rychle přesilovka Třince začala, tak rychle i končí. Branislav Rapáč přepadl přes Galvasovu hokejku a třinecký obránce je potrestán dvěmi minutami za faul kolenem.

51:51
    Pardubická přesilovka končí. Tomáš Marcinko trefil holí do obličeje jednoho z Ocelářů a jde si na dvě minuty odpočinout za vysokou hůl.

51:14
    Adamský byl po Stehlíkově nahození zcela sám před Maxwellem, který jeho střelu famózně vyrazil!

50:27
    Marek Růžička si až moc agresivně počínal před pardubickou brankou a od sudích inkasoval dvě minuty za hrubost + 10 minut za nesportovní chování. Dvouminutový trest odpykává Svačina.
    48:15 Lukáš NAHODIL - 2:2

48:15
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice rychle využily přesilovku. Redenbach našel z levé strany mezi kruhy LUKÁŠE NAHODILA a ten prudkou střelou prostřelil Hrubce. Asistence: Tyler Redenbach, Martin Štajnoch.

48:05
    Růžička masíroval u mantinelu Kauta, zatímco třineckých bylo na ledě šest. Dvouminutový trest odpyká Marek Růžička.

41:42
    Rufer na útočné modré obral soupeře o puk, přihrál dopředu Plíhalovi, ale ten sám před brankářem Maxwella nepřekonal.
    39:37 Lukáš NAHODIL - 2:1

39:37
    Pardubice jsou zpátky ve hře! Dmitrij Monya šikovným pasem skrz pětici bránících hráčů našel zcela nehlídaného LUKÁŠE NAHODILA, který střelou nad Hrubcovu lapačku snižuje na rozdíl jediné branky! Asistence: Dmitrij Monja.

36:41
    Početní výhoda tentokráte pro Pardubice, sekáním se provinil Zbyněk Irgl.

34:18
    Chvilkový tlak Dynama končí dalším proviněním proti pravidlům. Na trestnou lavici usedá Tomáš Marcinko, který si odpyká dvě minuty za hákování.

34:00
    Tomáš Marcinko před třineckou bránou tečoval Redenbachovo nahození, Hrubec si ale věděl rady a vyrazil puk do rohu kluziště.

30:33
    Velká šance pro pardubického kapitána! Petr Sýkora se dostal za třineckou obranu, na Šimona Hrubce si ale kličkou do bekhendu nepřišel!
    28:27 Jiří POLANSKÝ - 2:0

28:27
    Třinec právě vstřelil branku!
    Dynamo tyto dva fauly vycházejí hodně draho! Martin Adamský zastavil vyhození Petra Čáslavy, chvíli podržel kotouč a poté namazal nehlídanému JIŘÍMU POLANSKÉMU! Ten měl jednoduchou práci v podobě doklepnutí puku do prázdné branky! Asistence: Martin Adamský.
    27:35 David NOSEK - 1:0

27:35
    To neplatí o pár chvil později, Oceláři otevírají skóre zápasu! Slezané sehráli ukázkovou kombinaci, na jejímž konci stál DAVID NOSEK! Střela třineckého obránce propadla Maxwellovi mezi betony! Asistence: Zbyněk Irgl.

27:07
    Oceláře čeká dvojnásobná přesilovka, na trestnou lavici totiž k Marcinkovi usedá Matěj Beran (2 minuty, sekání). 55 vteřin 5 na 3.

26:02
    Druhá přesilovka zápasu pro Oceláře. Na trestnou lavici usedá Tomáš Marcinko, který se provinil nedovoleným bráněním.

11:08
    Pardubičtí si zahrají druhou přesilovku, na trestnou lavici usedá Daniel Rákos. Při výhodě hostujícího celku se kotouč dostal do odkryté branky Dynama, rozhodčí ale gól neuznali, neboť se puku dotkl domácí Polanský.

08:31
    Střelu Štajnocha od modré šikovně tečoval Lukáš Nahodil, kotouč minul třineckou klec o pár decimetrů!

07:28
    Dynamo si může oddechnout od třineckého tlaku, v následujících dvou minutách bude hrát přesilovku. Na trestnou lavici usedá Vladimír Dravecký, který obdržel dvě minuty za vysokou hůl.

07:00
    Obrovská šance Daniela Rákose! Třinecký útočník nejprve z mezikruží trefil jen nohy bránícího hráče, poté si ale objel branku a kousíček mu chyběl k tomu, aby zasunul puk za záda brankáře Maxwella!

02:53
    Oceláři si zahrají první početní výhodu. Na trestnou lavici usedá hostující Tyler Redenbach, který se provinil sevřením puku.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 28. Nosek (Irgl), 29. Polanský (Adamský), rozh. náj. Irgl – 40. Nahodil (Monja), 49. Nahodil (Redenbach, Štajnoch)