Třinec – Pardubice 3:2 (3:2 po s.n.) | Plzeň – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.) | Chomutov – Vítkovice 3:5 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 1:6 (kon.)
Sparta – K. Vary 6:1 (kon.)
Mountfield HK
5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 05.02.2016, 18:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 43. kolo

56:39
    Michal Birner (LIB) za své nevídané představení a faul na Knotka inkasuje trest na 5 minut a do konce utkání. Další minuta a vteřina přesilovky pět na tři pro Hradec.

55:40
    Zatímco Kudrna dostal menší trest, Vampola inkasoval dvojitý a ještě desítku. To znamená, že Hradec má 34 sekund přesilovky pět na tři.

54:15
    Hradecký brankář následně vypomohl svým spoluhráčům v rozehrávce, ale Jakub Valský (LIB) ho podrazil. Přesilovka pro Hradec a tohle už pro hosty není vůbec dobré.

51:01
    Oba dva míří do kabin, sudí se takhle zkrátka rozhodli, i když asi nemuseli. Jiří Vašíček s Brankem Radivojevičem obdrželi každý 2 + 2 minuty za hrubost a osobní trest na 10 minut.

35:21
    Pak přišel souboj za hradeckou klecí a faul domácího týmu, který dává hostům velkou šanci, jak korigovat skóre. Karel Pilař (HKM) je vyloučen za držení.

31:04
    Hradec si zahraje 19 sekund přesilovky pět na tři. Radim Šimek (LIB) to přehnal s důrazem, když krosčekoval Briana Ihnačáka.

29:23
    Tomáš Mojžíš (LIB) putuje k trestoměřičům za zásah vysokou holí. Uvidíme první využitou přesilovku večera?

23:34
    Petr Vampola se poroučel k zemi a mohl za to krosček Filipa Hronka (HKM). Na přesilovku jdou tentokrát Severočeši.

19:58
    Ale z úvodní části to ještě nebylo všechno, po přestávce uvidíme hradeckou přesilovku. Tomáš Mojžíš (LIB) je vyloučen za podražení.

16:21
    Michal Řepík (LIB) – 2 minuty za hákování. Naloží Hradec se svou druhou přesilovkou líp než s tou první?

13:08
    Pláněk i Birner si vysloužili dvě minuty za hrubost. Po komerční přestávce tak pokračujeme hrou ve čtyřech na obou stranách.

10:58
    Lukáš Derner (LIB) – 2 minuty za napadení.

01:51
    A pro Hradec je tu první velká nepříjemnost – oslabení. Jiří Vašíček (HKM) si odpyká menší trest za sekání.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 8. Mertl (Kudrna, Šimánek), 27. Bednář, 33. Ihnačák (Courchaine), 37. Köhler (Červený), 57. Courchaine (Köhler) – 20. Bulíř (Bakoš)

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Pláněk, Plášil, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek, Havránek – Bednář "C", Kukumberg, Dej – Červený, Ihnačák, Courchaine – Kudrna, Mertl, Šimánek – Köhler, Knotek, Bulík. Trenér: Vladimír Kýhos.
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (37. Schwarz) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk "C", Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Stránský, Vlach. Trenér: Filip Pešán.

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Frodl, Špůr.