Třinec – Pardubice 3:2 (3:2 po s.n.) | Plzeň – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.) | Chomutov – Vítkovice 3:5 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 1:6 (kon.)
Sparta – K. Vary 6:1 (kon.)
HC Kometa Brno
1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Pátek 05.02.2016, 18:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 43. kolo

Dnešní utkání je u konce. Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Jiří Doležal a Jan Hruška. Litvínov si z Brna odveze tři body, když skóre v závěrečné části pečetili Ondřej Jurčík a František Gerhát. Alespoň kosmetickou úpravu skóre pro modrobílé barvy zařídil Petr Kuboš, který střelou od modré čáry smazal nulu na Petráskově kontě. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek večera a u onlajnu z jihomoravské metropole opět brzy na počtenou.

Střely na bránu

Kometa: 34
    Litvínov: 27 (20:27:13)

59:50
    Zápas se dohrává v oblasti kolem brněnské brány.

59:10
    Piroš se důrazně tlačil k puku, který směřoval k brance Martina Faltera. Nakonec bez výsledku.

58:27
    Hübla obrala o kotouč brněnská obrana, hostující útočník se snažil prosadit od pravého mantinelu.

58:09
    Zakázané uvolnění vrací hru před Petráska.
    57:31 Petr KUBOŠ - 1:6

57:31
    Kometa právě vstřelila branku!
    Před koncem utkání se prosazují také domácí. Na modré čáře napřáhl PETR KUBOŠ a za pomocí odrazu od tyče litvínovské klece snižuje nepříznivý stav zápasu. Asistence: Jan Káňa, Rastislav Špirko.

57:05
    Domácí měli příležitost k upravení skóre, důraz domácích útočníků na brankovišti ale hostující obrana ustála a Petrásek následně našel kotouč ve změti těl.

56:51
    Dnešnímu utkání přihlíží 7372 diváků.
    56:25 František GERHÁT - 0:6

56:25
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Po ubráněném oslabení domácích se Litvínov prosazuje pošesté. Kotouč se po sérii odrazů dostal k FRANTIŠKU GERHÁTOVI, který jej před odkrytou bránou posílá bekhendem do sítě. Asistence: Karel Kubát, František Lukeš.

55:20
    Falter po litvínovské střele podrží kotouč ve výstroji a přeruší hru.

55:05
    Litvínov svírá Brňany ve vlastním pásmu.

54:09
    Hosté jsou již v plném počtu a začíná jim přesilová hra.

54:02
    Síly na ledě se srovnají. Kometa hrála v šesti a trest odjíždí odpykat Vlastimil Dostálek (KOM).

53:35
    Domácí mají problém s přechodem modré čáry, když už se jim to podaří, Litvínov vzápětí vyhodí puk daleko od své klece.

53:11
    Hosté se osvobozují a posílají do oslabení čerstvé síly.

52:50
    Němec dostal ideální přihrávku, střela z první mu ale vůbec nesedla.

52:30
    Kometa hledá cestu do pásma.

52:09
    Další přesilová hra pro domácí celek. Rostislav Martynek (LIT) již odpočívá vedle trestoměřičů. Podražení.
    51:07 Ondřej JURČÍK - 0:5

51:07
    Martin Falter se vydal pokrýt kotouč ven ze své brány, černou pryž však rychleji vypíchl Jiří Doležal, poslal ji před domácí klec, kde byl připraven ONDŘEJ JURČÍK a ten neměl problém před prázdnou bránou skórovat. Asistence: Jiří Doležal.

50:42
    Malec uspěl v rychlostním souboji s Hořavou a sebral puk ve vlastním pásmu před dojíždějícím litvínovským útočníkem.

50:27
    Z popřesilovkového tlaku se Verva osvobozuje raději za cenu zakázaného uvolnění.

50:16
    Hosté hrají v plném počtu.

50:10
    Ti se usazují v pásmu, zatím bez výsledku.

49:40
    Hosté vyhazují, Falter sbírá černou pryž za bránou a posílá do útočného snažení spoluhráče ze druhé formace.

49:05
    Kaberle našel Kováčika, tomu ale střela vůbec nesedla a první obránce ji bruslemi odvrátil pryč.

48:27
    Domácí vyhráli vhazování a kombinují před Petráskem.

48:16
    Další možnost pro Kometu. Tomáš Frolo (LIT) odchází na dvě minuty na trestnou lavici. Vysoká hůl.

48:10
    Litvínov se tlačil do brány, brněnská obrana však dobře zapracovala a nebezpečné území se pohlídala.

47:42
    Hořava zkusil štěstí z pravého kruhu, Falterova vyrážečka ale stála v cestě kotouči do brány.

46:40
    Hosté se řítili do přečíslení tří na jednoho, Gerhát ale nedokázal úspěšně zakončit po přihrávce před bránu.

46:25
    Po dalším úspěšném Petráskově zákroku následuje komerční přestávka.

46:18
    To stejné se děje i o devět sekund později. Litvínov kouskuje hru.

46:09
    Krátce na to vyhazují opět hosté na zakázané uvolnění.

45:55
    Hübl s Lukešem a Gerhátem nyní pěkně zakombinovali v útočném pásmu, k finální střele se ale nikdo z nich nedostal.

45:23
    Svěřenci Radima Rulíka vyhazují na zakázané uvolnění.

45:03
    S následnou střelou si Petrásek poradil. Nastavil lapačku a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.

44:45
    Hynek Zohorna byl sám před Petráskem a mohl dorážet do poloodkryté brány, neměl však dostatečně dlouhou hůl na to, aby na kotouč dosáhl.

44:05
    Litvínov kombinuje ve vlastním pásmu.

43:16
    Domácí se neprosadili před Petráskem, následná nepřesná přihrávka přesouvá hru do obranného pásma domácích. Zakázané uvolnění.

43:00
    Hanzl hned po buly pálil do připraveného Faltera.

42:10
    Čtvrtá formace Litvínova si vytvořila s přispěním brněnské obrany velkou příležitost. Do samostatného úniku se dostal Jurčík, tísněn domácí defenzívou ale nedokázal zakončit přesně.

41:37
    V signalizovaném ofsajdu musejí domácí vyklidit prostor před Petráskem, toho využívají i hosté a odcházejí střídat.

40:59
    Špirko bojoval o kotouč za Petráskovou bránou, obránci Litvínova ale byli v přesile.

40:17
    Hned po buly se však Litvínovským daří poslat kotouč do středního pásma a Kometu musí zakládat další akci.

40:11
    V úvodu závěrečné části hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

40:01
    Jakoby ani hráči nevěřili, že vedou o čtyři branky

Po čtyřiceti minutách souboje mezi Kometou a Litvínovem klesla nálada v brněnské hale opět o něco níže. Hosté dvěma rychlými zásahy po první přestávce značně oddálili brněnský celek od zisku důležitých bodů. Filip Pavlík a Kamil Černý se v rozmezí půl minuty prosadili a stav se od té doby již nezměnil. Další třetina začne přibližně v 19:46.

Kometa: 22
    Litvínov: 18

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:56
    Pavlík se řítil z levé strany sám na Faltera, brněnský brankář jeho pokus skvěle vytěsnil!

39:24
    První formace Litvínova se nyní snažila popáté v utkání poslat puk do brněnské brány, teč jednoho z hostujících forvardů ale do brány nemířila.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Dočekal vybojoval puk v útočném rohu kluziště, našel Dostálka, který posílal puk před bránu na Radima Zohornu, ten byl ale dobře pokrytý.

38:26
    Úmyslný ofsajd Vervy vrací hru před Petráska.

37:53
    Domácí buší, Petrásek odolává. Asi tak vypadá hra v posledních minutách.

36:59
    Němec našel přihrávkou Buriana v tandemu, ten ale v dobré příležitosti netrefil litvínovskou bránu.

36:35
    Vhazovat se bude po levici gólmana Petráska.

36:35
    Koreis v tisíciprocentní příležitosti nedokázal poslat puk do prázdné brány. Chytře si před Petráskem hodil kotouč do bekhendu, poslední vracející se obránce ale nějakým způsobem zabránil první gólové radosti Komety.

36:00
    Kaberle se po překombinované akci domácích přece jen dostal ke střele, Petráskova lapačka byla opět na svém místě.

35:06
    Káňův pokus našel Petrásek v lapačce. Brněnský útočník následně bouchl hokejkou do mantinelu, což nejspíše dokumentuje náladu modrobílých hokejistů.

34:44
    Zakázané uvolnění Brňanů.

34:33
    Kubát se dostal k dobré střele, jeho projektil zastavil Martin Falter a stejně jako jeho brankářský protějšek Petrásek, i on přerušuje hru.

34:10
    Hruškův pokus srazil první obránce Litvínova mimo bránu. Následně přerušuje hru Petrásek.

33:15
    Dostálek s Dočekalem a Radimem Zohornou se snaží něco udělat s nepříznivým stavem, zatím však pouze hledají ideální místo na gólovou střelu.

33:11
    Hráči si mohou na chvíli odpočinout, komerční přestávka.

33:11
    Petrásek vyjel z brankoviště až na úroveň levého kruhu, přikryl kotouč a přerušil hru.

32:57
    Kubošova bomba od modré čáry nemířila do sítě.

32:00
    V posledních minutách je na ledě vidět spíše boj o střední pásmo, ani jeden tým se nemůže dostat přes modrou čáru soupeře.

31:30
    Lukeš neudržel černou pryž u mantinelu a do akce se dostávají domácí, ne však na dlouho.

31:02
    Němec chtěl vybídnout spoluhráče na modré čáře, puk ho ale neposlechl tak, jak brněnský útočník chtěl, je z toho ofsajd.

30:02
    Kaberle s Kováčikem musejí začít opět za vlastní bránou.

29:40
    Litvínov je již v plném počtu.

29:10
    Hosté se dostali do útoku ve vlastním oslabením, domácím se momentálně nedaří najít si cestu před Petráska.

28:25
    Litvínov se opět osvobozuje.

27:56
    Hosté ubránili nebezpečnou situaci před bránou a vyhazují přes všechny čáry.

27:40
    Tomáš Frolo (LIT) potrestán dvěma minutami za hákování.

27:32
    Do samostatného úniku mířil Burian, byl však příliš pomalý. Rozhodčí má však zdviženou pravici, bude se vylučovat.

27:00
    Hosté jsou aktivnější a při chuti.

26:38
    Před litvínovskou střídačkou se hráči pošťuchují, pár pěstí vylétlo vzhůru, rozhodčí se ale vylučovat nechystají. Komerční přestávka.

26:09
    Reichl se důrazně tlačil do zakončení, Falter ale jeho pokus za svá záda nepustil.

25:17
    Hanzl dobruslil puk ve středním pásmu a rozehrávkou našetřil čas, Viktor Hübl se v tu samou chvíli vrací na led.

24:38
    Hruškovi puk přeskočil čepel za modrou čárou a hosté opět vyhazují.

23:57
    Kováčik zastavil puk na modré čáře, do šance se následně dostal Hruška, střela z pravého kruhu mu ale nesedla ideálně.

23:35
    Litvínov vyhazuje a rychle střídá.

23:17
    Snížit nepříznivý stav můžou domácí v následující přesilové hře. Viktor Hübl (LIT) podrazil Dujsíka a už sedí na trestné lavici.

22:35
    Hosté kombinují v pásmu domácích, Kometě se nedaří vyhodit.

21:40
    Do šance se tlačil Hruška, Petrásek ale před brněnským útočníkem stihl zakročit včas.
    21:16 Kamil ČERNÝ - 0:4

21:16
    Tohle už pro domácí nevypadá vůbec dobře. Hosté vybojovali puk za brněnskou bránou a KAMIL ČERNÝ jej po pěkném pasu od Robina Hanzla zpoza brány posílá pod horní tyč. Asistence: Robin Hanzl, Michal Trávníček.

20:43
    Do domácí klece se staví Martin Falter!
    20:43 Filip PAVLÍK - 0:3

20:43
    Sekundu před koncem početní výhody Litvínova se hosté znovu prosazují. FILIP PAVLÍK napřáhl na levém kruhu a střelou z první propálil Marka Čiliaka, který si nepohlídal pravou tyč. Asistence: František Lukeš, Karel Kubát.

20:08
    V úvodu druhé periody ještě hosté dohrávají přesilovou hru a proto Brňané po vyhraném vhazování hned vyhazují kotouč pryč.

20:01
    Po první třetině jsou na tom lépe hosté

První třetina utkání v Brně je za námi a lépe se do šaten určitě odchází hokejistům v černých barvách. Ti vedou ve městě pod Špilberkem po dvaceti minutách o dvě branky. Nejprve se prosadil Rostislav Martynek, který z pozice mezi kruhy prostřelil Čiliaka, v patnácté minutě pak skončilo za zády brněnského gólmana nenápadné nahození Jiřího Doležala. Další třetina začne přibližně v 18:53.

Kometa: 8
    Litvínov: 11

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:59
    Martynek mohl ještě skórovat sekundu před koncem úvodní periody, ale v důležitém okamžiku mu puk přeskočil hůl.

19:28
    Jeden z hostujících forvardů tečoval kotouč mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:00
    V čase, kdy hlasatel oznamuje probíhající poslední minutu úvodní dvacetiminutovky, se domácím daří vyhodit puk.

18:44
    Další nepříjemnost pro domácí. Na trestnou lavici odjíždí Tomáš Malec (KOM), který hákoval protihráče za vlastní bránou.

17:30
    Burian zavezl puk do útočné třetiny a hledal přihrávkou spoluhráče mezi kruhy, jeho pas ale postrádal potřebnou přesnost.

16:40
    Hosté napadají modrobílé hokejisty ve vlastním pásmu, Kometa má problém se založením útočné akce.

16:28
    Po přetahované o puk v podání Martynka s Káňou končí černá pryž za mantinelem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:28
    Hruška sbírá puk v rohu kluziště a přenechává jej Kováčikovi, ten ale nastřelil pouze prvního obránce hostí.

15:02
    Hosté drží kotouč na svých hokejkách. Do útoku se vrhala Hořavova formace, nepřesný pas, končící na zakázaném uvolnění, ale vrací hru před Petráska.
    14:13 Jiří DOLEŽAL - 0:2

14:13
    Krátce po ubráněném oslabení se Litvínov dostává do dvoubrankového vedení. Prosazuje se čtvrtá formace hostí. JIŘÍ DOLEŽAL plácl do puku kousek za modrou čárou a ten k údivu všech končí až v brněnské síti. Asistence: Lukáš Válek, Ondřej Jurčík.

13:53
    Tonovi nesedla střela na levém kruhu, Chaloupka se v tom samém okamžiku vrací na led.

13:15
    Frolo osvobozuje svůj tým prudkým vyhozením. Kometa opět hledá cestu do pásma.

12:53
    Domácí kombinují před Petráskem, Němcova rána ale míří vysoko nad horní tyč a hra je vykázána do středního pásma.

12:20
    Hüblovi se daří vyhodit a rychle prchá na střídačku.

11:53
    Jen co se domácí Špirko vrátil na led, na trestnou lavici míří hostující Petr Chaloupka (LIT) za držení protihráče. Přesilová hra pro Kometu.

11:25
    Malec zablokoval Hanzlův pas před brankoviště Jihomoravanů.

10:59
    Brňané opět vyhazují, následně se Litvínovu opět nevydařil přechod do útoku a hra je přerušena kvůli ofsajdu.

10:49
    Kubát přejel s kotoučem za modrou čáru, čehož si všimli čároví rozhodčí a je z toho ofsajd.

10:38
    Litvínov si zatím v přesilové hře nevytvořil vyloženou šanci, Kometa se dobře brání.

10:24
    To stejné se daří Káňovi, který se dostal s pukem až do rohu kluziště za Petráskovou bránou a šetří cenné vteřinky pro svůj tým.

09:35
    Kuboš vyhazuje zpoza brány a osvobozuje svůj tým.

09:23
    Přesilovou hru si vyzkouší také Litvínov. Rastislav Špirko (KOM) vyloučen za sekání.
    Litvínovská oslava gólu se spoluhráči

09:00
    Hanzl si vytvořil obrovskou příležitost, když projel útočným pásmem a sám před bránou ještě nahrával na své pokryté spoluhráče, to už ale bylo moc.

08:40
    Burian dostal pěkný pas na modré čáře a vypálil z první na bránu, Petrásek si jeho pokus pohlídal.

08:10
    To už se lépe vydařilo hostům a první litvínovská formace se snaží projít přes modrou čáru.

07:55
    Hruška vyhrál vhazování v útočném pásmu na hůl Tomáše Kaberleho, sudí ale hru okamžitě přerušil a nařizuje nové vhazování.

07:53
    Komerční přestávka.

07:53
    Hruška se dostal před Petráska, forhendovým blafákem ale nepřekonal litvínovského muže v masce.

07:08
    Malec čeká za vlastní svatyní, až mu vystřídají spoluhráči, toho využívají i hokejisté v černých barvách a pouštějí na hřiště čerstvé síly.

06:46
    Svěřenci Radima Rulíka vyhodili přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

06:24

06:10
    Kubošova rána od modré čáry byla hodně nepřesná, hosté následně vyhazují.

05:40
    Útočnou akci rozjíždí útok v čele se Špirkem a usazuje se před litvínovskou klecí.

05:22
    Kometa zatím nepustila svého soupeře z pásma, kotouč však nyní po teči jednoho z bránících hráčů končí až na ochozech DRFG Areny. Vhazovat se bude opět před Petráskem.

04:40
    Kaberle na modré čáře hledá své spoluhráče v předbrankovém prostoru, zatím marně.

04:24
    Domácí si zahrají první přesilovou hru. Z týmu Litvínova vyloučen Miloslav Hořava (LIT) na dvě minuty za krosček.
    03:54 Rostislav MARTYNEK - 0:1

03:54
    Hosté jdou v úvodu utkání do vedení! ROSTISLAV MARTYNEK si vybruslil od mantinelu mezi kruhy a propálil Čiliaka ranou do horních pater brány. Asistence: Robin Hanzl, Karel Kubát.

03:35
    Lukeš zavezl puk do útočné třetiny, Hübl však přejel příliš rychle modrou čáru na pravé straně a čárový rozhodčí tak musí hru přerušit kvůli ofsajdu.

03:03
    Dostálek se tlačil mezi dvěma obránci do zakončení, kotouč mu ale před Petráskem odjel z čepele.

02:27
    Vondráček napadá rozehrávku v rohu kluziště, Litvínov ale ustál nápor domácího útočníka.

01:35
    Stejné útočné složení teď hodně vylekalo Petráska, který si musel hlídat tečovanou střelu od modré čáry.

01:06
    Druhá brněnská formace se snažila prosadit v útočném pásmu, finální přihrávku ale zablokovala obrana hostí.

00:02
    Hosté uspěli na úvodním vhazovaní a do šance se tlačil Karel Kubát, Čiliak neposedný puk vytěsnil mimo tři tyče.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Koch, Kozák, Kuboš, Malec, Dujsík, Kováčik – Burian, Hruška (C), Ton – Káňa, Němec, Špirko – Vondráček, Koreis, H. Zohorna – Dostálek, Dočekal, R. Zohorna.

Hlavní trenér: Alois Hadamczik.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Černý, Frolo, Gula – Lukeš, Hübl, Gerhát – Trávníček (C), Hanzl, Martynek – Piroš, Reichel, Hořava – Doležal, Válek, Jurčík.

Hlavní trenér: Radim Rulík.

Rozhodčí: Čech, Hradil – Bryška, Lukš.

HC Verva Litvínov

Kádr Vervy prochází každoročně obávanou pomistrovskou kocovinou. Před třiačtyřicátým kolem se drží jen bod nad poslední příčkou, kterou momentálně okupují Karlovy Vary. Celek zpod Krušných hor se však začíná herně zvedat.

V posledních dvou zápasech se o tom jasně přesvědčili jak Bílí Tygři z Liberce, kteří si poradili s Vervou až po samostatných nájezdech, tak královéhradecký Mountfield, ten utrpěl na Zimním stadionu Ivana Hlinky debakl 5:1.

Na severu Čech si také prožili reprezentační radost, ačkoliv ne hráčskou. Generálním manažerem výběru pro Světový pohár 2016, který se bude hrát na přelomu září a října se totiž stal litvínovský odchovanec Martin Ručinský.

František Lukeš (7+13)
    Jaroslav Janus (35 utkání, úspěšnost 91,08%)
    Jan Hruška oblékne reprezentační dres.

Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika v posledním představení v domácím svatostánku vyzvali Vítkovice, se kterými si dokázali přesvědčivě poradit hlavně díky velice vydařené druhé periodě, kdy Jihomoravané poslali do sítě soupeře kotouč hned čtyřikrát. Výhrou proti ostravskému celku Brňané přerušili nepříznivou sérii pěti proher v řadě.

Tým Komety trápí poměrně rozsáhlá marodka. Do hry nemůže nastoupit kapitán Leoš Čermák, zkušený bek Jan Hanzlík, ani střelec David Ostřížek. Útěchou pro příznivce modrobílých barev však může být fakt, že do utkání již nastoupí nejproduktivnější obránce jihomoravského celku Jozef Kováčik.

Příjemná zpráva potkala ve čtvrtek dopoledne ostrostřelce a současného kapitána brněnského celku Jana Hrušku, který byl povolán do reprezentačního kádru na zápasy proti Rusku v Třinci a v Ostravě.

Jozef Kováčik (4+18)
    Marek Čiliak (35 utkání, úspěšnost 91,1%)

Dobrý večer z města pod Špilberkem, kde se v rámci 43. kola Tipsport extraligy střetnou proti sobě brněnská Kometa a hostující Verva Litvínov.

V březnu tomu bude rok od doby, co spolu dva soupeři, kteří se dnes utkají v DRFG Aréně, válčili v boji o postup do finále play-off. Letos se oba celky potýkají s méně příjemnou situací. Poslední český mistr se krčí u dna tabulky a modrobílá, loni bronzová, parta se snaží upevnit svoji pozici v boji o předkolo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 58. Kuboš (Káňa, Špirko) – 4. Martynek (Hanzl, Kubát), 15. Doležal (Válek, Jurčík), 21. Pavlík (Lukeš, Kubát), 22. Černý (Hanzl, Trávníček), 52. Jurčík (Doležal), 57. Gerhát (Kubát, Lukeš)

HC Kometa Brno: Čiliak (od 21. Falter) – Kaberle, Koch, Kozák, Kuboš, Malec, Dujsík, Kováčik – Burian, Hruška (C), Ton – Káňa, Němec, Špirko – Vondráček, Koreis, H. Zohorna – Dostálek, Dočekal, R. Zohorna.

Rozhodčí: Čech, Hradil – Bryška, Lukš