Vsetín – Poruba 4:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Chrudim 2:6 (kon.) | Havířov – Opava 3:4 (0:2 po s.n.)
Přerov – Uh.Brod 7:4 (kon.) | Litoměřice – Kobra 4:6 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:6 (2:1, 2:3, 0:2)
HC RT TORAX Poruba
Pátek 05.02.2016, 16:30 • Zimní stadion Na Lapači • Liga juniorů • 28. kolo

Závěr zápasu vyvrcholil v dvoubrankovou výhru porubského celku. Po vyrovnaných dvou periodách to byl asi pro domácí šok. Poruba si tedy připsala další výhru v řadě a domácí bohužel po dlouhé době prohráli před domácím publikem. Z Lapače je to asi všechno, přejeme vám pěkný večer. (18:30:13)

59:45
    Domácí se ještě snaží, ale už to na nic nevypadá.

58:59
    Domácí mohli kombinovat před Zavadilem, zastavila je ale porubská obrana.

57:46
    Hra se odehrává především v obranném pásmu domácích a nedaří se jim osvobodit.

55:49
    Poruba právě vstřelila branku! MAREK PĚNČÍK využil nepřehledné situace a poslal kotouč mezi betony Stojara. Asistence Adam Kropka.

55:34
    Do konce utkání je vyloučen Patrik Gola za nesportovní chování.

54:00

52:57
    Je vyloučen hráč hostů Šustala do konce utkání a 2 minuty za něj odsedí Boháč.

52:33
    Pěnčík se dostal do úniku, bohužel ale neproměnil.

51:28
    Je vyloučen hráč hostů Robin Gola a domácí si zahrají 55 sekund přesilovku 5 na 3.

50:23
    Janošek se dostal do úniku. Střela mířila mezi nohy a tu si Zavadil pohlídal. Bohužel zároveň s tím byl Janošek faulován Kropkou, který si odsedí dvě minuty za sekání.

49:16
    Vsetínský útočník se dostal před Zavadila. Kotouč chtěl ale střelit asi jinak, protože mu odletěl až do ochranné sítě.

48:10
    Poruba právě vstřelila branku! PATRIK GOLA vystřelil z otočky a vymetl Stojarovy levý horní roh. Bez asistence.

47:44
    K pořádné střele se nemá ani jeden z celků a hra se přesunuje z jednoho pásma do druhého.

46:37
    Ofsajd zastavuje rozjeté hráče Poruby a maří tím jejich šance na střelu.

45:30
    Tydlačka vybojoval útočné pásmo, ale odjíždí střídat.

44:13
    Rýpar pálil od modré. Střela ale skončila v lapačce Zavadila.

43:26
    Pěnčík a Moravčík kombinovali před Stojarem. Prostřelit se jim ho ale nepodařilo.

Kristýna Zigmundová

Branky a nahrávky: 18. Janošek (Tydlačka, Toman), 19. Tydlačka (Janošek), 26. Toman (Janošek), 31. Janošek – 5. Moravčík (Smrčka), 25. Moravčík (Kropka), 29. Kropka (Smrčka), 39. Smrčka (Moravčík), 49. Gola P., 56. Pěnčík (Kropka)

VHK ROBE Vsetín: Stojar (Machač) – Vašíček, Svozílek, Rýpar, Vítek – Janošek, Konopka, Toman, Kuchařík, Grygar, Tydlačka.
    HC RT TORAX Poruba: Zavadil (Sroka) – Štěpán, Šustala, Ščurek, Široký, Kropka, Boháč – Gola P., Gola R., Sysala, Moravčík, Bialoň, Stupka, Vilček, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Kurník.