Mountfield HK – Kometa Brno 7:0 (kon.) | Liberec – Zlín 6:3 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 5:10 (kon.)
Chomutov – Slavia 6:1 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:2 (po pr.) | HC Litvínov – Kladno 2:3 (po pr.)
Pardubice – Jihlava 3:1 (kon.) | Třinec – Vítkovice 6:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:3 (5:0, 0:2, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 06.02.2016, 18:00 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů • 40. kolo

Juniorské derby končí vítězstvím domácího týmu. Svěřenci trenéra Varadi v úvodní třetině vstřelil hned pět branek a byť se pak Vítkovice snažily zápas zdramatizovat, hodně nepovedený začátek už se jim dohnat nepodařilo. (19:59:50)

59:43
    Wanecki vyjel proti Michalovi Kovařčíkovi až příliš, třinecký útočník ale nakonec prázdnou branku netrefil.

59:15
    Kotouč směřuje za branku Vítkovic, do konce třetí třetiny chybí necelá minuta.

58:48
    Švaňa se dostal k zakončení před brankou, puk ale zvedl až do ochranné sítě.

57:08
    K závaru došlo také na opačné straně hřiště, skóre se ale nemění ani tentokrát.

56:25
    Hosté vytvořili závar před Fendrichem, třinecký gólman ale udržel puk před brankovou čárou.

55:52
    Švaňa se dostal v mezikruží ke kotouči, střela ale domácímu útočníkovi vůbec nesedla.

54:52
    Kafkovi vypíchl puk k mantinelu Michal Roman, hosté ale pokračují v útočném pásmu.

53:20
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté se dostali do přečíslení a po přihrávce Ďurkače uklidil puk do domácí sítě DANIEL KUROVSKÝ. Asistence: Jakub Ďurkač.

52:50
    Teď už se hráči v bílých dresech dostali až k Waneckimu, ohrozit se jim jej ale nepodařilo.
    Tomuto se říká pěkná sbírka puků :)

Necessities. #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

52:25
    Oceláři mají puk ve svém pásmu a snaží se rozehrát.

51:14
    Švaňa přišel o puk, rychle tak míří na domácí střídačku a pouští do hry Murína.

50:37
    Přečíslení Vítkovic musel řešit až Fendrich, který zabránil dorážce jednoho z hostů.

49:48
    Kurovský teď prošel až k Fendrichovi, překonat domácího gólmana se mu ale nepodařilo.

49:20
    Zahradníček posílal přihrávku napříč pásmem Heiderovi, třinecký hráč ale puk nezpracoval.

47:49
    Žiak byl ve výborné pozici před Fendrichem, třinecký brankář se ale proti jeho střele vyznamenal, nedovolil kotouči projít mezi betony do sítě a podržel svůj tým.
    GSA

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 5. Pisarik (Švaňa), 7. Hrachovský (Kovařčík, Jašek), 10. Murín (Lacka), 18. Miloš Roman, 18. M. Kovařčík (Christov, Jašek), 44. Petrák (Heider) – 21. Kafka (Jáchym, Charvát), 28. Ollender (Kurovský), 54. Kurovský (Ďurkač)

HC Oceláři Třinec: Fendrich (Loubal) – Hrachovský, Pisarik, Janiczek, Zahradníček, Michal Roman, Stránský, Heider, Haman – Petrák, Švaňa, Jašek, Flok, M. Kovařčík, Lacka, Miloš Roman, Christov, Murín, Lorek
    HC Vítkovice Ridera: Šimeček (18. Wanecki) – Šendera, Ďurkáč, Charvát, Čechman, Gabrhelík, Štěpánek – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka, Jáchym

Rozhodčí: Mrkva – Vengřín, Gančarčík