Real Madrid – Ath. Bilbao 4:2 (kon.) | Villarreal – Malaga 1:0 (kon.) | Valencia – Espanyol 2:1 (kon.)
La Coruňa – Real Betis 2:2 (kon.)
Real Madrid
4:2 (3:1)
Athletic Bilbao
Sobota 13.02.2016, 16:00 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Španělská LaLiga • 24. kolo

Je tu konec zápasu mezi Realem a Bilbaem. Především v prvním poločase jsme sledovali velmi pěkný ofenzivní fotbal, a přestože hosté prohráli 4:2, mohou odcházet se vztyčenými hlavami. Na hřišti Realu totiž týmy dostávají pravidelně velké příděly a Athletic Bilbao byl dnes výjimkou. (17:50:58)

90+2

90+2
    Domácí dohrávají druhý poločas s míčem na svých kopačkách. Dnes už žádné drama neuvidíme.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
    90. Gorka ELUSTONDO - 4:2

90
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Z pravé strany centroval De Marcos a na přední tyči hlavičkující GORKA ELUSTONDO snižuje na 4:2!

90
    Domácí kopali v krátkém sledu dva rohy, hosté se dokázali ubránit.

88
    Ronaldo mohl nyní dokonat hattrick, když se k němu dostal míč od Isca. Byl v dobré pozici, avšak tentokrát ho vychytal Iraizoz.
    87. Cristiano RONALDO - 4:1

87
    Real právě vstřelil branku!
    Lucas Vázquez našel centrem ve vápně velmi špatně hlídaného CRISTIANA RONALDA, který měl dostatek času na to, aby si míč připravil na střelu a následně propálil Iraizoze.

86
    Neskutečné! Isco nyní ve velmi složité situaci použil stejně jako Benzema kličku ala Zinedine Zidane. Díky povedené kličce zažehnal hrozící nebezpečí.

85
    Hosté mají samozřejmě nyní tlak a chtějí zkusit vstřelit kontaktní gól.

84
    Po následném přímém kopu se hosté k ohrožení brány soupeře nedostali.

83
    Raphaël Varane dostal po naprosto totožném zákroku jako v prvním poločase druhou žlutou kartu! Ve výskoku zasáhl rukou zátylek Adurize a je pískáno a následuje druhé žlutá, a tedy červená karta.

82
    Hosté se stále snaží, k ničemu to ale nevede.

80
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Lucas Vázquez.

80
    Domácí se v trojici Ronaldo, Benzema a James dostali k rychlému protiútoku do otevřené obrany. Ronaldo poslal míč na Jamese, ten ale svou střelou trefil jen záda Benzemy a hosté se tak šťastně ubránili.

79
    Tempo hry není aktuálně nijak závratné. Do konce zápasu chybí něco málo přes deset minut a domácí kontrolují balon.

Petr Bílek

Branky: 3. Ronaldo (Benzema), 38. James Rodríguez (Danilo), 45. Kroos (Ronaldo), 87. Ronaldo (L. Vázquez) – 10. Eraso, 90. G. Elustondo

Karty:   16. Varane (REA), 71. Modrić (REA) – 14. Etxeita (ATB), 43. Balenziaga (ATB)   83. Varane (REA)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 10:8. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 10:0. Fauly: 6:8.
    Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Danilo (68. Nacho Fernández) – Modrić, Kroos, Kovačić (72. Isco) – James Rodríguez (80. L. Vázquez), Benzema, Ronaldo.
    Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, Casemiro, Arbeloa, L. Vázquez, Jesé, Isco.

Athletic Bilbao: Iraizoz – Lekue (69. Muniain), Etxeita, Laporte, Balenziaga – Etxebarria, Iturraspe (62. G. Elustondo) – de Marcos, Eraso, Sabin – Aduriz.
    Náhradníci: Herrerín – Bóveda, G. Elustondo, M. Rico, Gurpegi, Muniain, Viguera.

Rozhodčí: Álvarez – Martínez, Gallego