Neděle 14.02.2016, 10:00 • IWC Arena Schlaffhausen • Reprezentace žen
    Češky se Škodovou v brance bohužel nestačily na Norsko.

Přejeme krásnou valentýnskou neděli ❤???????? #ccmgoalie #ccmhockey #ccmgirl

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Norské hokejistky hned na začátku třetí třetiny zaznamenaly důležitý gól na 4:0, který dala znovu Linde Bialik Oienová. České hráčky ohrozili norskou gólmanku ve třetí části jen dvakrát, proto končí turnaj porážkou bez vstřelené branky. (12:16:46)

Střely na branku ve třetí třetině (celkem):

Norsko: 9 (26)
    Česko: 2 (16)

56:50
    Zhruba tři minuty před koncem zápasu mají české reprezentantky šanci na čestný zásah. Zahrají si totiž početní převahu. Pro nedovolený zásah tělem je vyloučena Jeanett Hjelmová (NOR).

45:40
    Vzápětí po inkasované brance navíc přichází trest pro Českou republiku. Vrátka na trestné lavici se otevřela speciálně pro Kristýnu Pacalovou (CZE), kterou tam odeslaly pruhované ženy za hákování.

44:18
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Mladý český tým s velkým počtem juniorek v sestavě inkasuje po necelých pěti minutách hry ve třetí třetině počtvrté! Znovu se prosadila LINDE BIALIK OIENOVÁ. Ta vsítila do branky hájené českou brankářkou už svůj druhý gól! Asistence: Julie Oisethová.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině (celkem):

Norsko: 9 (17)
    Česko: 6 (14)

Třetí třetina se rozeběhne jako elitní běžec na startu cca v 11:28.

Prostřední dějství nám branku nenabídlo. Jak Blanka Škodová, tak i Karoline Naess Aarviková nenechaly proklouznout jediný puk za svá záda. Uvidíme, zda se ve třetí třetině dočkají české hokejistky prvního zásahu.

40:00

35:36
    Holky pod taktovkou Jiřího Vozáka nevyužily dvě přesilovky a teď se budou samy bránit. Na trestnou lavici byla poslána Kristýna Pacalová (CZE) za krosček.

28:35
    První přesilovku české hokejistky nevyužily. Nicméně nyní dostávají další šanci. Rovněž za nedovolený zásah tělem je vykázána autorka zatím rozdílové branky Linde Bialik Oienová (NOR).

21:49
    Češky mají hned na úvod druhé části k dispozici přesilovou hru. Na trestnou lavici je za nedovolený zásah tělem vykázána Josefine Engmannová (NOR).

20:01

Střely na branku po první třetině:

Norsko: 8
    Česko: 8

Druhé dějství začne zahřívat stroje cca v 10:42.

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku střetnutí mezi Norky a Češkami. Severské hokejistky si zatím vedou výborně, nad českými děvčaty vedou už 3:0. Uvidíme, zda se holky zvednou a udělají ze zápasu ještě pořádné drama!

Richard Wagner

Branky a nahrávky: 13. Oienová (Henriksenová, Engmannová), 14. Hansenová (Dalenová, Tendenesová), 16. Henriksenová (Morsetová, Dalenová), 45. Oienová (Oisethová)

Norsko: Aarviková (Kristiansenová) – Tendensová, Morsetová "C", Oisethová, Tautraová, Aakreová, Olafsenová – Strandborgová, Haug Hansenová, Dalenová "A" – Oienová, Henriksenová, Engmannová – Fjellvangová, Bakkeneová, Hjelmová.
    Trenér: Thomas Pettersen.

Česko: Škodová (Peslarová) – Herzigová, Zedníková, Pacalová, Zíková, Flachsová "A", Černá – Chmelová, Smetková, Přibylová "A" – Studentová, Hymlárová, Manhartová "C" – Patočková, Vonková, Jůzková – Tomasco, Vozdecká.
    Trenér: Jiří Vozák.

Rozhodčí: Draha Fialová (SUI), Tijana Haacková (GER) – Magali Anexová, Andrea Hofsteterová (obě SUI)