Pardubice – Zlín 1:2 (kon.) | Chomutov – Olomouc 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 4:5 (0:2 po s.n.)
Plzeň – Vítkovice 9:3 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Sparta – Litvínov 5:0 (kon.)
po s.n. (0:2)
BK Mladá Boleslav
4:5 (2:0, 2:3, 0:1 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 17.02.2016, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 45. kolo

Pro dnešek je to z boleslavské ŠKOENERGO Arény vše, na počtenou se těším u onlajnů znovu v neděli. Pro tuto chvíli přeji hezký zbytek večera. (20:09:32)

Jak už bylo řečeno, úvod zápasu patřil Mladé Boleslavi, jenže od druhé třetiny se hosté zlepšili a dokázali následující dvě dějství vyhrát, a připsat si tak cenné dva body do tabulky. Navíc Karlovarští protrhli své střelecké trápení a vstřelili pět branek, což je bezesporu jejich nadprůměr. Mladá Boleslav naopak zažila opět nepovedený návrat do herního zápřahu po reprezentační přestávce.

Nejlepší hráči utkání
    Jakub Klepiš (MBL)
    Marcel Haščák (KVA)

Rudolf HUNA - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
    Rozhodující samostatný nájezd obstaral RUDOLF HUNA.

2. série
    0:2
    Radan Lenc musel dát, jenže kličkoval až příliš a nedokázal pořádně zakončit.

2. série
    0:2
    Marcel Haščák dokázal zvednout kotouč nad beton nerozchytaného Martina Růžičky.

Boleslavští střídají brankáře. Do branky se postaví Martin Růžička.

1. série
    0:1
    Tomáš Hyka nedokázal překonat Tomáše Závorku střelou mezi betony. Hostující brankář je včas sklapl.

1. série
    0:1
    První nájezd obstaral Rudolf Huna, který se prosadil.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení rozuzlení zápasu nepřineslo. Nabídlo vyrovnaný hokej, a tak po krátké úpravě ledu přijdou na řadu samostatné nájezdy. Připomeňme, že po jasné první třetině, ve které dominovali Boleslavští, by takový scénář nejspíše málokdo očekával, jenže od druhého dějství se Energie zvedla a vyhrála obě závěrečné třetiny, a zaslouženě si tak vynutila prodloužení a samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:44
    Rachůnka obral o puk Jarůšek.

64:08
    Opuštěný puk se chvíli válel v brankovišti domácích, nejrychleji se k němu ale dostal David Rittich a posílá jej pryč.

63:07
    Hosté byli vykázáni z pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

62:27
    Hraje se nahoru dolů, oba týmy chtějí rozhodnout co nejdříve a připsat si důležitý druhý bod.

62:16
    Sičákovu střelu zblokoval zodpovědně Lenc.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 8. Lenc (Klepiš), 11. Hyka (Klepiš, Ovčačík), 26. Lenc (Hyka, Voráček), 31. Klepiš (Trončinský, Pacovský) – 23. Haščák, 26. Vachovec (Huna, Bičánek), 40. Haščák (Gulaši), 53. Svoboda (Rohan, Marosz), rozh. náj. Huna

0:2   Lenc (MBL)

BK Mladá Boleslav: Rittich (od 2. náj. Růžička) – Voráček, Stříteský, Trončinský, Holub, Ovčačík, Rýgl – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Klepiš, Lenc – Bárta, Hruška, Klimenta
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, J. Tomeček, Gulaši, Rohan, Sičák, Redlihs, Baránek – Rachůnek, Marosz, Haščák – Vachovec, Kůs, Huna – Gorčík, Gríger, Svoboda – Koblasa, Osmík, V. Tomeček

Rozhodčí: Hribik, Lacina – Kajínek, Zavřel

Diváci: 3 547