Vítkovice – Pardubice 6:4 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 4:5 (po pr.) | Liberec – Sparta 2:5 (kon.)
Olomouc – Zlín 1:2 (0:1 po s.n.) | Kometa Brno – Plzeň 4:5 (0:1 po s.n.) | Mountfield HK – Třinec 3:2 (kon.)
K. Vary – Chomutov 1:6 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
HC Sparta Praha
Pátek 19.02.2016, 17:30Tipsport extraliga • 46. kolo

To je ode mne vše, díky za pozornost a u dalších onlajnů se těším na shledanou. (20:15:19)

Sparta vyhrála na ledě Liberce a stáhla jeho náskok na čele tabulky na šest bodů!

Zveřejnil(a) HC Sparta Praha dne 19. únor 2016

Sparta si náskok ve třetí části pohlídala a z veledůležitého utkání si odnese tři body. Mezi ní a vedoucím Libercem je tak už jen šestibodová propast.

59:53
    A bude se vylučovat! Hrbas dostává menší trest za hákování.

59:35
    Šimkova dělovka letěla jen na střed sparťanské brány, a tak se stala pro Pöpperleho snadnou kořistí.
    58:08 Petr KUMSTÁT - 2:5

58:08
    Sparta právě vstřelila branku!
    Schwarz dostal pokyn ze střídačky ve špatný moment. PETR KUMSTÁT totiž ve chvíli, kdy domácí gólman skákal na střídačku ukořistil puk a dovezl ho v klidu do prázdné brány. Nejspíše je rozhodnuto. Bez asistence.

56:48
    Pöpperle zatím neměl žádnou práci na rozdíl od domácích beků, kteří neustále pendlují mezi útočnou a obrannou třetinou.

55:54
    Sparta se brání skvěle, Liberec téměř do ničeho nepouští.

55:24
    Šance pro Tygry! Polášek (SPA) obdržel menší trest za krosček.

54:55
    Hosté se v posledních minutách čím dál více stahují před svou klec.

53:10
    Radivojevič od pravého mantinelu chytře hledal Ševce, který si to namířil před bránu. Zkušený zadák však neměl hokejku na ledě, což rozhodlo o tom, že Sparta přežila bez úhony.

52:15
    Kotouč vylétl mimo hřiště, kde zasáhl jednoho z diváků. Vypadá to však, že inkriminovaná osoba bude po ošetření od doktora hostujícího celku v pořádku.

51:23
    Pech prchal sám na Schwarze, jenže měl na zádech obránce, což mu ztížilo zakončení. Mířil mezi nohy, ale domácí gólman včas mezírku utěsnil.

50:45
    Přibyl z ostrého úhlu Schwarze nepřekvapil.

49:36
    Vampola pěkně provětral hostující defenzivu, když si to mezi třemi protihráči namířil před Pöpperleho. Přestože byl atakován na hraně faulu, dokázal zakončit bekhendem. Gólman Sparty ale skvěle zasáhl.

49:01
    Hosté vyrazili v oslabení do brejku dva na jednoho a Buchtele zakončoval těsně vedle!

Jan Kousal

Branky a nahrávky: 30. Řepík (Birner, Vampola), 37. Bakoš (Bulíř) – 10. Forman, 24. Cingel (Netík, Hlaváč), 28. Forman (Netík), 37. Buchtele (Přibyl, Čajkovský), 59. Kumstát

Bílí Tygři Liberec: Lašák (od 28. minuty Schwarz) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach
    HC Sparta Praha: Taylor (od 41. minuty Pöpperle) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Buchtele, Hlinka (C), Přibyl – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Forman – Hlaváč, Cingel, Netík

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Barvíř, Blümel

Diváci: 7 500