Pittsburgh – Detroit 6:3 (kon.) | NY Islanders – Washington 2:3 (po pr.) | Toronto – NY Rangers 2:4 (kon.)
Ottawa – Carolina 4:2 (kon.) | Tampa – Winnipeg 6:5 (2:1 po s.n.) | Florida – San Jose 1:2 (1:2 po s.n.)
Nashville – Boston 2:0 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Edmonton – Minnesota 2:5 (kon.)
Arizona – Dallas 6:3 (kon.) | Vancouver – Anaheim 2:5 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Detroit Red Wings
Pátek 19.02.2016, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Z mé strany to bude všechno. Děkuji za pozornost a omlouvám se za problémy s přenosem, které způsobilo nestabilní internetové připojení. Na počtenou! (03:48:51)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Tatar (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:05
    Tomáš Jurčo (DET) 1+0, 2 střely, čas na ledě 11:36
    Petr Mrázek (DET) 46:26 minut, 27 zákroků, 5 gólů, 84,4% (ve 47. minutě ho nahradil Jimmy Howard)

1. Phil Kessel (PIT) 2+0
    2. Scott Wilson (PIT) 1+0
    3. Matt Cullen (PIT) 1+1

Střely: 39:38 (14:10, 14:12, 11:16)

Dnešní utkání sledovalo 18 584 diváků.

Zápas je u konce, Pittsburgh porazil Detroit 6:3, když každou třetinu vyhrál 2:1!

Do vedení šel již v desáté minutě po gólu obránce Bena Lovejoye. Hosté ale o chvíli později vyrovnali, počtvrté v sezoně se prosadil Slovák Tomáš Jurčo. V průběhu 17. minuty si ale domácí celek své vedení vzal zpět, skóroval Matt Cullen.

Rudým křídlům se podařilo v čase 22:19 srovnat na 2:2 zásluhou Dylana Larkina, o necelou půlminutu později ale Tučňákům vedení vrátil Phil Kessel. Ve 37. minutě si svou chvíli slávy vybral Scott Wilson, který po pasu od Shearyho dal první gól v NHL.

Důležitý byla branka Phila Kessela ze 47. minuty, kdy Penguins odskočili do tříbrankového vedení a navíc vyhnali Mrázka z branky. V čase 51:13 vykřesal naději pro Detroit svým 12. gólem v ročníku Henrik Zetterberg, definitivní tečku za zápasem ale brankou do prádné klece udělal Sidney Crosby.

Penguins tak slaví výhru 6:3!

59:42
    Utkání už se nyní jen dohrává v útočném pásmu Penguins.
    59:13 Sidney CROSBY - 6:3

59:13
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    To, co se Rustovi nepodařilo, dokonal z prostoru od střídaček kapitán SIDNEY CROSBY. Ten tak gólem do prázdné branyk definitivně pojišťuje vítězství Tučňáků v dnešním utkání. Asistence: Kris Letang.

58:50
    Bryan Rust nyní ze středního pásma skrze obránce nedokázal trefit prázdnou branku Detroitu!

58:37

58:26
    Po několika odrazech se v mezikruží k ráně dostal Darren Helm, kotouč ale poslal vysoko nad bránu Fleuryho.

57:40
    Henrik Zetterberg vypálil z pravé strany jedovatou ránu, před brankou poté doráželi Dacjuk a Abdelkader, leč bez úspěchu! Red Wings už jsou bez Howarda v brance v šesti!

56:37
    Jimmy Howard se zatím vrátil do branky, bude z toho tedy jen klasická početní výhoda 5 na 4. Jeff Blashill nechce moc riskovat.

56:37
    A zahrají si přesilovou hru. Za podražení totiž inkasuje dvouminutový trest Bryan Rust (PIT).
    Jedná se teprve o druhé vyloučení v tomto utkání, to první měl na svědomí Kyle Quincey z Detroitu. Pens tehdy branku v přesilovce nedali, podaří se to hostům?

56:24
    Detroitští cítí šanci a již nyní to zkusí bez brankáře!

55:28
    Pavel Dacjuk vystřelil skrze bránícího hráče Pittsburghu, Fleury toho tedy moc neviděl. Pokus z hole ruského hráče letěl ale mimo bránu.

54:31
    Oskar Sundqvist na modrou čáru poslal puk Pouliotovi, který se odhodlal k ráně golfákem. Hostujícím obráncům se ji podařilo zblokovat.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 10. Lovejoy (Hörnqvist, Cullen), 17. Cullen (Hörnqvist, Daley), 23. Kessel (Crosby, Kunitz), 37. Wilson (Sheary, Pouliot), 47. Kessel (Määttä, Kunitz), 60. Crosby (Letang) – 14. Jurčo (Nyquist, Athanasiou), 23. Larkin (Glendening, Quincey), 52. Zetterberg (Abdelkader, Dacjuk)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Määttä, Letang, Dumoulin, Daley, Pouliot, Lovejoy – Kunitz, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Cullen, Kessel – Kühnhackl, Sundqvist, Rust – Wilson, Porter, Sheary
    Detroit Red Wings: Mrázek (od 47. Howard) – Quincey, DeKeyser, Smith, Green, Ouellet, Marčenko – Zetterberg, Dacjuk, Abdelkader – Tatar, Richards, Larkin – Jurčo, Athanasiou, Nyquist – Helm, Sheahan, Glendening

Rozhodčí: St. Pierre, Sutherland – Kovachik, Nowak

Diváci: 18 584