Pittsburgh – Detroit 6:3 (kon.) | NY Islanders – Washington 2:3 (po pr.) | Toronto – NY Rangers 2:4 (kon.)
Ottawa – Carolina 4:2 (kon.) | Tampa – Winnipeg 6:5 (2:1 po s.n.) | Florida – San Jose 1:2 (1:2 po s.n.)
Nashville – Boston 2:0 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Edmonton – Minnesota 2:5 (kon.)
Arizona – Dallas 6:3 (kon.) | Vancouver – Anaheim 2:5 (kon.)
po s.n. (2:1)
Tampa Bay Lightning
6:5 (3:0, 0:1, 2:4 - 0:0)
Winnipeg Jets
Pátek 19.02.2016, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL
    Pohled na Stamkosův vítězný nájezd z hlediště Amalie Areny.

Československá stopa

Andrej Šustr (TBL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:16
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 2 střey, čas na ledě 21:25
    Ondřej Pavelec (WPG) 65 minut, 16 zákroků, 5 gólů, 80,8% (04:40:46)

1. Nikita Kučerov (TBL) 1+0
    2. Andrew Ladd (WPG) 2+0
    3. Ryan Callahan (TBL) 0+2

Dnešní utkání navštívilo 19092 diváků.

Parádní utkání končí vítězstvím Tampy 6:5 po nájezdech. Dlouho to vypadalo, že domácí vyhrají už po normální hrací době. V závěru první periody se totiž zásahy Victora Hedmana, Jonathana Marchessaulta a Stevena Stamkose ujali třígólového vedení. Ve druhé části sice snížil Tyler Myers, ale když se ve 42. minutě prosadil Alex Killorn, vedli Lightning už 4:1.

Pak však přišlo obrovské vzepětí Jets. Ve 47. minutě tak skóroval v přesilovce Mark Scheifele, a když se dokonce ve vlastním oslabení prosadil Andrew Ladd, bylo to už jen o jedinou branku. Stejný hráč pak v 53. minutě i vyrovnal a v čase 54:40 dokonal velký zvrat Mathieu Perreault. Také Blesky však stačily zareagovat a jen o 24 sekund později srovnal Nikita Kučerov. V prodloužení Tampu hodně podržel brankář Vasilevskij a v nájezdech už byli přeci jen šťastnější domácí. Výhru jim vystřelil kapitán, Steven Stamkos.

Steven STAMKOS - 6:5sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým Tampa Bay Lightning.
    Autorem vítězné branky je STEVEN STAMKOS.

5. série
    2:1
    Steven Stamkos rozhoduje! Kapitán Tampy nechal Pavelce kleknout a zamířil pod víko!

5. série
    1:1
    Nedal ani Wheeler.

4. série
    1:1
    Souboj s Ondřejem Palátem vyhrál Pavelec, ten zastavil bekhendový blafák lapačkou.

4. série
    1:1
    Stafford mířil mezi nohy, gól nedal.

3. série
    1:1
    Forhendovou kličku Filppuly pokryl Pavelec.

3. série
    1:1
    Scheifeleho střela skončila v lapačce brankáře Tampy!

2. série
    1:1
    Nikita Kučerov trefil tyčku!
    Andrew LADD (nájezdy 1:1)

2. série
    1:1
    Andrew Ladd se s tím nepáral a střelou nad lapačku srovnal!
    Ryan CALLAHAN (nájezdy 1:0)

1. série
    1:0
    Ryan Callahan si vychutnal Pavelce! Naznačil kličku do bekhendu, ale pak si stáhl puk na forhend a zakončil do odkryté branky.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Hedman (Brown), 18. Marchessault (Killorn), 20. Stamkos (Callahan, Šustr), 42. Killorn (Callahan), 56. Kučerov, rozh. náj. Stamkos – 34. Myers (Peluso, Lowry), 47. Scheifele (Trouba), 48. Ladd (Armia), 53. Ladd (Scheifele), 55. Perreault (Wheeler, Byfuglien)