Chrudim – Rádio Krokodýl Brno 4:3 (kon.) | Sparta – Helas Brno 6:0 (kon.) | Tango Brno – Kladno 3:0 (kon.)
Hradec Králové – Česká Lípa 4:0 (kon.) | Zruč n/S – Vysoké Mýto 4:1 (kon.)
Sparta Praha
6:0 (4:0)
Helas Brno
Pátek 26.02.2016, 20:00 • Radotín • 1. Futsal liga • 19. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak vám přeji příjemný zbytek dne. U sledování dalších online přenosů na počtenou! Loučí se s Vámi Daniel Kinc. (21:45:02)

Utkání je u konce! Domácí ovládli také druhý poločas dnešního utkání a po výhře 6:0 získávají důležité tři body do tabulky!

39:48
    Ještě jeden rohový kop pro domácí.

39:22
    FAULY – 4:3

39:00
    A málem tu byla další branka, z úhlu pálil Holeček, ale jeho pokus skončil pouze na tyči branky Helasu!

38:56
    Sparta nakonec ještě zkouší hru bez brankáře!

38:40
    Domácí si závěrečné minuty užívají a pohodlně kombinují na vlastní obranné polovině za potlesku diváků.

37:49
    Sparta právě vstřelila branku!
    Další branka domácích! Individuální akci podnikl MIROSLAV ROTT a zamířil přesně k pravé tyči za záda brněnského brankáře!

37:05
    Hosté se dostali do další kombinace, na pravé straně se po přihrávce prosadil k ráně Lidmila, nicméně Mareš jeho pokus dokázal vyrazit.

36:43
    Po jeho rozehrání přišla rána Hanzlíka, brankář Brna si jeho ránu k tyči pohlídal spolehlivým zákrokem.

36:27
    Rohový kop pro Spartu.

36:10
    Opět zdánlivě jednoduchá kombinace hostů končí nepřesností, míč Helasu utekl za postranní čáru.

36:00
    Na hrací ploše zůstává ležet domácí Holeček, hra je přerušen a na pomoc přichází lékař týmu z hlavního města.

35:40
    Následně dobře zasáhl brankář Mareš, který dokázal skvěle načasovaným skluzem zastavit přihrávku jednoho z hostů.

35:08
    Sparťané dlouho drželi míč, až kousek za polovinou přišel faul na Slámu a celek ve žlutém má k dispozici volný přímý kop.

33:59
    Míč nyní skvěle proti dvojnásobné přesile vybojoval Doša, domácí jsou opět u míče.

33:22
    Po rozehrání trestného kopu si připsal dobrý zákrok brankář Mareš, jenž pokryl prudkou střelu k pravé tyči své svatyně!

33:20
    FAULY – 4:1

33:20
    Hanzlík fauloval unikajícího soupeře a za svůj skluz zezadu uviděl zaslouženou žlutou kartu.

32:53
    Na opačné straně se k ráně uvolnil Kabele, brankáře hostí je pokus bez potíží pokryl.

32:13
    Posléze přešli do útoku opět hráči z města pod Špilberkem, ale jejich akce skončila nepřesnou přihrávkou.

31:51
    Domácí kapitán Rott nyní dobře podržel míč v rohu hřiště a ušetřil cenný čas pro své spoluhráče.

31:03
    Zanedlouho se k ráně kousek za půlkou uvolnil Fichtner, jeho pokus pravačkou byl ale zablokován obranu Helasu.

30:30
    Velkou šanci Sparty měl na zadní tyči osamocený Vodecký, ale jeho dorážku dokázal brankáře Brna zázračně ukrýt ve svých rukách!

30:00
    Přesně v polovině druhé půle jsou u míče stále hostující hráči, kteří stupňují svůj tlak a nadále kombinují v blízkosti půlící čáry.

29:10
    Opačná strana nabídla další střeleckým pokus Pražanů, brankář Večeřa ale tentokrát zasahovat proti ráně z úhlu nemusel.

28:30
    Nyní hostů nevyšla poměrně jednoduchá kombinace, když Cupákovi míč na pravé straně utekl do zámezí.

27:49
    Při další akci hostů už míč mířil po ráně jednoho z útočníků za brankovou čáru, ovšem balon za minutu dvanáct vykopl z čáry Hanzlík!

27:05
    Ke střele se před brankou Brna dostal Sop, hosté ale jeho ránu dokázali na poslední chvíli pohotově zablokovat.

26:36
    Helas se poté provinil útočným faulem a domácí mohou v poklidu rozehrát trestný kop.

25:59
    Na opačné straně zakončoval akci celku v modrém Schneider, jeho pokus mířil těsně vedle.

25:23
    Domácí vstřelená branka výrazně pomohla, opět svírají svého soupeře na obranné polovině.
    24:57 Michal HOLEČEK - 5:0

24:57
    A je to 5:0! Domácí podnikli rychlou akci, při níž si brankář Večeřa poradil s dvěma prudkými střelami, ovšem na dorážku MICHALA HOLEČKA již nestačil!

24:17
    Hosté se nyní pěkně prokombinovali přes obranu Sparty, ale celou akci zastavil pohotovým zákrokem Kabele.

23:45
    Hosté jsou zatím ve druhé půli mírné aktivnější, sparťané se ale soustředí na pečlivou obranu a nepouštějí Helas do větších šancí.

22:58
    Na opačné straně se k ráně uvolnil přes obránce Šarkózy, nicméně jeho střelecký pokus mířil vedle branky.

22:03
    O pár vteřin později vystřelil nebezpečně Doša, ale ani on nenavýšil náskok domácích, když jeho pokus mířil nad branku.

21:39
    Další velkou šanci domácích měl kanonýr Sláma, ale z blízkosti ztroskotal na připraveném brankáři hostů!

20:59
    Následně rozehrávali hosté trestný kop, ale také jejich pokus byl zablokován pečlivou obranu.

20:29
    Domácí zahájili druhou půli rychlou akcí, ale rána Křemena byl zablokována.

20:01

Druhý poločas začne přibližně v 20:50.

První půle je za námi a do kabin odcházejí spokojenější domácí, kteří vedou jasně 4:0! Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas dnešního klání.

20:00

19:03
    Hosté jsou v závěru první půle výrazně lepší, žádné vážnější šance však zatím nepřicházejí.

18:30
    Posléze se dopředu tlačil opět Lidmila, kterému se ale z úhlu nepodařilo zamířit přesně.

18:00
    Hosté následně zvýšili obrátky, jejich dva pokusy při rychlé akci ale vychytal domácí brankář Mareš.
    16:39 Zdeněk SLÁMA - 4:0

16:39
    Tohle začíná zavánět debaklem! Na krásnou přihrávku mezi obránce si naběhl nikým nehlídaný ZDENĚK SLÁMA, který povedenou střelou po zemi překonal brankáře hostů!
    16:19 Igor VODECKÝ - 3:0

16:19
    Další branka domácích! Sparta přešla do přečíslení, kde ránu jednoho z domácích zblokovali hosté pouze k IGORU VODECKÉMU, jenž z těžkého úhlu zacílil přesně do odkryté branky!
    15:40 Martin DOŠA - 2:0

15:40
    Domácí vedou již o dvě branky! Po závaru před brankou se ve skrumáži nejlépe zorientoval MARTIN DOŠA, který z brankoviště mířil přesně!

14:29
    Znovu se dostal do zakončení Michal Holeček, ale jeho pokus tentokrát branku hostů neohrozil.

14:01
    Na opačné straně se sám před brankou zjevil s míčem Holeček, ale jeho pokus dokázal brankář Helasu reflexivně vyrazit!

13:30
    Na druhé straně se po levém křídle probil dopředu Lidmila, ale jeho pokus pod břevno dokázal brankář domácích zneškodnit!

12:43
    Po něm zakončoval z voleje Fichtner, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel.

12:20
    Opět uvidíme rohový kop celku ve žlutém.

11:42
    Helas nyní po delší době uklidňuje hru a pohodlně kombinuje na vlastní polovině. Domácí však odpovídají rychlým presinkem.

10:58
    Domácí mají zatím velký tlak, další akci zakončoval Kabele, ale jeho pokus mířil těsně nad branku.

10:21
    Na opačné straně zakončoval do prázdné branky jeden z domácích borců, ale jeho pokus na poslední chvíli vyrazil brněnský obránce!

10:03
    Do útoku se po delší době dostali také hosté, ale pokus jednoho z útočníků mířil vysoko nad branku.

09:30
    Lidmila se snažil uvolnit na levé straně přes soupeře, nicméně míč mu od nohy utekl.

08:55
    Hostující brankář se zatím činí! Domácí přešli do rychlého brejku dva na jednoho, ovšem strážce svatyně Helasu jejich akci zneškodnil skvělým zákrokem!

08:19
    O pár vteřin později už domácím útočná kombinace vyšla mnohem lépe, finální přihrávka byla ale opět sražena na rohový kop.

07:23
    Domácí mají v úvodu velký tlak, nyní však jejich kombinaci zastavila nepřesná přihrávka.

07:00
    Následně domácí vystihli rozehrávku Helasu a dostali se do přečíslení, ale s ránou po zemi si brankář hostů poradil a míč vyrazil do zámezí.

06:27
    Hostující brankář opět v permanenci, tentokrát vyrazil ránu z úhlu na další rohový kop.

05:55
    Ten ale hostům z Brna nevyšel a domácí mířili do rychlého přečíslení, po němž zazvonila levá tyč!

05:12
    Na druhé straně se k míči dostal Lidmila, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.

04:36
    Po jeho rozehrání přišel dobrý signál, po němž se domácí dostali k další ráně, nicméně s tou si brankář Helasu poradil.

04:17
    Další rohový kop pro Spartu.

03:53
    Po rohu se do míče opřel jeden z domácích hráčů, ale jeho pokus mířil těsně vedle levé tyče.

03:29
    Rohový kop pro domácí celek.

03:17
    Ránu z něj ale obranu Brna zablokovala a opět míří do útoku futsalisté v modrém.

02:50
    Nyní se ale Helas provinil chybou při rozehrávce a domácí budou zahrávat trestný kop.

02:18
    Hosté i nadále pokračují v aktivní hře, jejich další rána však opět končí vedle branky domácího celku.
    00:26 Zdeněk SLÁMA - 1:0

00:26
    Domácí jdou rychle do vedení! ZDENĚK SLÁMA si navedl míč na střelu a propálil hostující brankáře střelou mezi nohy – 1:0!

00:10
    Hosté ihned po rozehrávce sehráli rychlou akci, ale jejich první rána mířila vedle.

1

Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních žlutých dresech, zatímco hosté zvolil modrou kombinaci svých trikotů.

Helas Brno
    Brněnský celek je na tom podobně jako jeho dnešní soupeř, když se po osmnácti odehraných zápasech nachází na 9. místě ligové tabulky s ziskem 20 bodů za šest výher, dvě remízy a deset porážek. V posledním utkání změřil Helas síly v brněnském derby s Tangem, s nímž ale prohrál 2:5. Nejlepším střelcem hostů je David Cupák s 13 brankami.

AC Sparta Praha
    Celek z hlavního města nezažívá příliš povedenou sezonu, když se po osmnácti odehraných zápasech nachází až na 8. místě tabulky se ziskem 21 bodů za sedm výher a jedenáct porážek. V posledním utkání zavítala Sparta do Brna-Bohunic, kde sice po první půli vedli, ale nakonec prohráli vysoko 4:7. Nejlepším střelcem domácích je Zdeněk Sláma, který má na svém kontě již 15 branek.

Vítám všechny fanynky a fanoušky futsalu! Dnes se v rámci 19. kola Chance Futsal ligy představí před vlastními příznivci AC Sparta Praha, na jejíž hřiště zavítá Helas Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Daniel Kinc

Branky: 1. Sláma (Doša), 16. Doša (Sláma), 17. Vodecký (Kabele), 17. Sláma (Doša), 25. Holeček, 38. Rott (Hanzlík)

Karty:   34. Hanzlík (SPA)