New Jersey – Tampa 0:4 (kon.) | Washington – Minnesota 3:2 (kon.) | Carolina – Boston 1:4 (kon.)
Anaheim – Edmonton 2:1 (po pr.) | San Jose – Buffalo 1:3 (kon.) | Philadelphia – Arizona 4:2 (kon.)
Columbus – Florida 4:3 (1:0 po s.n.) | Nashville – St. Louis 5:0 (kon.) | Pittsburgh – Winnipeg 4:1 (kon.)

3. Dmitry Orlov (WSH) 1+0 (03:38:21)
    Capitals ve třetí třetině dvěma góly otočili zápas a vítězí 3:2. Všechny tři hvězdy utkání jsou z domácího Washingtonu!

Darcy Kuemper v úvodu třetí třetiny mazácky levým ramenem posunul bránu, jenže rozhodčí si toho všimli a udělili mu dvouminutový trest za zdržování hry, po kterém si Washington zahrál první přesilovou hru v zápase a hned tu první dokázal proměnit, když se tvrdou střelou bez přípravy prosadil Alex Ovečkin a stal se 10. hráčem NHL, který během osmi a více sezón dokázal v každé sezóně vstřelit 40 gólů. Utkání poté spělo do prodloužení, to ale v čase 54:56 odmítl po úžasné stahovačce Dmitry Orlov. Konečný výsledek. Washington Capitals 3 Minnesota Wild 2.

59:54
    Do konce zápasu zbývá odehrát šest sekund, během nichž už se nic nestane. Washington vítězí nad Minnesotou 3:2!

59:36
    Jared Spurgeon napřáhl na modré čáře ke tvrdé střele, ta ale zamířila nad.

59:27
    Brána Wild zůstává prázdna a vhazuje se po levici Bradena Holtbyho.
    Těšíte se na další zápas pod širým nebem?

59:27
    Hlavní trenér Minnesoty John Torchetti si vzal oddechový čas.

59:27
    Mikko Koivu si z levého křídla sjel do středu útočného pásma a poté napřáhl ke střele, kterou Braden Holtby ukryl v lapačce!

59:20
    Do konce zápasu zbývá odehrát 40 sekund.

58:48
    Ryan Suter ve středním pásmu u střídaček zabránil Capitals ve skórování rozhodujícího gólu.

58:30
    Darcy Kuemper míří na střídačku a Wild to zkouší v šesti!

57:43
    Jevgenij Kuzněcov nabral na levém křídle rychlost a po objetí brány našel mezi kruhy pro vhazování Justina Williamse, jeho následná střela ale houšť těl před bránou nepropálila.

57:00
    Do konce zápasu zbývají odehrát přesně tři minuty.

55:30
    Minnesota tlaku Capitals neodolala a nyní musí vstřelit gól, pokud chce zápas dotáhnout alespoň do prodloužení.
    54:56 Dmitry ORLOV - 3:2

54:56
    Washington právě vstřelil branku!
    DMITRY ORLOV střílí gól a otáčí vývoj zápasu na stranu Washingtonu!! Dmitry Orlov v pravém kruhu pro vhazování předvedl nádhernou stahovačku mezi nohama a poté z ostrého úhlu nahodil puk před bránu, kde se puk od levého betonu Darcyho Kuempera odrazil do sítě. Asistence: Andre Burakovsky, Jevgenij Kuzněcov.

54:19
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát necelých šest minut a utkání mezi Washingtonem a Minnesotou za stavu 2:2 míří do prodloužení.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 21. Orpik (Bäckström, Ovečkin), 45. Ovečkin (Niskanen, Bäckström), 55. Orlov (Burakovsky, Kuzněcov) – 20. Koivu (Suter, Pominville), 26. Niederreiter (Suter)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Schmidt, Orlov, Orpik (A), Chorney – Ovečkin (C), Nicklas Bäckström (A), Oshie – Burakovsky, Kuzněcov, Williams – Chimera, Johansson, Wilson – Laich, Richards, Galijev. Hlavní trenér: Barry Trotz.
    Minnesota Wild: Kuemper (Niklas Bäckström) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Reilly, Prosser – Schroeder, Koivu (C), Coyle – Porter, Granlund, Vanek – Niederreiter, Haula, Pominville (A) – Carter, Stoll, Fontaine. Hlavní trenér: John Torchetti.

Rozhodčí: Jean Hebert, Justin St. Pierre – Tony Sericolo, Shane Heyer

Diváci: 18605