Jihlava – Poruba 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 0:7 (kon.) | Kladno – Letňany 5:6 (1:2 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Poruba 4:1 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 0:3 (kon.) | K. Vary – Havířov 2:1 (kon.)
HC Litvínov – Vsetín 7:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 1:9 (kon.) | HC Plzeň – Mladá Boleslav 9:0 (kon.)
Třinec – Slavia 2:5 (kon.) | Jihlava – Opava 7:3 (kon.) | Liberec – Chomutov 5:7 (kon.)
Č. Budějovice – Pardubice 7:6 (po pr.)
HC Motor České Budějovice
7:6 (1:5, 5:1, 0:0 - 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 27.02.2016, 16:30 • Budvar aréna • Extraliga staršího dorostu • 16. kolo

To je ode mne z Budvar arény vše, hezký zbytek víkendu. (18:50:55)

Ačkoliv Pardubičtí byli v prodloužení nebezpečnějším týmem, branku se jim vstřelit nepodařilo. Na druhé straně se čtvrtou brankou v zápase prosadil Jáchym Kondelík a bonusový bod si tak připisují domácí.

63:49
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Utkání ukončil pohotovým doražením Kubešovy střely JÁCHYM KONDELÍK. Asistence: Jiří Kubeš.

63:23
    Tejko se neúspěšně probíjel hostující obranou.

63:05
    Bláhova individuální akce ale bez střeleckého zakončení

62:17
    Dudáčkův projektil našla připravená Vlkova lapačka.

61:44
    Bočkova nebezpečná střela od modré byla tečována domácím obráncem a Hauser jen se štěstím zachytil.

61:20
    Pardubičtí jsou zatím v prodloužení aktivnější

60:01

Ve třetí třetině jsme gól neviděli, ačkoliv v posledních pěti minutách měly oba týmy dostatek šancí ke skórování. Po krátké pauze bude následovat prodloužení.

60:00

59:49
    Pardubičtí v posledních vteřinách třetí třetiny zle zatápějí. Domácí si vyžádali oddechový čas.

59:22
    Štefka ve výborné šanci mezi kruhy!

58:25
    Sigmund postupoval ze strany na Vlka, ale jeho střela byla nepřesná.

57:52
    Kondelíkova jedovatá střela!

56:34
    Rychlonohý Blümel dokázal pláchnout domácím bekům, ale jeho blafák trochu se štěstím Hauser chytil.

56:12
    S Matysovo dalekonosnou střelou si Vlk bez potíží poradil.

Karel Svoboda

Branky a nahrávky: 13. Matys (Hadžič, Kondelík), 21. Kondelík (Hadžič), 29. Kondelík (Tejko), 30. Kondelík, 32. Matys (Tejko, Kondelík), 38. Matys (Kondelík), 64. Kondelík (Kubeš) – 8. Štefka (Blümel, Petrus), 9. Kaut (Boček, Leder), 12. Trejbal (Kaut), 15. Mert (Paliesek, Kaut), 16. Roubal (Martínek.), 29. Martínek (Trejbal)

HC Motor České Budějovice: Němec (od 16. Hauser) – Hadžič, Kubeš, Dosek, Dvořák, Rákosník, Dudáček – Bláha, Pánek, Matys, Rolínek, Tejko, Káník, Pospíšil, Sigmund, Kašper, Kondelík, Kaisler.
    HC Dynamo Pardubice: Vlk (Jánský) – Trejbal, Žouželka, Boček, Mert, Bureš, Leder V., Leder A. – Martínek, Pochobradský, Štefka, Paliesek, Roubal, BlÜmel, Petrus, Kubišta, Šeliga, Kaut.

Rozhodčí: Čáp – Štofa, Šperl