Vladivostok – Novosibirsk 2:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 1:4 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
1:4 (0:2, 0:1, 1:1) Stav série: 1:3
Salavat Julajev Ufa
Neděle 28.02.2016, 15:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Již dnes se na Vás opět budu těšit u textového přenosu ze zápasu NHL mezi Carolinou Hurricanes a St. Louis Blues, který startuje v 21:00. Přeji hezký večer a na shledanou! (17:40:00)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Marek Ďaloga (KAZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:59

Právě skončilo čtvrté utkání série mezi Salavatem Julajev Ufa a Ak Bars Kazaň. Hosté vedli po dvou třetinách 0:3 a zápas tak byl prakticky rozhodnutý. V poslední části sice snížil v 51. minutě Albert Jarullin, ale to bylo vše, na co se domácí zmohli. V poslední minutě pečetil výhru Ufy Anton Lazarev a rozhodl tak o tom, že si Salavat Julajev přípíše třetí bod v této sérii.

59:05 Anton LAZAREV - 1:4

59:05
    Ufa právě vstřelila branku!
    A je definitivně rozhodnuto! ANTON LAZAREV převzal kotouč ve středním pásmu a hranice útočného pásma trefuje odkrytou klec Kazaně. Asistence: Alexander Nestěrov.

59:00
    K tomu dochází až teď! Galimov prchá na střídačku a Kazaň to zkouší v šesti lidech v poli.

58:18
    Ani pokus Bělova z mezikruží gólem neskončil. Domácí se překvapivě ještě neodhodlali ke hře bez brankáře.

57:48
    Kazaň se sice usadila v pásmu, ale ani tato aktivity ke kontaktnímu gólu nevedla a čas se neúprosně krátí.

56:23
    Galimov rychle vytřepal puk z rukavice, aby se hra nepřerušila a Kazaň může rozvinout další ofenzivní akci.

55:20
    Ufa se nyní soustředí na obranu středního pásma a sází na rychlé brejky, což ji zatím vychází. Po jednom z nich musel zasahovat Galimov a vhazuje se v obranném pásmu Kazaně.

54:35

54:32
    Obrovský závar před bránou Ufy! Ránu Jarullin vyrazil Svedberg jen před sebe a postupně se nedokázali prosadit svými dorážkami Sjörgren, Bělov a ani Azevedo. Tohle bude domácí s největší pravděpodobností mrzet.

54:00
    Brankář Salavatu Julajev si nyní smlsnul na střele od modré čáry a lapil ji efektním zákrokem lapačkou.

53:27
    Dvakrát zkoušel své štěstí jeden z útočníků Kazaně, ale ani jednou netrefil Svedbergovu klec. Hosté se potom osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

52:35
    Jedna z posledních příležitostí pro Kazaň. Menší trest za nebezpečnou hru vysokou holí dostává Nikolaj Prochorkin.

51:25
    Domácí zvyšují obrátky a probudili se i jejich fanoušci, kteří je mocně ženou kupředu.
    50:21 Albert JARULLIN - 1:3

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 51. Jarullin – 2. Omark (Lepistö, Loginov), 11. Soin (Makarov, Nestěrov), 40. Engqvist (Omark, Gončarov), 60. Lazarev (Nestěrov)

Ak Bars Kazaň: Galimov (Garipov) – Zacharčuk, Ďaloga, Bělov, Abrosimov, Jarullin (A), Wilson, Sidorov, – Tokranov, Svitov (C), Archipov – Lukojanov, Tkačjov, Čibisov – Azevedo, Sjörgren, Möller – Varnakov (A), Obuchov, Malychin
    Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Bodrov, Arzamascev, Višněvskij, Gončarov – Omark, Grigorenko (C), Engqvist – Lisin, Makarov, Chlystov (A) – Nestěrov, Soin (A), Lazarev – Saprykin, Prochorkin, Hartikainen

Rozhodčí: Kulakov, Gusev – Michel, Strelcov