Kometa Brno – Slavia 1:5 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 3:7 (kon.)
Olomouc – Chomutov 4:5 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Kladno 2:6 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 8:1 (kon.)
HC Kometa Brno
1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
HC Slavia Praha
Pátek 04.03.2016, 13:00 • Sportcentrum Lužánky, Brno • DHL Extraliga juniorů • 45. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. (15:00:36)

Ve třetí třetině sešívání navýšili své vedení a víceméně úspěšně kontrolovali svůj vydatný náskok, který si vypracovali ve druhé třetině, kdy jasně přehrávali svého soupeře. Do Prahy si tedy sešívaní odvážejí tři body, junioři Komety odehráli svůj poslední zápas základní části a již budou vyhlížet soupeře pro play off.

59:31
    V dalším průběhu přesilové hry už se modrobílým nedařilo ohrožovat Frodla a početní převaha je u konce. Sešívaní hrají v plném počtu a nyní jim půjde hlavně o to v klidu dohrát utkání.

58:45
    První formace Komety dostala Slavii pod mohutný tlak, ale hostům se nyní povedlo poslat puk přes všechny čáry.

58:30
    Pokorný zblízka Frodla neprostřelil.

58:18
    Kusko nahazoval od modré čáry puk do ohně,kde jej ovšem nikdo nezasáhl.

58:00
    Začaly se poslední dvě minuty utkání.

57:53
    Přerušení kvůli hře vysokou holí jednoho z brněnských hráčů, vhazování před Geržou.

57:40
    Pokorný nabil do mezikruží střílenou přihrávku Dvořákovi, který poslal puk mimo bránu.

57:32
    Tak ještě jedna plnohodnotná přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za sekání obdržel Karel Drahorád.

57:07
    Na druhé straně vypálil od modré čáry Jurnečka, Frodl zastavil puk na hrudi.

56:27
    Sešívaní byli znovu nastěhovaní v útočném pásmu, ale ke střele na Geržu se nedostali.

55:04
    Domácí nehráli svou zkrácenou přesilovou hru vůbec špatně, ale nakonec ji využít nedokázali. Hosté hrají v plném počtu.

54:31
    Po Dvořákově střele zpoza levého kruhu zacinkala tyč Frodlovy brány.

54:08
    Domácí hrají v plném počtu, a začíná jim tak necelou minutu trvající početní převaha, první v tomto duelu!

53:04
    Až v tuto chvíli, necelých sedm minut před koncem třetí třetiny, rozhodčí poprvé vyloučil hráče pražské Slavie. Za katr putuje na dvě minuty za hru vysokou holí Denis Heldák. Hraje se čtyři na čtyři.

52:51
    Strakovu jedovatou ránu od modré vyrazil Gerža levým betonem mimo nebezpečí.

52:21
    Zderadička to zkusil od modré střelou příklepem, která ovšem nebyla přesná. Hosté následně ztratili pásmo.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 14. Kusko (Pokorný, Kabelka) – 17. Drahorád (Vyskočil), 27. Furch (Drahorád, Straka), 29. Furch (Straka, Josefus), 37. Heldák (Nestrašil, Saňa), 46. Andres (Josefus, Furch)

HC Kometa Brno: Gerža (Krček) – Jurnečka, Švejda, Štancl, Sedláček, Kubeš, Kabelka – Pokorný, Lunter, Dvořák, Nováček, Horký, Garčic, Kusko, Boltvan, Grünwald, Hroudný.
    HC Slavia Praha: Frodl (Sochůrek) – Valík, Hůla, Drahorád, Zderadička, Saňa, Straka – Andres, Kašek, Nestrašil, Heldák, Ječný, Vyskočil, Tejral, Josefus, Suda, Horák, Mareček, Furch.

Rozhodčí: Humpolíček – Čuňočka, Lainka