Boston – Chicago 4:2 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 0:4 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 4:1 (kon.)
Buffalo – Calgary 6:3 (kon.) | Toronto – Minnesota 1:2 (kon.) | Ottawa – Tampa 1:4 (kon.)
Nashville – New Jersey 4:5 (po pr.) | Winnipeg – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Arizona – Anaheim 1:5 (kon.)
Colorado – Florida 3:2 (kon.) | Vancouver – San Jose 2:3 (kon.) | Los Angeles – Montreal 3:2 (kon.)
Boston Bruins
4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 04.03.2016, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL
    Bergeron otevřel skóre dnešního zápasu.

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 17 565 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou! (03:41:03)

3. Tuukka Rask (BOS) 2 góly, 25 zák., 92.6%

Závěrečnou krátkou přesilovku už Boston využít nedokázal, ale to domácí nemusí vůbec trápit. Po dvou třetinách, které skončily shodně 2:1 totiž Medvědi slaví zisk dvou bodů, a to především díky skvělé defenzívě, která parádně ubránila obávané střelce Chicaga a zvládla i těžkou třetí třetinu. Minisérie dvou vyhraných zápasů Chicaga je tak u konce.

59:51
    Ještě je tady jedno vyloučení. Brad Marchand uháněl do útočného pásma, Trevor van Riemsdyk (CHI) ho podrazil a je z toho dvouminutový trest pro hostujícího obránce.

59:23
    Domácí naprosto fantasticky blokují prakticky každou střelu soupeře a Rask tak v posledních desítkách vteřin ještě nezasahoval.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a Chicago kombinuje v útočném pásmu.

58:29
    Teď už byli domácí opravdu hodně blízko, ale Krejčí místo střelby do prázdné brány přihrával Erikssonovi, který už se v obležení dvou beků ke kotouči nedostal.

57:59
    A znovu! Pouhými zakázanými uvolněními už Boston našetřil téměř minutu z powerplay Chicaga.

57:51
    I David Krejčí však kotouč hned po buly vyhodil na zakázané uvolnění. Hra se vrací před finského gólmana.

57:43
    Konečně se domácí dočkají střídání. To díky sražené střele Anisimova, která skončila vysoko nad svatyní domácího brankáře.

57:28
    Chicago se usadilo v útočném pásmu, ale poměrně brzy ztratilo kotouč a tentokrát to byl Bergeron, který to zkoušel do prázdné brány. Rovněž neúspěšně.

57:06
    Marchand se ze středního pásma pokusil trefit prázdnou bránu Chicaga, ale jeho pokus byl opravdu hodně nepřesný a nakonec končí icingem.

56:59
    Ani z pokračujícího tlaku se Chicago gólu na 4:3 nedočkalo a je tady komerční přestávka. Zřejmě poslední reklamní pauza dnešního střetnutí.

56:29
    Duncan Keith mohl snížit! Hostující obránce se dostal přes jednoho beka, pálil ze skvělé pozice, ale Liles mu obětavě padl do střely a zastavil kotouč ještě před Raskem. Chicago to už nyní zkouší v šesti!!!

56:07
    Boston naprosto skvěle napadá rozehrávku Chicaga a nedává soupeři prostor pro překonání středního pásma.

55:28
    Na ledě je znovu velmi aktivní David Pastrňák, ale zatím je on a celý Boston bez kotouče, který za vlastní bránou mají v moci hostující hráči.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 2. Bergeron (Marchand, Stempniak), 20. Marchand (Krug, Stempniak), 23. Spooner (Krug, Bergeron), 36. Eriksson (Liles, Krejčí) – 15. Toews (Ladd, Ehrhoff), 40. Fleischmann (Terevainen, Hjalmarsson)

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Miller, Chára (C), Seidenberg, Krug, McQuaid, Liles – Stempniak, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), Beleskey – Hayes, Spooner, Eriksson – Connolly, Acciari, Ferraro
    Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Hjalmarsson, Keith (A), Seabrook (A), Gustafsson, Ehrhoff, van Riemsdyk – Shaw, Toews (C), Ladd – Kane, Anisimov, Panarin – Weise, Terevainen, Fleischmann – Mashinter, Rasmussen, Desjardins

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Chris Rooney – Matt MacPherson, David Brisebois

Diváci: 17.565