Washington – NY Rangers 2:3 (kon.) | Columbus – Edmonton 6:3 (kon.) | Dallas – New Jersey 4:2 (kon.)
Buffalo – Minnesota 2:3 (1:2 po s.n.) | Colorado – Nashville 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 2:4 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 2:3 (kon.)
Colorado Avalanche
2:5 (1:0, 1:1, 0:4)
Nashville Predators
Sobota 05.03.2016, 21:05 • Pepsi Center, Denver • NHL

Já se s vámi tímto příspěvek loučím, doufám, že jste si utkání užili a zároveň přeji dobrou noc. (23:48:07)

1. Mike Fisher (NSH) 1+0
    2. Blake Comeau (COL) 1+0
    3. Filip Forsberg (NSH) 1+1

Nashville vítězí a přidává do ligové tabulky svůj osmasedmdesátý bod.

Do vedení se v osmé minutě dostali domácí. Carl Söderberg poslal puk na branku, kde se z dorážky dokázal svým desátým gólem v sezóně prosadit Blake Comeau.

Hostům se povedlo vyrovnat v šestatřicáté minutě, kdy se další brankou prosadil nejproduktivnější Predátor Filip Forsberg. Colorado ale od inkasované branky hrálo skvěle a odměnou jim byla branka do šatny, kterou vsítil Gabriel Landeskog.

Třetí část hry byla koncertem hostujícího celku. Ve druhé minutě třetí třetiny se prosadil James Neal, jenž těžil z práce Ryana Johansena. Rozhodující branku střetnutí pak vsítil Mike Fisher, jenž kotouč poslal pod víko Pickardovi branky. Nashville se následně prosadil dvakrát do prázdné klece, a tak se mohl radovat ze zisku dvou bodů.

59:48
    Laviny to ještě zkoušeli, ale nic se jim vymyslet nepovedlo. Vhazovat se bude před domácím brankářem. Skille odpyká týmový trest.
    59:06 Miikka SALOMÄKI - 2:5

59:06
    Nashville právě vstřelil branku!
    Colorado je nepoučitelné. Calle Järnkrok vyjel s pukem z obranné třetiny, ustál bránění dvou hráčů a následně přihrávkou oslovil MIIKKU SALOMÄKIHO. Ten s pukem najel do prázdné branky a skóroval! Asistence: Calle Järnkrok.

58:52
    Domácí pokračují ve hře bez brankáře. Nashvillu se ale nyní povedlo puk vyhodit jen na zakázané uvolnění. Peter Laviolette si následně bere oddechový čas.
    58:22 Shea WEBER - 2:4

58:22
    Domácí odvolali brankáře, ale nedokázali se udržet v útočném pásmu. Zpoza branky přihrál Filip Forsberg na modrou čáru, kde stál nekompromisní SHEA WEBER. Ten prázdnou klec trefil! Asistence: Filip Fosberg, Austin Watson.

57:36
    Do útočné třetiny najel Viktor Arvidsson, kterému se ale nakonec nepovedlo zakončit. Skvěle zakročila obrana.

56:42
    Za brankou byl atakován Roman Josi, na kterého si počíhal jeden z domácích útočník. Ten jej poslal na zem hodně tvrdě.

55:58
    Z levé strany pálil na branku jeden z domácích, ale střela byla vykopnuta brankářem Rinnem mimo ohrožení.

55:11
    Neskutečný průnik Matta Duchenea. Ten se přes bránící hráče proháčkoval do zakončení, ale z levého kruhu napálil jen tyčku!

54:30
    Nashville nyní hraje hodně zodpovědně a směrem dopředu se žene celkem rychle. Oba celky hrají opravdu ve skvělém tempu.

53:42
    Po levé straně najel před branku Craig Smith, kterému se ovšem bekhendovým pokusem nepovedlo trefit branku.

53:15
    Mike Fisher najel do útočné třetiny, ale přihrát se mu následně přesně nepovedlo. Puku se tak ujímají bránící hráči Avs.

52:23
    Avs v útočném pásmu i nadále aktivní, čas se ovšem krátí a vyrovnávací branka nikde. Colorado nutně potřebuje body.

51:54
    Colorado opravdu hodně chce! Branku objel Carl Söderberg, který následně chtěl přízemní střelou překonat Rinneho. Ten byl připraven i nyní!

David Panuška

Branky a nahrávky: 8. Comeau (Söderberg, Matthias), 40. Landeskog (MacKinnon, Beauchemin) – 36. Forsberg (Smith, Ribeiro), 42. Neal (Johansen), 51. Fisher, 59. Weber (Forsberg, Watson), 60. Salomäki (Järnkrok)

Colorado Avalanche: Pickard (Varlamov) – Beauchemin, Johnson, Holden, Barrie, Bigras, Bodnarchuk – Bødker, MacKinnon, Landeskog – Grigorenko, Duchene, Iginla – Matthias, Söderberg, Comeau – McLeod, Mitchell, Skille
    Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Bitetto, Ellis, Ekholm, Granberg – Järnkrok, Johansen, Neal – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Fisher, Arvidsson – Salomäki, Gaustad, Watson

Rozhodčí: Hebert, Pochmara – Kovachik, Cameron