3:2 (2:1, 1:0, 0:1) Stav série: 4:3
Ak Bars Kazaň
Sobota 05.03.2016, 12:30 • Ufa Arena • Play-off KHL

To už je z mé strany vše! Sobotní odpoledne si ale můžete i nadále užívat ve společnosti webu onlajny.com! (15:01:05)

Sledovali jsme krásnou sérii, kterou musel rozhodnout až maximální počet sedmi zápasů. Kazaň se ještě dokázala vrátit zpět ze stavu 1:3, ovšem rozhodující utkání už vyhrát nezvládla. V Tatarstánu tak budou přemýšlet, jak svůj tým na další ročník připravit lépe. Naopak Ufa se bude chystat na semifinálovou sérii proti Avangardu Omsk.

Je konec! Kazani nepomohl ani drtivý závěr a po výhře 3:2 a celkově 4:3 na zápasy se tak posledním týmem, který postupuje do semifinále play-off Východní konference, stává Salavat Julajev Ufa! Hosté už ve třetí třetině dokázali pouze korigovat, v čase 57:57 snížil na konečných 3:2 Dmitrij Obuchov.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:12, celkem – 26:30.

59:47
    Azevedo protlačil puk před branku a vyrovnání měl na holi Arťom Lukojanov. Hostujícího hráče ale vychytal Svedberg, který tak Ufu zřejmě poslal do dalšího kola!

59:32
    Möllerovo nahození domácí zblokovali a nakonec i dostali puk do středního pásma!

59:16
    Domácí kouč Igor Zacharkin si vzal oddechový čas.

59:16
    Azevedo na zadní tyči netrefil těžkou přihrávku a domácí vyhazují na další icing.

59:00
    Přesně minutu před koncem Ufa vyhazuje na další icing. Hra se vrací do obranného pásma domácích.

58:36
    Zakázané uvolnění Ufy. Garipov míří na střídačku!
    57:57 Dmitrij OBUCHOV - 3:2

57:57
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté závěr zápasu dramatizují! Malychin vjel podél levého mantinelu do útočného pásma a nahrál DMITRIJI OBUCHOVOVI, který se z voleje trefil nad levé rameno klekajícího Svedberga – 3:2. Asistence: Stepan Zacharčuk a Fjodor Malychin.

56:46
    Prochorkin je na ledě, Ufa v plném počtu. Hosté jsou něco přes tři minuty od vyřazení!

55:22
    Nyní již hraje Kazaň avizovanou přesilovku.

55:01
    Varnakov se snažil protlačit puk za Svedberga, ale už sekal do betonů domácího gólmana, který měl kotouč pod kontrolou. Svého brankáře se zastal Denis Bodrov a oba hráči jsou posláni na trestnou lavici.

54:53
    Malychin teď zabránil jednomu z hostujících hráčů v uklizení kotouče do odkryté branky!

54:45
    Nikolaj Prochorkin je vyloučen za hákování a síly na ledě se na chvíli srovnají. Poté čeká Kazaň přesilová hra.

54:14
    Hráči Ufy se dostali do postavení mimo hru.

54:03
    Domácí to sehráli dobře. Engqvistův volej ale skončil až v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Lisin (Chlystov, Makarov), 16. Gončarov (Hartikainen, Lisin), 39. Makarov (Majorov) – 1. Archipov (Jarullin), 58. Obuchov (Zacharčuk, Malychin)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Lepistö, Loginov, Chripunov, Vorobjov, Bodrov, Arzamascev, Višnevskij, Gončarov – Grigorenko (C), Engqvist, Omark – Chlystov (A), Makarov, Lisin – Sojn, Lazarev, Saprykin – Hartikainen, Prochorkin, Majorov (A).
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Rynnäs) – Bělov, Abrosimov, Wilson, Jarullin (A), Zacharčuk, Tokranov, Sidorov – Varnakov (A), Malychin, Obuchov – Lukojanov, Tkačjov, Čibisov – Azevedo, Sjögren, Möller – Svitov (C), Golubjov, Archipov.

Rozhodčí: Buturlin, Gofman – Sivov, Šeljanin