New Jersey – Pittsburgh 1:6 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 4:6 (kon.) | Chicago – Detroit 4:1 (kon.)
Ottawa – Dallas 1:2 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 1:2 (kon.) | Minnesota – St. Louis 2:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:5 (1:1, 0:2, 1:2) Stav série: 0:3
HC Plzeň 1929
Pondělí 07.03.2016, 17:00 • Ostravar aréna • Play-off extraligy st. dorostu • Osmifinále

Ode mne je to z ostravské haly vše, mějte příjemné pondělí a zase někdy napočtenou. (19:08:22)

Je konec, všechny naděje vítkovického staršího dorostu jsou tytam. Plzeň vítězí jasně 2:5 a tím pádem pro ostravské hráče končí sezona.
    Přitom po první třetině to vypadalo, že to bude vyrovnané. V osmé minutě poslal puk do sítě Gřesík, ale v sedmnácté minutě vyrovnával Hanzlík. Druhá třetina rozhodla, když se prosadili Pour a David Roubal, stejná dvojice se trefila i ve třetině třetí, tam se prosadili i domácí, poslední gól v sezóně vsítil Lukáš Slíž.

59:36
    Vítkovice drží plzeňské v pásmu, Maxner však pořádně nedokázal vystřelit.

59:00
    Plzenští hrají ve třech, Vítkovice jsou v pásmu, Baláž našel Tomana, který vypálil, vedle, poté se o střelu postaral Šala, také mimo.

58:42
    Jakub Pour (PLZ) – 2 minuty, vysoká hůl.

58:30
    Vítkovice mají přesilovku, Toman zaváží puk do pásma, je ale atakován Jakubem Pourem, který si půjde vyzkoušet vítkovickou trestnou lavici.

57:34
    Lukáš Slíž (VIT) – 2 minuty, sekání.
    David Roubal (PLZ) – 2 minuty, hákování.

57:20
    Vítkovice vyhrávají vhazování, ale Baláž ztrácí pásmo.

57:15
    Marek Rubner (PLZ) – 2 minuty, podražení.

57:11
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice po padesáti minutách vsítili branku, to když LUKÁŠ SLÍŽ z mezikruží krásně vystřelil pod víko – 2:5. Asistence: Josef Baláž.

56:35
    Kučera posílá přes mantinel puk na Šalu, o kterého se ale postaral Štěpánek, Vítkovice jsou ale i tak u puku.

56:30
    Chyba domácích, z bezprostřední blízkosti pálí Eret, Daňa kryje.

56:08
    Eret je atakován Fickem, Tomanovi se nepovedlo vyvést puk do středního pásma.

55:39
    Raška poslal puk za bránu, kde si jej přebral Toman, který se chtěl prodrat přes trojici plzeňských hráčů, nepovedlo se.

54:57
    Šala zavezl puk do pásma, poté ale špatně nahrál na hůl plzeňských, k zakončení se dostal Marek Rubner, nic však z toho nebylo.

54:20
    Baláž přebral puk od Maxnera, vítkovického hráče však složil na zem Adam Penc. Vše je z pohledu rozhodčích v pořádku.

54:15

53:44
    Vítkovice vyhazují, Štepánek začíná akci za svou bránou.

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 8. Gřesík (Malík), 58. Slíž (Baláž) – 17. Hanzlík (Sysel, Chalupa), 23. Pour (Roubal J.), 37. Roubal D. (Chalupa, Rubner), 42. Pour (Kovařík), 49. Roubal D. (Rubner, Penc)

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský "A", Ficek, Slíž, Kubík, Kučera, Malík, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Maxner, Šala "C", Baláž "A", Richtár, Cháňa, Blaško, Franz, Raška, Toman. Trenér: Roman Ryšánek.
    HC Plzeň 1929: Krasanovský (Červenka R.) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček – Váňa, Rubner "A", Pour, Chalupa, Červenka M., Eret, Straka, Roubal D. "C", Kovařík, Penc, Hanzlík "A", Roubal J.. Trenér: Radek Kampf.

Rozhodčí: Fiedler J., Novák Z., Ševčík L.