Buffalo – NY Rangers 2:4 (kon.) | Carolina – Ottawa 4:3 (2:1 po s.n.) | Columbus – Detroit 5:3 (kon.)
NY Islanders – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Montreal – Dallas 4:3 (po pr.) | Tampa – Boston 0:1 (po pr.)
Winnipeg – Nashville 2:4 (kon.) | Edmonton – San Jose 0:3 (kon.)
Montreal Canadiens
4:3 (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)
Dallas Stars
Středa 09.03.2016, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL
    Alex Galchenyuk měl spoustu důvodů k radosti.

Československá stopa v utkání:

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:30
    Aleš Hemský (DAL) 1+1, 3 střely, čas na ledě 15:24
    Radek Faksa (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:37 (04:31:57)

1. Alex Galchenyuk (MTL) 2+1
    2. Cody Eakin (DAL) 1+1
    3. Greg Pateryn (MTL) 0+1

Montreal proti Dallasu dvakrát prohrával, nakonec ale utkání dotáhl do prodloužení, ve kterém vstřelil rozhodující gól Alex Galchenyuk. Canadiens ukončili sérii čtyř porážek v řadě, zatímco Stars se díky jednomu bodu dostali do čela západní konference o bod před Chicago. Konečný výsledek. Montreal Canadiens 4 Dallas Stars 3 po prodloužení.

61:59 Alex GALCHENYUK - 4:3

61:59
    Montreal právě vstřelil branku!
    ALEX GALCHENYUK rozhoduje prodloužení a ukončuje sérii čtyř porážek Montrealu v řadě!! Andrej Markov z levého křídla našel v pravém kruhu pro vhazování krásnou přihrávkou Alexe Galchenyuka, který napřáhl bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem a o levý beton Kariho Lehtonena puk dopravil přesně k pravé tyči. Asistence: Andrej Markov, Sven Adrighetto.

61:25
    Alex Galchenyuk z levého křídla přihrál do pravého kruhu pro vhazování Maxovi Paciorettymu, který mohl tvrdou střelou s příklepem bez přípravy rozhodnout, jeho střelu ale skvělým zákrokem vyrazil Kari Lehtonen!

60:50
    Oba týmy vstoupily do prodloužení hodně opatrně a dávají si velký pozor na to, aby se nedopustily zbytečné chyby, která by v této části zápasu byla hodně drahá.

60:05
    V Bell Centre právě začalo prodloužení, a pokud nerozhodne ani to, přijdou na řadu samostatné nájezdy.

60:01

Také třetí třetina nabídla několik zajímavých momentů, největší šanci ale měli na holích hráči domácího Montrealu, kteří se řítili do přečíslení 2 na 1, po kterém Paul Byron předložil puk Stefanovi Matteauovi, toho ale vychytal vleže fantastický Kari Lehtonen. Dallas byl střelecky aktivnější, rozhodující gól se mu ale vstřelit nepodařilo. Skóre po 60 minutách. Montreal Canadiens 3 Dallas Stars 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:37
    Od prodloužení nás za stavu 3:3 dělí v Bell Centre pouhých 23 sekund. Oba týmy ještě začaly trochu bruslit, ale ve třetí třetině se zřejmě nic nestane.

58:44
    Andrej Markov chtěl ze středního pásma napálil puk na bránu Kariho Lehtonena, jenže se mu v rukou zlomila hůl.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 15. Pacioretty (Markov, Galchenyuk), 21. Galchenyuk (Andrighetto), 24. Danault (Pateryn, Lessio), 62. Galchenyuk (Markov, Andrighetto) – 3. Eakin (Demers, Hemský), 21. Spezza (Roussel, Jamie Benn), 39. Hemský (Eakin)

Montreal Canadiens: Scrivens (Condon) – Markov, Subban (A), Jemelin, Pateryn, Bartley, Barberio – Pacioretty (C), Galchenyuk, Andrighetto – Lessio, Plekanec (A), Mitchell – Matteau, McCarron, Byron – De La Rose, Danault, Brown. Hlavní trenér: Michel Therrien.
    Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Russel, Goligoski (A), Oduya, Demers, Nemeth, Oleksiak – Jamie Benn (C), Seguin, Eaves – Janmark, Spezza, Ničuškin – Roussel, Eakin, Hemský – Faksa, Fiddler (A), Sceviour. Hlavní trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Chris Rooney – Derek Nansen, Mark Wheler

Diváci: 21288