Montreal – Minnesota 1:4 (kon.) | Florida – Philadelphia 5:4 (2:0 po s.n.) | Winnipeg – Colorado 3:2 (kon.)
Ottawa – Toronto 4:0 (kon.) | Dallas – St. Louis 4:5 (po pr.) | Edmonton – Arizona 0:4 (kon.)
Vancouver – Nashville 4:2 (kon.) | San Jose – Washington 5:2 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 1:2 (po pr.)
NY Rangers – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Columbus – Tampa 0:4 (kon.)
San Jose Sharks
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Washington Capitals
Neděle 13.03.2016, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Československá stopa v utkání:

Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:21
    Roman Polák (SJS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:28 (07:22:32)

1. Patrick Marleau (SJS) 1+0
    2. Joe Thornton (SJS) 1+1
    3. Brenden Dillon (SJS) 1+1

Sharks se v poslední třetině do Caps zakousli a na jeho vyrovnání odpověděli rázným způsobem, když se krátce po začátku třetí třetiny prosadili v rozmezí necelých dvou minut Joe Pavelski s Brendenem Dillonem a vítězství San Jose poté podtrhl střelou do prázdné brány Brent Burns. Konečný výsledek. San Jose Sharks 5 Washington Capitals 2.

59:59
    Dnešní zápas se naplnil a více už se v něm nestane.
    59:17 Brent BURNS - 5:2

59:17
    San Jose právě vstřelilo branku!
    BRENT BURNS uklízí puk do prázdné brány a v SAP Center je vymalováno modře! Joe Pavelski posunul puk v obranném pásmu na Brenta Burnse, který ho vyvezl do neutrální zóny a od mantinelu u boxu časoměřičů napřáhl k táhlé střele zápěstím, která zamířila do odkryté brány. Asistence: Joe Pavelski, Nick Spaling.

59:01
    Brána Washingtonu zůstala po oddechovém čase prázdná a Capitals mají na ledě šest hráčů.

59:00
    Do konce zápasu zbývá odehrát přesně jedna minuta a hlavní trenér Washingtonu si na střídačce jasným gestem řekl o oddechový čas.

58:36
    Vzápětí to zkoušel v blízkosti pravé tyče Justin Williams, bývalému útočníkovi Los Angeles Kings se ale podruhé skórovat v dnešním zápase nepodařilo a také jeho pokus byl sražen vedle pravé tyče.

58:19
    T.J. Oshie napřáhl z vrcholu pravého kruhu pro vhazování k jedovaté střele, která byla těsně před Martinem Jonesem sražena mimo.

57:41
    Útočnou akci Capitals na levém křídle po ztrátě zóny zastavilo postavení mimo hru a Philipp Grubauer se na střídačce trochu pohnul, nakonec na ní ale zůstal sedět.

57:35
    Hra byla přerušena a Philipp Grubauer zamířil na střídačku, na které zůstává sedět a Capitals to zkouší v šesti!

56:47
    Rozhodčí přerušili hru poté, co byl puk zmrazen pod jedním z hráčů Sharks u mantinelu.

56:43
    Tom Wilson drží jednoho z hráčů Sharks v rohu obranného pásma na ledě a nechce mu dovolit vstát.

55:46
    Dva inkasované góly v rychlém sledu s Washingtonem pořádně zamávaly a hosté se marně snaží se zápasem něco udělat.
    V SAP Center se dnes hraje hodně z vesela. Sharks vedou.

54:48
    Justin Williams na pravém křídle vypálil od modré čáry a připravený Martin Jones ukryl jeho střelu v lapačce.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 10. Thornton (Dillon, Hertl), 26. Marleau (Ward, Vlasic), 41. Pavelski (Thornton, Burns), 43. Dillon (Tierney, Polák), 60. Burns (Pavelski, Spaling) – 22. Oshie (Bäckström, Ovečkin), 31. Williams (Kuzněcov, Burakovsky)

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Vlasic, Braun, Martin, Burns, Dillon, Polák – Hertl, Thornton (A), Pavelski (C) – Karlsson, Couture (A), Donskoi – Nieto, Marleau, Ward – Spaling, Tierney, Zubrus. Hlavní trenér: Peter DeBoer.
    Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Alzner, Niskanen, Orpik (A), Orlov, Weber, Schmidt – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Burakovsky, Kuzněcov, Williams – Chimera, Johansson, Wilson – Winnik, Richards, Beagle. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Greg Kimmerly, Mike Leggo – Scott Driscoll, Jay Sharrers

Diváci: 17562