Zvolen – Poprad 3:2 (po pr.) | Banská Bystrica – Trenčín 3:0 (kon.)
HKM Zvolen
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 1:0
HK Poprad
sk Neděle 13.03.2016, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Zvolen s ťažkosťami zvládol prvý zápas tejto štvrťfinálovej série, po predĺžení o víťazstve domácich rozhodol Jan Semorád. Zajtra séria pokračuje druhým zápasom.

Prajeme príjemný večer! (19:50:33)

63:48 SEMORÁD - 3:2

63:48
    Zvolen dal gól!
    Petr Obdržálek sa dostal do prečíslenia v rýchlosti spoločne s Janom Semorádom, obaja zakombinovali na krátku vzdialenosť, JAN SEMORÁD zakončuje z pravého kruhu následne do pravého rohu bránky, Kostúr strelu do protismeru nečakal. Asistencie: Petr Obdržálek.

63:32
    Kroták následne striela z medzikružia, Baroš mal zakrytý výhľad, Krotákova strela prechádza až na mantinel.

63:17
    Brabenec prehral buly v útočnej tretine, Popradčania sa zásluhou Krotáka dostali dopredu.

62:50
    Ďaloga z ľavého kruhu neprestrelil protihráča, Poprad získava puk, oba tímy prestriedavajú svoje päťky.

62:25
    Lukáš Jurík spravil obrovskú chybu v strednom pásme, následne ju ale napravil, keď dokorčuľoval unikajúceho hráča hostí.

61:43
    Heizer vystrelil od modrej čiary, Baroš zastavuje puk len prilbou, práve preto sa prerušuje.

61:33
    Krejčí striela aj po druhýkrát, od modrej čiary tentokrát chcel využiť clonenie pred Kostúrom, Kostúr tentoraz puk po jeho strele chytá do lapačky.

61:08
    Krejčí sa dostal k strele z pravého kruhu, spoza obrancu strielal k vzdialenejšej tyčke, Kostúr vyráža.

60:42
    Buly vyhrali popradčania, po ľavej strane sa dopredu dostal Paločko, puk spracoval len v rohu klziska, následne nepresne prihráva po šírke a stráca puk.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V prvom zápase štvrťfinálovej série Zvolen-Poprad sa zrodila remíza, nasleduje 10-minútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:37
    Brendl márne napádal Jaborníka, ten sa napokon z vlastného obranného pásma dostal až do medzikružia pred bránku Zvolena a vystrelil, Baroš vyráža na mantinel.

59:12
    Mikula vnikol do pásma, z uhla striela priamo do Barošovej lapačky, vhadzuje sa v ľavom kruhu pred Barošom.

58:57
    Popradčania dokázali vyrovnať, Zvolenčania zaplatili za svoju pasivitu, pravdepodobne sa dnes dočkáme predĺženia.
    58:05 KROTÁK - 2:2

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 11. Lukáš Jurík (Obdržálek, Krejčí), 12. Škvaridlo (Mráz), 64. Semorád (Obdržálek) – 36. Paukovček (Koyš, Rapáč), 59. Kroták (Fabian, Paločko)

HKM Zvolen: Baroš (Cibuľa) – Bagin, Juraško (C), Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, Habšuda – Semorád, Brabenec (A), Puliš – Obdržálek, Lukáš Jurík, Brendl – Juraj Jurík, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, Viktor Fekiač, Škvaridlo (A)

Tréner: Jozef Turek

HK Poprad: Kostúr (Svoboda) – Jaborník, Fabian (A), Suchý, Dinda, Malina, Kasík (A), Pařízek, Šterbák – Kroták (C), Heizer, Paločko – Rapáč, Paukovček, Koyš – Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Toma, Števuliak

Tréner: Pavol Paukovček

Rozhodčí: Jonák, Lokšík – Holienka, Orolin