Montreal – Minnesota 1:4 (kon.) | Florida – Philadelphia 5:4 (2:0 po s.n.) | Winnipeg – Colorado 3:2 (kon.)
Ottawa – Toronto 4:0 (kon.) | Dallas – St. Louis 4:5 (po pr.) | Edmonton – Arizona 0:4 (kon.)
Vancouver – Nashville 4:2 (kon.) | San Jose – Washington 5:2 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 1:2 (po pr.)
NY Rangers – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Columbus – Tampa 0:4 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0) Stav série: 1:0
EC Villach SV
Neděle 13.03.2016, 17:40 • Eisarena Salzburg • Play-off EBEL • Semifinále

Já se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek konce tohoto týdne. (20:06:40)

Je konec! Domácí rozhodli již na začátku prodloužení, kdy se tvrdou střelou prosadil Trattnig. Domácím se tedy v ubojovaném utkání povedlo zvítězit, a vedou tak v sérii 1:0!

63:57
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Je konec! Domácí hokejisté byli o něco aktivnějším celkem v prodloužení a nakonec se jim povedlo dokonce skórovat! Od modré čáry napřáhl rakouský obránce MATTHIAS TRATTNIG, jehož dělovka skončila až za zády brankáře. Asistence: Zdeněk Kutlák, Pehr Ledin.

63:17
    Vhazovat se následně bude na pravém kruhu u branky hostujícího brankáře. Domácí jsou podporováni publikem.

62:30
    Hraje se nyní spíše ze strany na stranu, ale žádné střely na branku k vidění nejsou. Uvidíme, co se celkům povede.

61:30
    Salzburg kombinuje v útočném pásmu a je hodně nebezpečný. Uvidíme, jestli se jim jejich aktivní hru povede zužitkovat brankově.

60:18
    Robin Peter Weihager se prodral do útočného pásma, kde se mu ale nepovedlo svou rozvíjející se akci zakončit brankově.

60:01

Třetí třetina nám nabídla vyrovnávací branku, kterou dal John Hughes, jenž těžil z přihrávky zpoza branky. Následně k vidění nebyly žádné šance, a tak se po patnáctiminutové pauze rozeběhne prodloužení.

60:00

59:25
    Jenže domácí s pukem následně vyjeli do středního pásma, kde jej jeden z hráčů poslal za branku hostujícího brankáře.

58:56
    Těsně před koncem třetí třetiny se povedlo hostům vybojovat útočné pásmo, a tak mají hosté v závěru menší výhodu.

58:23
    Střelou z levé strany to zkoušel Žiga Pance, ale jeho pokus z dobré pozice neskončil v brance domácího brankáře. Puk byl zablokován.

57:45
    Salzburgu se ale v ofenzívě nedaří, a prodloužení prvního semifinále se blíží hodně rychlým tempem.

56:48
    Villacher si následně neudržel puk na svých hokejkách a nyní jsou u něj domácí, kteří budou chtít založit další útok.

56:04
    Nahození na branku hostujícího brankáře zachytil strážce svatyně. Hráč puk ještě dojížděl, co se obránci nelíbilo, a tak jsme viděli lehčí hit od obránce Villacheru.

55:36
    S pukem se na pravém kruhu otočil Pallestrang, kterému se ale následně nepovedlo překonat pozorného brankáře.

David Panuška

Branky a nahrávky: 46. Hughes (Baltram, Fahey), 64. Trattnig (Kutlák, Ledin) – 5. Hunter (Nageler)

EC Red Bull Salzburg: Gračnar (Riksman) – Trattnig, Kutlák, Fahey, Connelly, Pallestrang, Viverios – Hughes, Duncan, Sterling – Heinrich, Komarek, Ledin – Hochkofler, Walter, Rauchenwald – Baltram, Walchter
    EC Villach SV: Lamoureux (Herzog) – Schlacher, Bacher, Weihager, Unterluggauer, McKiernan, Brunner, Kreuter, Gelfanov – Petrik, Schofield, Pance – Santorelli, Hunter, Kromp – Nageler, Verlič, Platzer – Alagič, Johner, Leiler

Rozhodčí: Berneker, Štolc – Nothegger, Pardatscher