NY Islanders – Florida 3:2 (kon.) | Chicago – Los Angeles 0:5 (kon.) | Calgary – St. Louis 7:4 (kon.)
Edmonton – Nashville 2:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:5 (kon.) | Anaheim – New Jersey 7:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:4 (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0) Stav série: 2:0
HC Slovan Ústí nad Labem
Úterý 15.03.2016, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off Chance ligy • Semifinále

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava poprvé v sezoně vstřelila Ústí více jak čtyři góly, vyhrála 5:4 v prodloužení a za vedení v sérii 2:0 na zápasy bude semifinále v pátek a v sobotu pokračovat v městě pod hradem Střekov, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:29:45)

Dva zápasy, dvě obrovská dramata. Také nyní šedesát minut neurčilo vítěze zápasu. Dukla vedla od třetí minuty zásluhou Aleše Jergla. Hosté sice v patnácté minutě srovnali, ovšem David Březina domácím ještě před koncem třetiny vrátil vedení.

Ústí se ale nevzdalo. V jednadvacáté minutě srovnal Jaroslav Roubík a za sedm minut strhl Jan Kloz vedení na stranu hostí. Ovšem ve 32. minutě vyrovnal jihlavský střelec Josef Skořepa a 23 vteřin po začátku třetí třetiny vrátil Dukle vedení Aleš Jergl. Ani to nebylo vše, za další dvě minuty srovnal Jan Kloz, který stejně jako Aleš Jergl přidal druhý gól. Poté již branka v základní hrací době nepadla, šlo se tedy do prodloužení.

V něm Ústí v přesilové hře mačkalo Duklu, krátce po návratu vyloučeného hráče mohl rozhodnout Roubík, ovšem tváří v tvář Škarka nepropálil. Nedáš dostaneš, ovšem tedy hodně šťastně. Miha Štebih zavezl puk přes celé kluziště do středu útočného pásma, předložil jej na pravý kruh pro Michala Důrase, který chtěl udělat kličku, puk mu však sjel z hole a zamířil do klece – 5:4 po prodloužení.
    Michal Důras rozhodl o druhém bodu pro Jihlavu brankou v prodloužení.

67:13 Michal DŮRAS - 5:4

67:13
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tak tohle jsem neviděl. Opravdu. Ústí tlačilo soupeře, ovšem při přesilové hře nerozhodlo. Poté téměř přes celé pásmo projel Štebih, z mezikruží prostrčil kotouč na pravý kruh pro MICHALA DŮRASE, jenž procedil puk pod brankou smutného Volkeho do sítě. Je pravda, že Důras chtěl provést kličku a puk mu zřejmě sjel z hole. Asistence: Miha Štebih.

66:43
    Vhazovat se bude po pravici Volkeho, který raději podržel puk a přerušil hru.

66:07
    Roubík měl na holi rozhodnutí, když se po krásné přihrávce Kloze řítil sám na branku. Mířil mezi betony, kde mu Škarek nedal prostor a poté odpálil puk před dojíždějícím Klozem.

65:25
    Diviš se prokličkoval mezi kruhy. Neměl příliš prostoru na střelu, přesto se k ní dostal, ale Volke stačil srazit betony včas k sobě.

64:32
    Nejprve střílel od modré Brož. Jeho střelu k pravé tyči zasáhl Škarek vyrážečkou, poté po ráně Smetany také od modré si pomohl domácí gólman betonem.

64:06
    Jihlava hraje v pěti.

63:28
    Pohlovi utekl puk do středního pásma, poté se kotouč po mantinelu po střele zřejmě znovu Pohla dostal až do středního pásma.

63:02
    Ústí svíralo soupeře před brankou. Ve finále celé akce vystřelil Pohl od modré a Roubík přispěchal s rychlou dorážkou, kterou Škarek našel někde na hrudi. Hra je následně přerušena.

62:18
    Roubík z mezikruží těsně minul levou tyčku branky.

62:06
    Hosté zatlačili na pilu a stejně jako včera, také dnes si v prodloužení zahrají přesilovou hru. Vlastimilu Bilčíkovi vyjela hokejka příliš vysoko a domácí bek dostává trest za vysokou hůl.

Na vyloučení: 9-9.

61:07
    Zadražilova dělovka z pravého kruhu minula bližší tyč. Domácí bek střílel z první, asi také zavřel oči.

60:36
    Harkabus si vyměnil kotouč se Semanem, který jej u levé tyče gólmana zpět na spoluhráče před branku neprotlačil.

60:21
    Pohl napřáhl od modré, jeho střela byla ztečována hráči Dukly do ochranné sítě.

60:04
    Úvodní buly prodloužení vyhráli Ústečtí.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 3. Jergl (Štebih, Důras), 19. Březina (Dobrovolný, Diviš), 32. Skořepa (Štebih, Kaláb), 41. Jergl (Důras, Skořepa), 68. Důras (Štebih) – 15. Pohl (Kloz), 21. Roubík (Tůma), 28. Kloz (Roubík), 43. Kloz (Tůma, Roubík)

HC Dukla Jihlava: Škarek (Honzík) – Grebenyuk, Štebih, Dobrovolný, Kaláb, Zadražil, Bilčík, Parýzek – Jergl, Skořepa, Důras – Beránek, Diviš, Kolář – Harkabus, Seman, Kohout – Anděl, Melenovský, Březina. Trenér: Petr Vlk
    HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Bernad, Pohl, Vágner, Brož, Smetana, Holomek, Macek – Kloz, Roubík, Tůma – Kuchler, Melka, Tenkrát – Merta, Gengel, Navarra – Čurda, Křivohlávek. Trenéři: Tomáš Mareš a Miroslav Mach

Rozhodčí: Přikryl, Trombík – Reich, Měkýš