NY Islanders – Florida 3:2 (kon.) | Chicago – Los Angeles 0:5 (kon.) | Calgary – St. Louis 7:4 (kon.)
Edmonton – Nashville 2:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:5 (kon.) | Anaheim – New Jersey 7:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
1:5 (0:1, 0:2, 1:2) Stav série: 0:2
HC Slavia Praha
Úterý 15.03.2016, 17:30 • Budvar aréna • Play-off Chance ligy • Semifinále

Dnešní utkání sleduje 6402 diváci! Na pokladnách tedy zůstalo jen devatenáct vstupenek.
    53:28 Petr PANÁČEK - 1:5

53:28
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Jihočeši se dočkali alespoň čestné trefy, kterou si za obrovskou snahu zasloužili. Roman Vráblík zachytil vyhození soupeře, zpracoval kotouč a vypálil a PETR PANÁČEK při svém druhém startu za Motor zapisuje jemnou tečí svoji první trefu za áčko Jihočechů. Asistence: Roman Vráblík.

52:12
    Další okno v domácí obraně mohl využít Vas, zblízka ale nastřelil pouze horní tyč.
    50:44 David HRUŠKA - 0:5

50:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    A to už zavání debaklem, který je pro domácí dost krutý. Milan Hruška vysunul do útočného pásma DAVIDA HRUŠKU, ten si pohrál se Zíbem a takovým plácnutím do puku rozesmutněl domácí halu popáté. Asistence: Milan Hruška.
    50:23 Miloslav ČERMÁK - 0:4

50:23
    Zrovna jsem chtěl dodat, že nemůžeme snižovat výkon Slavie, která hraje hodně suverénně a neohroženě kráčí za druhým vítězstvím v sérii. Teď má slova podpořil MILOSLAV ČERMÁK, jenž se otočil kolem Muchy a propálil Bláhu. Asistence: David Šafránek, Tomáš Jiránek.

47:19
    Za domácí obranou se objevil rozjetý Čermák, jeho nájezd zneškodnil výborným zásahem Bláha!

45:26
    Jakub Suchánek (CEB) – 2 minuty za vysokou hůl. Domácí se opět diví, takový nevinný zákrok a domácí bek jde ven. Slavia bude hrát 17 vteřin pět na tři.

44:21
    Alexandr Hylák to teď přehnal s aktivitou a rozehrávkou namazal do jízdy Vráblíkovi, ten si nabruslil do šance a skoro prostřelil hostujícího brankáře. Na čáře zaskočil za Hyláka obránce Krstev a rozhodčí rozpažil.

43:43
    Petr Kolmann (CEB) – 2 minuty za nedovolené bránění. Kolmann chvilku před tím připravil šanci pro Švihálka, záhy jej rozhodčí vyloučili za takový lehký faulík.

31:07
    Ján Mucha (CEB) – 2 minuty za nedovolené bránění. Efektivní Pražané budou mít možnost přidat čtvrtý zásah.
    29:06 Nathan ROBINSON - 0:3

29:06
    Rychlý brejk Slavie znamená třetí puk v domácí kleci. Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Pavlin se štěstím propasíroval kotouč na NATHANA ROBINSONA, jenž si puk dal na bekhend a o tyčku skóroval. Asistence: Žiga Pavlin, Jaroslav Markovič.
    24:03 Peter HRAŠKO - 0:2

24:03
    Domácí jsou dnes trestání za neproměňování šancí, Slavia udeřila podruhé vlastně z druhé šance. Ona to však teď ani nebyla šance. V přesilovce našel Robinson přes celé pásmo PETERA HRAŠKA, jehož nahození skončilo až v brance, proto Bláha měl zakrytý výhled. Asistence: Nathan Robinson, Milan Hruška.

23:18
    Ladislav Marek (CEB) – 2 minuty za nedovolené bránění. Poměrně přísné vyloučení nabízí hostům první početní výhodu.

19:10
    Zdeněk Bahenský (SLA) – 2 minuty za sekání. Motor tak bude hrát celé dvě minuty pět na tři!

17:11
    Henri Tuominen (SLA) – trest ve hře za úder do hlavy a krku. Motor hraje pětiminutovou přesilovku.

06:33
    Žiga Pavlin (SLA) – 2 minuty za vysokou hůl. Slávistický obránce zasáhl před brankou Straku do obličeje a Motor bude hrát 27 vteřin pět na tři!
    06:00 Tomáš JIRÁNEK - 0:1

06:00
    Hosté se velmi snadno dostávají ve vlastním oslabení do vedení. Zíb zavezl kotouč do třetiny a předal jej Ladislavu Markovi. Ten však zakopl a o puk přišel. Knot tak vyslal do úniku TOMÁŠE JIRÁNKA, jenž prostřelil Bláhu. Asistence: Ronald Knot.

05:00
    Nathan Robinson (SLA) – 2 minuty za hákování. Domácí mají k dispozici první přesilovku.

03:40
    Zatím je to v Budvar aréně pěkný blázinec! Markovu střelu zblízka dorážel Mikyska, hostující muž s maskou hokejkou na poslední chvíli zastavil jistý gól.

03:06
    Velká příležitost i Motoru! Babka se Strakou motali hlavy soupeřů, následně se však neujaly ani dělovky Bohunického a Vráblíka, brankář Hylák vše se štěstím ustál.

01:54
    Obrovská šance Slavie! Obrana domácích nechala soupeřům hodně volného prostoru, Kašpařík prostrčil kotouč na zcela volného Zdeňka Bahenského, jenž zblízka nepřekonal Bláhu.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 54. Panáček (Vráblík) – 6. Jiránek (Knot), 25. Hraško (Robinson, M. Hruška), 30. Robinson (Pavlin, Markovič), 51. Čermák (Šafránek, Jiránek), 51. D. Hruška (M. Hruška)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Spáčil) – Mucha, Suchánek, Kolmann, Zíb, Bohunický, Vráblík – Chovan, Straka, Babka – Marek, Mikyska, Švihálek – Točík, Prokeš, Panáček – Žálčík, Guman, Žovinec.
    HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Krstev, Knot, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Kolařík – Mikulík, Šafránek, D. Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Jiránek, Tuominen, Čermák – Bahenský, Kašpařík, Ondráček.

Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda – Gerát, Malý