NY Islanders – Florida 3:2 (kon.) | Chicago – Los Angeles 0:5 (kon.) | Calgary – St. Louis 7:4 (kon.)
Edmonton – Nashville 2:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:5 (kon.) | Anaheim – New Jersey 7:1 (kon.)
EC Villach SV
2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Stav série: 1:1
EC Red Bull Salzburg
Úterý 15.03.2016, 19:40 • Stadthalle Villach • Play-off EBEL • Semifinále

S konstatováním, že dnešní utkání sledoval 4500 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou! (22:17:26)

Dnešní utkání semifinálové série play-off EBEL ligy mezi Villachem a Salzburgem je u konce. Naprosto po zásluze se z vítězství radují domácí hráči, kteří se jednou prosadili ve druhé a ve třetí třetině. Hosté se nechávalo až příliš často vylučovat, recept na výborně chytajícího Lamoureuxe navíc nenašli ani jednou a stav série je tak po dnešním střetnutí srovnán!

59:41
    John Hughes (SLZ) ještě dostává dvě trestné minuty za nesportovní chování. Na výsledku zápasu to ale nic nezmění.
    59:41 Neuznaný gól do prázdné brány

59:41
    Druhá neuznaná branka zápasu! Domácí sice trefili odkrytou bránu, ale po protestech Salzburgu bylo prozkoumáno video, která ukázalo, že puk se do sítě dostal kopnutím čárového rozhodčího. Kuriózní situace!

59:24
    Přihrávka na modrou čáru přeskočila Komarekovu hokejku a Salzburg se musí vrátit do středního pásma.

59:10

59:06
    Sterling dokázal tečovat nabídku od modré čáry, ale Lamoureux byl opět na svém místě! O zbytek se postarala důrazná obrana Villachu!

58:51
    Riksman musel zpátky do brány, neboť buly se konalo ve středním pásmu. Hned po vhazování však zamířil zpátky na střídačku.

58:30

57:53
    Vyhození jednoho z domácích jen o centimetry minulo odkrytou bránu Red Bullu Salzburg! Mohlo být hotovo, ale takhle se ještě hosté budou pokoušet o drama.

57:46
    Dominique Heinrich střílel hned po přihrávce, ale jeho zakončení z pravého kruhu si Lamoureux i přes menší obtíže pohlídal!

57:20
    Juuso Riksman míří na střídačku a Salzburg to zkouší se šesti hráči na ledě!

57:10
    Síly na ledě se ale rychle srovnávají. Dvě minuty za sekání si na trestné lavici odsedí i Mark Santorelli (VIL).

56:30
    Tak tohle je zřejmě konec nadějí hostujícího celku. Konstantin Komarek (SLZ) si jde na lavici hanby odsedět dvě trestné minuty za držení.

55:37
    Nízkou bombu od modré čáry Riksman příliš neviděl, ale nakonec přeci jenom dokázal zasáhnout. Poradil si pomocí pravého betonu.

54:53
    Teď se odvolání brankáře určitě nedočkáme. Salzburg se totiž provinil zakázaným uvolněním a hra se stěhuje před Riksmana.

54:22
    Hostům se čas na vyrovnání hodně krátí a nyní se nemohou dostat do útočného pásma. Myslím, že se za chvíli dočkáme powerplay.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 23. Petrik (Bacher, Pance), 48. Pance (Verlič, Schofield)

EC Villach SV: Lamoureux (Herzog) – Schlacher, Bacher, Wihager, Unterluggauer, McKiernan, Brunner, Kreuter, Gelfanov – Petrik, Schofield, Pance – Santorelli, Hunter, Kromp – Alagic, Johner, Leiler – Nageler, Verlič, Platzer
    EC Red Bull Salzburg: Riksman (Gračnar) – Trattnig, Kutlák, Fahey, Connelly, Pallestrang, Viveiros – Hughes, Duncan, Sterling – Heinrich, Komarek, Ledin – Hochkofler, Walter, Rauchenwald – Baltram, Wachter

Rozhodčí: Gebei, Smetana – Nagy, Soos

Diváci: 4.500