Znojmo – Linz 3:2 (kon.) | Salzburg – Villach 3:4 (kon.)
3:4 (1:2, 2:0, 0:2) Stav série: 1:2
EC Villach SV
Pátek 18.03.2016, 19:40 • Volksgartenarena • Play-off EBEL • Semifinále

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou. (22:11:58)
    Domácí hokejisté prohráli třetí semifinále, a v sérii se tak vedení 2:1 na zápasy ujali hosté z Villachu.

Československá stopa v utkání

Zdeněk Kutlák (SLZ) – 0+0

Střely na branku: 40 – 36

Parádní zápas se spoustou branek končí, hosté se těsně před koncem dostali do vedení, které nakonec udrželi a v sérii se tak ujímají vedení 2:1 na zápasy. Domácí favorit se tak znovu trápí a bude muset bojovat o srovnání nepříznivého stavu tohoto semifinále.

59:55
    Vypadá to, že hosté své vedení uhájí, do konce už zbývá pouhých pět vteřin.

59:44
    Zatím se však domácím nedaří dostat se před brankáře Villachu a hosté tak poté vyhazují puk do středního pásma.

59:30
    Ještě si domácí berou oddechový čas.

59:30
    Půl minuty před koncem třetí periody odvolávají domácí trenéři Riksmana z branky a zkouší to se šesti bruslaři v poli.

59:15
    Trattnig je na ledě a domácí jsou už kompletní.

58:32
    Hosté nepouštějí puk ze svých hokejek a snaží se své těsné vedení uhájit. Už se příliš nikam neženou, i když mají přesilovou hru.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:15
    A pro domácí může být ještě hůře. Trattnig inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a hosté mají další přesilovou hru.
    57:07 Gerhard UNTERLUGGAUER - 3:4

57:07
    Villach právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec svůj tlak přetavili ve vedoucí branku. GERHARD UNTERLUGGAUER se dostal k odraženému kotouči, který poté svou střelou švihem poslal do pravého růžku Riksmanovy svatyně. Tři minuty před vypršením třetí periody se tak Villach ujímá vedení. Asistence: Žiga Pance.

55:58
    Hosté zkoušeli před domácí brankou vsítit gól, měli menší tlak, ale nakonec se domácí dokázali ubránit a vyhazují kotouč do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

55:19
    Před hostující brankou číhal na přihrávku Komarek, ale jeho následná teč skončila pouze na lapačce hostujícího brankáře, který raději poté přerušuje hru.

53:57
    Něco málo přes šest minut zbývá odehrát ze třetí třetiny. Strhne jeden z týmů vedení na svou stranu, nebo se dočkáme prodloužení či případných samostatných nájezdů?

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 10. Trattnig (Ledin, Komarek), 34. Sterling (Kristler, Heinrich), 36. Rauchenwald (Hochkofler, Trattnig) – 6. Johner (Brunner), 10. Schofield (McKiernan, Pance), 46. Schofield (Pance), 58. Unterluggauer (Pance)

EC Red Bull Salzburg: Riksman (Gračnar) – Trattnig, Kutlák, Fahey, Connelly, Viveiros, Heinrich, Pallestrang, Wachter – Kristler, Komarek, Ledin – Hughes, Duncan, Sterling – Latusa, Walter, Welser – Hochkofler, Rauchenwald, Baltram
    EC Villach SV: Lamoureux (Herzog) – McKiernan, Brunner, Weihager, Unterluggauer, Schlacher, Bacher, Kreuter, Alagič – Petrik, Schofield, Pance – Santorelli, Hunter, Kromp – Johner, McBride, Leiler – Nageler, Verlič, Platzer

Rozhodčí: Manuel Nikolič, Kristijan Nikolič – Marton Nemeth, Elias Seewald