3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:0
Středa 23.03.2016, 15:00 • Metallurg Ice Arena • Play-off KHL • Semifinále

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (18:55:30)

Československá stopa

Jan Kovář (MET): 1+1, 3 střely, čas na ledě 29:38
    Tomáš Filippi (MET): 0+0, 6 střel, čas na ledě 22:49

První zápas semifinále KHL mezi Magnitogorskem a Ufou rozhodlo až druhé prodloužení, v němž strhl vítězství na stranu domácích Sergej Mozjakin. Na vítězství domácích se podílel velkou měrou i Jan Kovář, který srovnával ve druhé třetině na průběžný stav 1:1 a v prodloužení si připsal asistenci na rozhodující branku. Druhý semifinálový zápas sehrají oba týmy pozítří, opět na ledě Metallurgu.

89:37 Sergej MOZJAKIN - 3:2

89:37
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Z tlaku, který si první formace Metallurgu vytvořila nakonec padl v čase 89:37 rozhodující gól, který má na svědomí SERGEJ MOZJAKIN. Ten převzal v levém kruhu kotouč od Bereglazova, vybruslil si s ním k modré čáře a poté před mezikruží, odkud dobře umístěnou střelou těsně nad beton překonal Svedberga. Asistence: Alexej Bereglazov a Jan Kovář.

89:25
    První útočná formace domácích uzamkla soupeře v jeho obranné třetině.

88:02
    Hosté teď drží kotouč, což se domácím fanouškům pochopitelně nelíbí.

86:45
    Na druhé straně protáhl Košečkina Arzamascev, který střílel od modré. Vhazuje se v obranném pásmu Magnitogorsku.

86:20
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kam zavezl kotouč Mozjakin, který také zkoušel vystřelit z úhlu, ale puk prolétl jen vedle brány.

85:45
    Po zakázaném uvolnění Ufy se hra stěhuje před Svedberga.

84:11
    Tentokrát pálil v dobré pozici Lisin, ale střela nebyla dostatečně umístěná, takže Košečkin dokázal zasáhnout. Ufa je zatím v úvodu druhého prodloužení nebezpečnějším týmem.

82:22
    Košečkin musel likvidovat dva nepříjemné střelecké pokusy a hra zůstane v obranném pásmu Metallurgu.

80:01
    Začátek druhého prodloužení.

První třetina prodloužení bohužel branku nenabídla. Domácí Metallurg měl k dispozici celkem tři přesilové hry, jenže ani jednu z nich nedokázal využít! V závěru prvního prodloužení měl velkou šanci hostující Prochorkin, nicméně Svedberga překonat nedokázal!

Druhé prodloužení bude začínat přibližně v 18:29.

Konec 1. prodloužení.

79:09
    Nikolaj Prochorkin se dokázal dostat do protiútoku. Na modré si dokázal obhodit Antipina a postupoval na Košečkina. Zakončení se mu však nepovedlo a kotouč skončil mimo branku!

78:36
    Velká šance pro domácí celek! V závěru prvního prodloužení si Metallurg zahraje přesilovou hru. Nesterov vyhodil kotouč z vlastního pásma do hlediště a dostává dvouminutový trest!

77:46
    Hartikainen dokázal na pravé straně vybojovat kotouč a postupoval do protiútoku. Po souboji s Potěchinem však kotouč skončil na střídačce Metallurgu.

Martin Švejkar

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 38. Kovář (Lee, Mozjakin), 45. Kajgorodov (Potěchin), 90. Mozjakin (Bereglazov, Kovář) – 28. Lepistö (Enqvist, Omark), 54. Grigorenko

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Birjukov, Bereglazov, Lee (A), Těreščenko, Chabarov, Batyršin, Timkin – Zaripov, Kovář, Mozjakin (C) – Sjomin, Filippi, Wolski – Potěchin, Kajgorodov, Kosov – Timkin, Kaletnik, Platonov (A) – Železkov
    Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Loginov, Lepistö, Gončarov, Višněvskij, Metljuk, Arzamascev – Makarov (A), Chlystov, Lisin – Omark, Enqvist, Grigorenko – Nesterov, Soin (A), Lazarev – Majorov, Hartikainen, Prochorkin – Chripunov, Vorobjov

Rozhodčí: Boman, Jeřábek – Šeljanin, Sivov