Columbus – Carolina 2:3 (kon.) | Boston – Florida 1:4 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 0:3 (kon.)
Toronto – Anaheim 6:5 (po pr.) | Detroit – Montreal 4:3 (kon.) | Nashville – Vancouver 3:2 (2:1 po s.n.)
Minnesota – Calgary 6:2 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 4:1 (kon.) | Colorado – Philadelphia 2:4 (kon.)
Arizona – Dallas 3:1 (kon.) | San Jose – Edmonton 3:6 (kon.)
Winnipeg Jets
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Los Angeles Kings
Pátek 25.03.2016, 01:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Československá stopa v utkání:

Marko Daňo (WPG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:42
    Ondřej Pavelec (WPG) 59 minut a 48 sekund, 33 zákroků, 1 gól, úspěšnost zákroků 97,1% (03:43:59)

1. Ondřej Pavelec (WPG) 33 zák., 1 gól, 97,1%
    2. Mark Scheifele (WPG) 0+2
    3. Blake Wheeler (WPG) 0+2

Los Angeles Kings sice vyhrálo na střely 34:24, jenže na začátku třetí třetiny absolutně propadlo, když během necelých tří minut inkasovalo dva góly, o které se postarali Dustin Byfuglien a Paul Postma. Winnipeg byl v závěrečné části utkání mnohem lepší a jeho vítězství ještě podtrhl střelou do prázdné brány přes celé kluziště v čase 58:02 Drew Stafford. Obrovskou zásluhu na vítězství Jets má český brankář Ondřej Pavelec, který pochytal 33 z 34 střel. Konečný výsledek. Winnipeg Jets 4 Los Angeles Kings 1.

59:24
    Do konce utkání zbývá odehrát 36 sekund a je jasné, že Winnipeg Jets už dnes o vítězství nic nepřipraví.

58:41
    Los Angeles Kings zkusilo odvolat brankáře a hned na to inkasovalo čtvrtý gól.
    58:02 Drew STAFFORD - 4:1

58:02
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    DREW STAFFORD uklízí puk do prázdné brány a osudu dnešního utkání v MTS Centre je definitivně rozhodnuto!! Drew Stafford si v blízkosti levého rohu obranného pásma zpracoval puk a poté ho přes celou délku ledové plochy obloukem poslal do prázdné brány. Bez asistence.

57:17
    Mark Scheifele se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, Jonathan Quick ale po bleskovém přesunu k bližší tyči předvedl skvělý zákrok a zřejmě vyrážečkou puk vytěsnil mimo!

57:00
    Do konce zápasu zbývají odehrát přesně tři minuty a Winnipeg Jets vede stále dvoubrankovým rozdílem 3:1.

55:19
    Je škoda, že utkání, které je velmi atraktivní, plyne velice rychle, zatímco nepříliš pohledný zápas utíká hodně pomalu. Takový už je ale hokej nebo jiný kolektivní sport.

54:37
    Milan Lucic už mohl u levé tyče pálit z úhlu, jenže vzápětí se pokusil objet bránu, což se mu sice podařilo, jeho následná přihrávka ale skončila pouze na hokejce jednoho z hráčů Jets.

54:00
    Jeff Carter byl zřejmě tím hráčem, který se v blízkosti levé tyče dostal do zakončení, jeho následná střela ale byla zablokována.

53:02
    Trevor Lewis tvrdě vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho následná střela zamířila vedle vzdálenějšího levého rohu.

52:27
    Nemohu se zbavit dojmu, že zápas běží neskutečně rychle. Jako by to bylo teprve pět minut, co začala třetí třetina, a přitom už se pomalu blíží její samotný závěr.

51:45
    Pokud bude Ondřej Pavelec v bráně Winnipegu solidní jako doposud, tak určitě bude mezi třemi hvězdami utkání.
    Jen co třetí třetina začala, Winnipeg Jets se ujal vedení 2:1.

51:13
    Jonathan Quick si připsal snadný zákrok a po přerušení hry přichází na řadu krátká reklamní přestávka, po které bude zápas zásluhou skvělého vstupu Jets do třetí třetiny pokračovat za dvoubrankového vedení domácího Winnipegu 3:1.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 39. Lowry (Halischuk, Trouba), 41. Byfuglien (Wheeler, Scheifele), 43. Postma (Scheifele, Wheeler), 59. Stafford – 30. Kopitar (Carter, Doughty)

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Chiarot, Byfuglien (A), Stuart (A), Trouba, Melchiori, Postma – Ehlers, Scheifele, Wheeler (A) – Armia, Burmistrov, Stafford – Thorburn, Lowry, Halischuk – Petan, Copp, Daňo. Hlavní trenér: Paul Maurice.
    Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – McNabb, Doughty, Muzzin, Martinez, Scuderi, Schenn – Lucic, Kopitar (A), Carter (A) – Pearson, Dowd, Toffoli – King, Shore, Brown (C) – Clifford, Lewis, Andreoff. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Marc Joannette, Brad Meier – Mark Wheler, Bryan Pancich

Diváci: 15294