Norsko – Itálie 0:1 (kon.) | Rusko – Německo 17:0 (kon.) | Švédsko – Česko 0:1 (kon.)
Norsko
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Itálie
Čtvrtek 07.04.2016, 12:00Mistrovství Evropy ve sledge hokeji

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Na mistrovství Evropy ve sledge hokeji se dnes utkají dva doposud neporažené týmy Itálie a Norska, které si to spolu rozdají o prozatimní vedení v tabulce.

Do zápasu naskočí oba týmy se ziskem 6 bodů a shodným skóre 7:1!

Itálie na turnaji porazila český výběr 4:0 a 3:1 porazila Německo. Na druhé straně Norsko si na úvod poradilo 2:0 se Švédskom a v dalším utkání poměrně deklasovalo Němce 5:1.

Mistrovství Evropy se koná celkově počtvrté, přičemž poprvé od roku 2011. Právě Norové patří mezi hlavní favority turnaje, když v roce 2007 získali zlato a v roce 2011 bronz.

Norsko: Hamar (Gronlie) – Vaernes, Nordstoga, Avdal, Oiseth "C" – Pedersen, Kirstituen, Svee, Bogle, Sorheim, Solberg, Hamre, Bakke, Jacobsen

Itálie: Araudo (Stilitano ) – Rosa, Cavaliere, Radice, Macri – Planker, Winkler, Kalegaris, Larch, Chiarotti (C), Andreoni, Depaoli, Corvino, Alexis Leperdi

Rozhodčí: M Rapak – J Granath, T Fazekas.

Oba týmy se chystají k úvodnímu buly.

00:01

00:07
    Nahozený puk za branku Itálie sbírá obrana hokejistů v bílých dresech.

00:50
    Prozatím sledujeme taktiku nahozených puků do útočných pásem. Bez většího úspěchu.

01:33
    Italská reprezentace, kterou do útočné třetiny dostal Planker, si vynutila zákrok brankáře Norska a vynucuje si vhazování před Hamarem.

02:36
    Norové se za vlastní brankou snaží rozehrát puk, aby se vymanili z vlastní třetiny. Nakonec to řeší vysokým obloukem do středního pásma.

03:33
    Bude se vylučovat. Norové se dostali do útočného pásma a vynutili si faul od Andrey Macriho.

04:20
    Kombinace v norské přesilovce prozatím lehce pokulhává. Sorheim se tlačil do zakončení, ale netrefil branku soupeře.

05:05
    Jacobsen musí zakládat novou útočnou akci z vlastního pásma. Italové se výborně brání.

05:33
    Itálie je v plném počtu.

06:16
    K výletu za obranu se hnal Florian Planker, ale přihrávka na něho byla příliš prudká a kotouč do své moci získal brankář Hamar.

06:50
    Norové měli velký problém dostat se z vlastní třetiny, a když už se to konečně povedlo, smířili se jen s nahozeným pukem a odchodem střídat.

07:21
    Další vyloučení na straně Itálie! Dvě minuty za sekání obdržel Nils Larch.

08:10
    K ohrožení klece, kterou hájí Araudo, však příliš nedochází. Italům se jejich oslabení daří velmi dobře bránit.

08:57
    A jde se do čtyř! Na trestnou lavici totiž na druhé straně odjíždí za držení Emil Sorheim.

09:21
    Itálie je v plném počtu a začíná zkrácená přesilovka tohoto týmu.

09:53
    Itálie právě vstřelila branku!
    Která je velmi rychle využitá! Před brankou se objevil zcela osamocen FLORIAN PLANKER, ke kterému se dostal kotouč od Rosy a brankáře Norska zkušeně přehodil! Asistence: Gianluigi Rosa, Andrea Chiarotti.
    09:53 Florian PLANKER - 0:1

10:26
    Oiseth na modré čáře nezachytil puk a pustil Italy do rychlého brejku, který však končí jen střelou mimo tři tyče.

10:51
    Při souboji u mantinelu je silnější Macri, který zvládá i dvojici norských obránců.

10:58
    Jenže nakonec si Macri pomohl nedovoleně, když zaháčkoval jednoho ze soupeřů a musí na dvě minuty z ledu.

11:30
    Italům se daří vyhodit přes všechny čáry.

12:20
    Radice ve středním pásmu praštil do puku a poslal ho za branku Norska. Další bravurně bráněné oslabení.

12:58
    Macri je zpět na ledě a hraje se v pěti na obou stranách.

13:13
    Netrvalo to dlouho, Norové při přechodu útočné modré byli opět faulování a na dvě minuty za hákování odjíždí Gianluca Cavaliere.

13:55
    Výborný zákrok italského brankáře, který stál tváří v tvář jednomu z norských útočníků. Araudo dokázal lapačkou puk chytit.

14:38
    Vyhození přes všechny čáry až ke Hamarovi v brance Norska. V této třetině už se nic nestane.

15:00

Skutečně tomu bylo tak, Norové nestihli přes forčekujícího soupeře přesun zpět do útočného pásma a po první třetině tak prohrávají 0:1, když jedinou branku zápasu v přesilovce vsítil Planker.

Druhá třetina začne přibližně v 12:38.

15:01

15:13
    Italové jsou v plném počtu. Norové mají navíc puk jen ve svém pásmu, z této přesilovky tak opět příliš nezapršelo.

15:51
    Dlouho nám hra pět proti pěti nevydržela. Italové jdou totiž opět do oslabení po faulu Sandra Kalegarise, který si přidržel soupeře.

16:10
    Puk letí přes všechny čáry až do obranné třetiny Norska.

16:32
    Vzápětí musí Norové, konkrétně Solberg, opět vyvážet puk z vlastního pásma.

17:00
    A do třetice se Italům daří vyhodit.

17:30
    Ne, tak přesilovky Norům opravdu dnes nejdou. Další vyhozený puk přes všechny čáry.

17:51
    Hraje se v plném počtu.

18:33
    Vaernes se pokusil za vlastní branku o rychlou rozehrávku, jenže jeho spoluhráči ve středním pásmu o puk přišli.

18:58
    Přesilovku si zahrají také Italové! Dvě minuty za držení musí odpykat Loyd-Remi Pallander Solberg.

19:10
    Hned po vhazování se norské čtveřici daří vyhodit kotouč.

19:27
    Dokonce si vynucují i zákrok italského gólmana a přerušení hry.

20:02
    Leperdi zavezl puk za modrou čáru, ale z celé akce byla jen jedna nepřesná střela a následně norské osvobození.

20:58
    Norsko hraje v plném počtu.

21:02
    Itálie se dopustila zakázaného uvolnění po nepovedené dlouhé přihrávce na protečování.

21:11
    Hamre oslabuje norský tým na dvě minuty. Druhá přesilovka Italů v řadě.

22:00
    Pěkný přesun přes modrou čárou nedokázal před brankou využít Depaoli, který se nedostal k puku, jenž se odrazil za něho. Norové následně vyhazují.

22:56
    I další desítky vteřin sledujeme zejména boj o útočné pásmo, které dobře odvrací norská čtveřice. Přesilovka Itálie se chýlí ke svému konci.

23:11

23:35
    Osamocený kotouč ploužící se do pásma Norů sbírá Nordstoga, který zakládá novou útočnou akci svého týmu.

24:55
    Slibně se rodící útok chtěl Oiseth vyšperkovat narážečkou se svým spoluhráčem a málem se to povedlo, jenže Sorheim, tísněn italským obráncem, nedokázal Oisethovi puk vrátit do prostoru za kruhy a bylo po útočné kombinaci.

25:45
    Italy v přechodu do útočného pásma zastavuje postavení mimo hru.

26:45
    Důrazně hrající Depaoli vybojoval v třetině Norska puk, po odehrání si najel blíže k pravé tyči Hamarovy klece, a řekl si o zpětnou nahrávku. Tu skutečně dostal, ale při zakončení nedostatečně zvedl kotouč, který neprošel skrz blokujícího beka soupeře!

27:41
    Na pravém křídle mohli Norové dosáhnout proklouznutí do útočné třetiny, jenže puk, který mířil na Hamreho, byl moc dlouhý a norský forvard pouze protečoval do pásma.

28:19
    Sandro Kalegaris odchází na dvě minuty na trestnou lavici a oslabuje italský tým.

28:50
    Norové kombinují v útočném pásmu.

29:15
    Výtečné přenesení hry od levého mantinelu na pravou stranu, kde číhal Sorheim! Tomu však při zpracování puk lehce odklouzal do prostoru mezi kruhy, kde se po něh sice natahoval Oiseth, ale jeho zakončení už bylo hodně nepřesné.

29:43
    O puk se bojuje v pravém rohu pásma Itálie.

30:00

Druhá dvacetiminutovka nakonec gól nepřinesla, ačkoliv se dá říci, že byla od obou týmů z ofenzivního hlediska zahrána o poznání lépe než perioda první. Nicméně stále platí italské vedení po gólu Plankera z první třetiny.

Třetí třetina začne přibližně v 13:18.

30:01

30:19

30:58
    Kalegaris nakonec dostal puk do útočného pásma a následně po přihrávce Leperdiho zkusil ještě z pravé strany zakončit, ale nezamířil přesně.

31:42
    Norsko útočnou třetinu neudrželo, ale může se pokusit o nový útok. Po vyhození ze strany soupeře zakládají hokejisté ze Skandinávie nový útok.

32:25
    I ten však byl odvrácen a tak to Norové zkusí znovu. Solberg se řítí do útočného pásma podél levého mantinelu.

33:07
    Úspěch to nepřineslo a naopak brankář Hamar si musel pohlídat prostor před brankou. Puk kolem něho nakonec jen proletěl do rohu.

34:05
    Winkler se obětavě vrhnul po puku u mantinelu a zkusil protáhnout kotouč směrem za norskou bránu, tam však žádný z jeho spoluhráčů nenajel.

34:46
    Norský útočný výpad zažehnávají Italové vyhozením na zakázané uvolnění.

34:57
    Hned po vhazování se musel blýsknout zákrokem italský brankář, který letící puk schoval do lapačky.

35:20
    Snahu o rychlý brejk Pedersena zažehnal pohotovým výjezdem obránce Rosa, jemuž se podařilo vtěsnat mezi soupeře a puk.

37:00
    Tuhý boj o puk a rychlé tempo s sebou přináší spoustu nepřesností do hry obou celků. Hra se stěhuje od pásma do pásma, přičemž nejvíce času se tráví v neutrální zóně.

37:49
    Velmi dobrá šance Italů, kterou musel zastavit nejen Hamar svým zákrokem, ale také faulem Morten Vaernes, který sekl po útočícím soupeři.

38:33
    Puk letí přes všechny čáry. Norové se dobře brání.

39:00
    K ničemu své italské soupeře nepouští a naopak sami se pokouší o útok při oslabení!

39:23
    Trochu tím sice otevřeli obranu, ale vracející se Svee zabránil možnému brejku Itálie.

39:49
    Vaernes je zpět na ledě a hraje se v plném počtu na obou stranách.

40:30
    A byl to právě Vaernes, kdo nyní při bekhendovém zakončení spálil velkou šanci Norska! Nedokázal využít poloodkryté klece soupeře!

41:19
    Norové z menšího tlaku nic nevytěžili a naopak na druhé straně kluziště musel norský brankář hasit náhlý útok soupeře, který se dostal k odraženému puku, přebruslil střední pásmo a těsně za útočnou modrou vypálil.

41:40
    Italský brankář menší robinsonádou kryl svou pravou tyčku proti střele Norů z prostoru za kruhy pro vhazování. Střela však byla nepřesná a zamířila vedle.

42:30
    Italové zaujímají postavení v útočném pásmu a snaží se co nejdéle podržet puk mimo vlastní třetinu.

43:15
    Norsko hraje bez brankáře!

43:55
    Dlouhá přihrávka směrem k útočné modré od norského týmu nebyla protečována do pásma Italů a zakázané uvolnění vrací norského gólmana zpět do klece.

44:10
    Norové hrají opět bez brankáře!

44:30
    Zakázané uvolnění Italů, kteří nyní čelí hned šestici norského týmu. Ale brání se výborně.

44:50
    Rosa má kotouč za vlastní brankou a Itálie si v dnešním utkání připíše důležité vítězství!

Pouhopouhý jeden gól rozhodl dnes o tom, že Itálie se dostává do průběžného vedení skupiny na mistrovství Evropy ve Švédsku! V souboji dvou neporažených týmů dokázali Italové odolat všem výpadům soupeře a zejména tuhou bitvu o kotouč dokázali ovládnout.

Nejlepším hráčem zápasu na straně Norska se stal brankář Kjell Christian Hamar, který vychytal 14 z 15 střel Italů.

Na straně Itálie pak ocenění pro nejlepšího hráče utkání získal obránce Gianluigi Rosa, autor asistence u gólu Plankera.

Poměr střel na branku: 9-15

Zatímco halou zní italská hymna, z mé strany je to z dnešního utkání vše. Díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne, (13:44:11)