USA – Švédsko 6:1 (kon.) | Finsko – Slovensko 4:2 (kon.) | Kanada – Česko 3:1 (kon.)
Lotyšsko – USA 1:12 (kon.)
HC VERVA Litvínov
3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 17.04.2016, 15:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Baráž o extraligu • 9. kolo

57:40
    Poslední šance pro Karlovy Vary. Sklenička se provinil proti pravidlům a dvě minuty si odsedí na trestné lavici.

51:30
    Vladimír Sičák zatáhl záchranou brzdu při úniku litvínovského hráče. Za tento počin dostane dvouminutový trest. Za nesportovní chování si navíc odsedí deset minut.

50:18
    Za bitku dostane dvě minuty Zbyněk Sklenička.
    47:15 Filip PAVLÍK - 3:2

47:15
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov využívá další přesilovku! Přes Lukeše se dostal puk na modrou ke Karlu Kubátovi. Ten nahodil puk na Závorku. Před brankářem Energie hlídkovali Radek Duda a FILIP PAVLÍK. Druhý jmenovaný dopravil puk do brány a Verva se tak ujímá vedení 3:2!

46:27
    Marcel Haščák narazil protihráče zezadu. Odpyká si trest na dvě minuty.

40:37
    Václav Skuhravý se osamocen řítil na Jaroslava Januse. Brankář domácích se nenechal rozhodit a Skuhravého pokus vykryl betony.
    39:51 Radek DUDA - 2:2

39:51
    Verva srovnává stav zápasu na 2:2! Hráči domácích brzy potrestali vyloučení Rohana. Na modré čáře nabídl puk do jízdy Robinu Hanzlovi, který našel před brankou číhajícího RADKA DUDU. Pro domácího ostrostřelce již nebyl problém dopravit puk do brány. Asistence: Robin Hanzl a Karel Kubát.

39:15
    Tomáš Rohan dosedí třetinu na trestné lavici. Dostává trest za dvě minuty.

34:06
    Jekabs Redlihs dává nedovolenou hrou dvouminutovou přesilovku Vervě.

33:43
    Robin Hanzl předvedl krásnou individuální akci. Nejdříve zabránil puku v cestě ven pásma. Po vyčkávání se rozhodl pro střelu, kterou před sebe vyrazil Závorka. Jeho další dorážka se zdála býti přesná. Zdání klamalo a Hanzl netrefil skulinku v bráně Energie.

33:19
    Puk už se ocitl za zády brankáře Energie! Tomáš Závorka věděl, že je kotouč za ním a zalehl ho tělem. Skvělý zákrok brankáře.
    31:49 Radek DUDA - 1:2

31:49
    Po dvou velkých šancí Litvínova si vzal slovo bývalý hráč Karlových Varů RADEK DUDA, který nabral rychlost, zmátl Závorku a následně kotouč po objetí branky zasunul do odkryté brány. Verva tak snížila na rozdíl jediné branky a živí naději na bodový zisk z tohoto klání.
    Asistence: František Lukeš, Karel Kubát

30:17
    Litvínov dostane příležitost přesilové hry 5 na 3. Petr Koblasa tvrdě a nedovoleně narazil na mantinel protihráče. Vyfasuje za to trest na dvě minuty.

29:56
    Za osekávání spoluhráče si na trestné lavici posedí dvě minuty Michal Gulaši.

23:06
    První šance pro domácí v početní převaze. Michal Vachovec sekal hokejkou a dostal trest na dvě minuty.
    19:12 Rostislav MAROSZ - 0:2

19:12
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary jdou do vedení 2:0! Po skvělé práci u mantinelu od Vojtěcha Tomečka se ke kotouči dostal Rostislav Marosz. Rosťa zápěstím pohotově vystřelil na Januse, kterému puk propadl za záda. Asistence: Vojtěch Tomeček
    16:48 Tomáš ROHAN - 0:1

16:48
    Karlovy Vary se ujímají vedení 1:0. Vojtěch Tomeček po přihrávce od Martina Rohana zavezl puk do útočného pásma. Nabídl přihrávku před branku, kde v pádu se štěstím zakončoval TOMÁŠ ROHAN. Janus se snažil kotouči zabránit v cestě do branky, avšak marně. Verva musí dotahovat. Asistence: Vojtěch Tomeček a Martin Rohan

11:15
    Hned k tomu ale dostanou šanci číslo dvě. Za sekání vyloučen domácí kapitán Michal Trávníček.

09:06
    Martin Kokeš podrazil protihráče před Janusem a odsedí si za to dvě minuty na trestné lavici.

07:06
    František Lukeš skvěle zachytil přihrávku hostů ve středním pásmu. Spolu s Radkem Dudou se řítili sami na Závorku. Po vzájemné výměně kotouče ovšem neuspěli. Stav utkání zůstává 0:0.

Lukáš Holán

Branky a nahrávky: 32. Duda (Lukeš, Kubát), 40. Duda (Hanzl, Kubát), 48. Pavlík (Kubát, Lukeš) – 17. T. Rohan (V. Tomeček, M. Rohan), 20. Marosz (V. Tomeček)

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Sklenička, Pavelka, Pavlík, Kokeš, Gula – Lukeš, Hanzl, Duda, trávníček, Gerhát, Martynek, Piroš, Pšurný, Hořava, Doležal, Válek, Jurčík
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Gulaši, J. Tomeček, M. Rohan, Sičák, Dvořák, Redlihs, Baránek, Weinhold – Vachovec, Skuhravý, Huna, Koblasa, Kůs, Haščák, Rachůnek, Marosz, Svoboda, T. Rohan, V. Tomeček

Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Komárek, Ondráček