Zwolle – Nijmegen 2:0 (kon.) | Utrecht – Graafschap 0:2 (kon.) | Heracles – Feyenoord 2:2 (kon.)
Twente – Excelsior 2:0 (kon.) | Heerenveen – Ajax 0:2 (kon.)
SC Heerenveen
0:2 (0:0)
Ajax Amsterdam
Středa 20.04.2016, 20:45 • Abe Lenstra Stadion, Heerenveen • Nizozemská Eredivisie • 32. kolo

Ajax vstupoval do druhého poločasu na hřišti Heerenveenu za bezbrankového stavu, ten ale dvěma góly po přestávce protrhl Arkadiusz Milik, když se v rozmezí sedmi minut prosadil z penalty a poté ze hry. Heerenveen byl po přestávce úplně bezzubý, a pokud nevystřelíte na bránu, tak si zkrátka body nezasloužíte. Konečný výsledek. Heerenveen 0 Ajax Amsterdam 2. (22:36:46)

90+2

90+2
    Tábor fanoušků Ajaxu vesele poskakuje v kotli a oslavuje vítězství svého týmu, o které už by ho nepřipravil ani zázrak.

90+1
    Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 2 minuty.

90
    Běží poslední sekundy devadesáté minuty a uvidíme, kolik se bude nastavovat. Tři minuty jsou určitě strop.

89
    Joey van den Berg jako by to chtěl svým protihráčům oplatit a také on vlétl do souboje ve skluzu oběma nohama napřed, on ale na rozdíl od hostujícího obránce žlutou kartu neviděl.

88
    Žlutou kartu dostává Mitchell Dijks (Ajax Amsterdam).

87
    Mitchell Dijks tvrdě dojel na útočné polovině svého týmu Joeyho van den Berga a může být rád, že není okamžitě vyloučen! Jako na saních se tam svezl obránce Ajaxu a poslal k zemi protihráče.

86
    Střídající Henk Veerman napřáhl k přízemní střele, jeho pokus zpoza šestnáctky ale zamířil vedle levé tyče poté, co nabral opačnou faleš než by potřebovat.

85
    V závěru utkání se hraje otevřený fotbal a Ajax může podnikat nebezpečné protiútoku do domácí obrany.

84
    Mike van der Hoorn byl zřejmě tím hráčem, který se po centru z rohového kopu prodral na přední levé tyči k hlavičce, a jeho následný pokus zamířil těsně vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány!

83
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Daley Sinkgraven.

82
    Žlutou kartu dostává Joey van den Berg (SC Heerenveen).

81
    Nemanja Gudelj si v blízkosti středového kruhu skvěle přikryl míč tělem a Joey van den Berg ho zezadu poslal ostrým faulem k zemi. Vše se ovšem obešlo bez karty.

80
    Do konce utkání zbývá něco málo přes deset minut plus nastavení a Ajax Amsterdam směřuje za ziskem důležitých tří bodů v boji o titul, který bude zřejmě až do konce zajímavý.

79
    Kvalitativní rozdíl mezi oběma týmy je dnes hodně znát. Kolmé přihrávky domácích hráčů jsou neškodné, zatímco ty na straně hostujícího Ajaxu naopak smrtící.

78
    Domácí nyní pořádně zvýšili obrátky a Ajax jako by chvílemi nevěděl, co má dělat. Heerenveen ovšem hostům bránění usnadňuje nepřesnými přihrávkami.

Tomáš Reiner

Branky: 57. Milik (pen.), 64. Milik

Karty:   82. van den Berg (HEE) – 88. Dijks (AJA)

SC Heerenveen: Mulder – Marzo, Otigba, van Aken, Bijker – Thorsby, van den Berg, van den Boomen – Zeneli, te Vrede (74. Slagveer), Sam Larsson (74. Veerman).
    Náhradníci: De Fockert – Slagveer, van Koesveld, Zahovič, Veerman, Cavlan, Huizing.

Ajax Amsterdam: Cillessen – Veltman, van der Hoorn, Viergever, Dijks – Serero, Klaassen (83. Sinkgraven), Gudelj – Schøne (46. El Ghazi), Milik, Younes (75. Fischer).
    Náhradníci: Boer – van Rhijn, Bazoer, Fischer, Sinkgraven, El Ghazi, Tete.

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük. Asistenti: Dave Goossens, Charl Schaap. Čtvrtý rozhodčí: Allard Lindhout