Genk – Club Brugge 4:2 (kon.)
KRC Genk
4:2 (3:0)
Club Brugge KV
Středa 20.04.2016, 20:30 • Cristal Arena, Genk • Belgická Jupiler Pro League • O titul

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek dne. (22:31:02)

Gólově bohaté utkání mezi týmy KRC Genk a Club Brugge je u konce. O zápasu rozhodl už první poločas, v němž domácí udeřili hned třikrát a přinesli si do druhé půle opravdu komfortní náskok. Ten v 73. minutě navíc ještě navýšil Uronen, a tak Genku následně ani nemusely vadit dvě inkasované branky, kterými Bruggy zkorigovaly nehezky vypadající výsledek. Bruggy se tak zítra budou obávat o své první místo, na kterém je v případě vítězství může nahradit Anderlecht, jenž má zápas k dobru.

90+6

90+6
    Timmy Simons ještě nacentroval do vápna, kde si míč opět sebral Bizot, který se tak jako poslední dotkl balónu.

90+5
    Bizot lapil nepovedenou střelu z dálku do svých rukavic. Následnou akci hostů zase zastavil ofsajd Gedoze.

90+5
    Kvůli ošetřování Dewaesta nechává rozhodčí plynout i pátou minutu nastaveného času, ovšem na žádný obrat Brugg už to nevypadá.

90+4
    Ludovic Butelle si šel pro míč daleko ze své branky a nadělal si poměrně velké problémy, ze kterých hosty vysvobodilo až odpískání ofsajdu.

90+3
    Žádný závěrečný nápor Brugg se nekoná, po faulu De Bocka na Karelise budou znovu rozehrávat domácí.

90+2
    Domácí stoper byl odnesen do zámezí, z nastaveného času mezitím uplynula dobrá minuta a půl.

90+1
    Dewaest zřejmě dostal ránu kolenem někam do kostrče a dost možná bude muset v zápase skončit předčasně. Na hřišti už jsou nosítka.

90+1
    Druhý poločas je prodloužen o čtyři minuty nastaveného času.

90
    Hra je v závěru zápasu hodně rozkouskovaná, což Genku pochopitelně vyhovuje. Před brankou Butelleho v těchto chvílích leží Dewaest a nechává se ošetřit.

89
    Žlutou kartu dostává Ruslan Malinovskij (KRC Genk).

88
    Denswil nenechal Karelise vyskočit a evidentním faulem daroval domácímu týmu standardní situaci.

87
    Genk míč na svých kopačkách udržel jen malou chvíli, ale poté u rohového praporku ušetřil několik cenných sekund.

86
    Bruggy se nadále snaží o zázrak, nicméně Meunierův centr z pravé strany stopeři Genku odvrátili.

85
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Neeskens Kebano.
    84. MEUNIER - 4:2

84
    Bruggy právě vstřelily branku!
    No vida, Bruggy dávají další branku a ještě živí naději na zisk bodu! Claudemir místo centru zvolil přihrávku na osu hřiště, odkud Gedoz uvolnil THOMASE MEUNIERA, který střelou přes obránce podruhé překonal Bizota.

Michal Břuchanský

Branky: 15. Ndidi, 42. Pozuelo, 45. Meunier (vla.), 73. Uronen – 80. Vormer, 84. Meunier

Karty:   67. Bizot (GNK), 89. Malinovskij (GNK) – 65. Vanaken (BGY)

KRC Genk: Bizot – Castagne, Dewaest, Kabasele, Uronen – Buffel (C), Malinovskij, Ndidi, Pozuelo, Bailey – Samatta
    Náhradníci: Köteles – Hamalainen, Karelis, Kumordzi, De Camargo, Heyen, Buyens, Kebano

Club Brugge KV: Butelle – Meunier, Poulain, Denswil, De Bock – Simons (C), Vormer, Vanaken – Moraes, Vossen, Izquierdo
    Náhradníci: Bruzzese – De fauw, Mechele, Claudemir, Gedoz, Diaby, Refaelov

Rozhodčí: Lambrechts – De Rocker, Vandecauter