Břeclav – Kroměříž 1:6 (kon.) | Prostějov – Vel. Meziříčí 6:0 (kon.) | Hlučín – Líšeň 2:0 (kon.)
Vítkovice – HFK Olomouc 2:0 (kon.) | Třebíč – Uničov 1:1 (kon.)
MFK Vítkovice
2:0 (1:0)
1. HFK Olomouc
Sobota 30.04.2016, 16:00 • Městský stadion Vítkovice, Ostrava - Vítkovice • Moravskoslezská fotbalová liga • 24. kolo

Pro dnešek je to ode mne z vítkovického stadionu vše. Přeji příjemný sobotní večer. (17:55:33)

Vítězství udrželo Vítkovice na druhém místě tabulky. Odstup od prvního Prostějova však zůstává osmibodový, neboť ten rozstřílel Velké Meziříčí 6:0. HFK Olomouc také zůstává na svém, tj. na 15. místě. Její náskok se však může ztenčit na 3 body, neboť poslední Břeclav ve druhém poločase vede nad Kroměříží.

ŽK: 1-1

Druhý poločas se nesl ve stejných notách, jako ten první. Hosté se snažili, rozhodně předvedli mnohem lepší výkon než třeba Líšeň před 2 týdny, avšak jejich nebezpečnost končila před soupeřovou šestnáctkou. Za druhý poločas si vypracovali jedinou gólovku, kterou však Pezzottimu fantasticky vychytal Krbeček. Zato domácí byli při chuti a Mucha se v brance HFK rozhodně nenudil. Předvedl několik výborných zákroků, dvakrát (v zápase celkem třikrát) za ním zvonila tyč, pouze Wojnar ho dokázal v 65. minutě obelstít. Vítkovice dokráčely k zaslouženému a relativně poklidnému vítězství 2:0.

90+3

90+3
    Absolutně nepřesný nákop dolétl až za branku.

90+2
    Ještě jeden faul a poslední možnost hostů ke vstřelení branky. Trestný kop ze 40 metrů, ve vápně je narváno.

90+2
    Zbytek zápasu se dohrává na polovině.

90+1
    Na centr sice dosáhl Sázel, ale míč v podstatě jen prodloužil do zámezí.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90
    Cverna se vydal na výlet podél pravé lajny, přihrávkou ale našel pouze soupeře, který rychle vyrazil vpřed. Akci zakončil slabou střelou zpoza vápna, se kterou Krbeček neměl žádné potíže.

89
    Hykel neobešel Kostorka, ale aut se Vítkovicím také hodí. V poklidu míří za vítězstvím.

88
    Diváci se zlobí, tento ofsajd se jim moc nepozdává.

87
    Domácí naposledy střídají a posilují obranu. Za útočníka Halašku přichází obránce Klejnot.

87
    Z dalšího rohu již nezahrozilo.

86
    Centr z rohu propadl opět ke Gebauerovi, kterého však znovu vychytal výborný Mucha! Přes dva inkasované góly nejlepší hráč hostů v zápase.

85
    A další chyba hostů, ke střele se dostal Gebauer a Mucha s námahou vyrážel nad břevno!