Charleroi – Lokeren 2:2 (kon.) | Mechelen – Sint-Truiden 1:1 (kon.) | Kortrijk – Standard 1:0 (kon.)
Waasland-Beveren – Mouscron 1:0 (kon.)
Sporting Charleroi
2:2 (1:2)
Sporting Lokeren
Sobota 30.04.2016, 18:00 • Stade du Pays, Charleroi (kapacita:14 891 diváků) • Belgická Jupiler Pro League • O Evropskou ligu - sk. B

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 16:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:14. (20:06:02)

Skončil zápas, který přinesl neskutečné množství zvratů. Po brankostroji v prvních dvanácti minutách první půle přišla na řadu poslední půlhodina zápasu, ve kterém domácí pálili jednu příležitost na srovnání. Vyrovnávací branka přišla až v poslední akce západu, kdy se symbolicky prosadil kanonýr Perbet a mohl zahájit nespoutané oslavy na Stede du Pays. Pro Lokeren tento výsledek i tak znamená ztrátu ve své cestě za postupem do Evropské ligy, protože sice díky remíze Mechelenu 1:1 nebyl dostihnut dalším soupeřem, ale Lokeren má stále stejný počet bodů jako dnešní hostitelé. Skupina B se tak čím dál ví zamotává a boj o postup bude ještě velice napínavý. Pro dnešek je to ode mě vše, přeji hezký zbytek sobotního večera.

90+4
    90+4. Jérémy PERBET - 2:2

90+4
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!
    Obrovská euforie zasáhla celý stadion v Charleroi, protože domácí po několika nadějných akcích v závěru přece jen dokázali srovnat. JÉRÉMY PERBET dokázal prostrčit svou střelu pod padajícím Vehusltem a připisuje si tak svou 19. branku v letošním roce belgické ligy!

90+2
    Domácí mají k dispozici ještě rohový kop. Ten však končí neúspěšně, protože míč nenašel nikoho z útočících hráčů.

90+1
    Jérémy Perbet obdržel žlutou kartu za protesty.

90
    A další zákrok Verhulsta, který si našel centr z levé strany a ukryl do náruče.

89
    Verhulst prozatím drží Lokeren v naději na 3 body a nenechává dojít akce k finálnímu okamžiku střely.

88
    Charleroi se snaží vyrovnat, dobývání brány ale zabraňují obětaví hráči Lokerenu.

87
    Killian Overmeire obdržel žlutou kartu za skluz v bezprostřední akci domácích.

86
    A ani v této chvíli není srovnáno! Polletova hlavička z vápna končí těsně mimo Verhulstovu branku.

85
    Další pozdvižení v šestnáctce Lokerenu způsobil Taimont, jeho ránu však zblokoval Galitsios.

83
    Lokeren podruhé střídá. Na hřiště se dostává na posledních pár minut nadějný Slovák Bronislav Ňinaj, který vystřídal Ukrajince Segye Bolbata.

82
    Další neskutečná příležitost Charleroi! Diaby však trefil střelou ve skluzu pouze sedačky za bránou Lokerenu.

80
    Faul Miriče odměněn standartkou ze zajímavé vzdálenosti na centr do vápna.

79
    Další obrovská šance domácích také nekončí brankou! Martos trefil s bezprostřední blízkosti Verhulsta pouze do jeho trupu, který byl jedinou překážkou ke vstřelení branky.

78
    Rassoul se dostával do šance, přihrávka z obrany však na něj byla dlouhá.

77
    Nákop Taimonta končí mimo soupeřovu bránu, míč totiž neškodně spadl za pomezní čáru.