Čechy – Morava 23:14 (kon.) | Čechy – Morava 21:18 (kon.)
Čechy
21:18 (8:6)
Morava
Neděle 08.05.2016, 11:55 • Hřiště 1. NH Brno • Mezizemské utkání v národní házené

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:55.

V rámci druhého dnešního zápasu se můžeme těšit na souboj Čechy – Morava. Nejlepší házenkáři mužů budou bojovat o vítězství již v 74. ročníku této kategorie. Ženy hrály dokonce 75. ročník. Narodní házená má 110 let své existence a řadí se mezi nejstarší sporty na území dnešní České republiky.

Do Brna se reprezentační sraz vrací po osmi letech. V roce 2008 se hrálo v Řečkovicích a přišlo takřka 500 diváků. Dnes se očekává divácký zájem ještě větší, areál disponuje kapacitou cca 700 diváků a od roku 2003 na něm hrají domácí zápasy házenkáři 1. NH BRNO.

Petr Jurečka (Rokytnice)
    Mojmír Tomeček (Stará Ves nad Ondřejnicí)

Národní házená v Brně

Čechy: Žežulka (Horník) – Počátecký (C), Janeba, Nociar, Gruszka, Danielka, Leugner, Šilhánek, Šelep, Bittner, Zimmermann, Jahoda, Práchenský. Trenéři: Jaroslav Bešta, Jiří Pešek.

Morava: Barták (Kratochvíl) – Němčák, Botko, Mikulášek, Jurečka, Hudeček, Cieslar, Ulrych, Šafář, Petr (C), Beneš, Novotný, Filípek, Horák. Trenéři Milan Beneš, Zdeněk Filípek.

Rozhodčí: Adámek, Přikryl.

Hráči jsou na hřišti, mužský duel může začít.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Začátek duelu patří pro domácí tým. Martin Šafář dostal míč od Jana Petra a střelou po zemi překonal Horníka. (0:1)

2
    Do útoku šli hráči Čech, Šilhánek trefil pouze boční síť. Další útok hostů byl zastaven. (0:1)

3
    V útoku Moravy trojice brněnských hráčů – Petr, Ulrych a Šafář. (0:1)

4
    Krásná branka posledně jmenovaného, tedy Martina Šafáře, který z výskoku napřáhl a Horník byl bezmocný. (0:2)

5
    Pěkná táhlá střela Práchenského a teď měla Morava kliku, míč mířil do pravé tyče. (0:2)

6
    Šafář dostal prostor na středu kruhu a píská se trest, který půjde rozehrát pravděpodobně Ulrych. (0:2)

6
    Jenže Ulrych trefil jen brankáře Horníka, který se zaskvěl dobrým a jistým zákrokem. Do útoku jdou Čechy, které stále čekají na branku. (0:2)

7
    Čechy ani teď neskórují, Práchenský zamířil jen do brankáře Kratochvíla. (0:2)

7
    Je sníženo, Šilhánek tentokrát zamířil přesně. (1:2)

8
    Zdeněk Danielka za tvrdý zákrok na kruhu vyfasoval žlutou kartu, budeme sledovat trest. (1:2)

9
    Po Ulrychovi nevyzrál na Horníkovi ani Jan Petr. Brankáři zatím chytají spolehlivě. (1:2)

10
    Po druhé žluté kartě je vyloučen Zdeněk Danielka a domácí tým čeká pětiminutová přesilovka. (1:2)

11
    Martin Šafář zakončil z trestu výborně a domácí mužstvo zatím je v útoku přesnější. (1:3)

11
    Žlutou kartu dostává i Zdeněk Filípek a dle očekávání se hraje zápas pořádně od podlahy. (1:3)

12
    Trest také pro Čechy, Kamil Šelep zamířil na vzdálenější tyč a gólman neměl šanci. (2:3)

13
    Obrana Čech nyní zabránila domácímu pokusu, Petr s Ulrychem nedostali prostor ke střele. (2:3)

14
    Čechy teď drží míč na své útočné polovině a pokouší se srovnat výsledek. (2:3)

15
    Další střelecký pokus Práchenského končí u gólmana Kratochvíla, nicméně hosté jsou stále u míče a mají k dispozici trestné hody. (2:3)

16
    I obrana Moravy včetně gólmana se jeví velmi stabilně, do útoku přechází tým v modrých dresech. (2:3)

17
    Technický přestupek Moravy v podobě ofsajdu, což se hráčům domácích líbí jen pramálo. (2:3)

17
    Teď už se Práchenský trefuje, napravil tak několik svých nepřesných pokusů. Nyní byl jistý. (3:3)

18
    Za držení dresu inkasuje žlutou kartu moravský hráč Filip Cieslar. (3:3)

19
    Na střídačkách to vře, emoce mají na pochodu oba týmy, nyní musel dokonce sudí Přikryl uklidnit a napomenout trenéra Čech. (3:3)

20
    Zimmermann dostal možnost šestimetrového hodu, jenže netrefil bránu, střílel těsně vedle. (3:3)

Oddechový čas pro hosty. Stále je stav vyrovnaný a nutno dodat, že sledujeme napínavou bitvu. A rozhodně se nehraje v rukavičkách. I pro rozhodčí to není snadný duel. (3:3)

23
    Na červené karty je vyrovnáno. Dostává ji i Zdeněk Filípek, který si jde na pět minut odpočinout. (3:3)

24
    Nejprve dostal Čechy do vedení Jahoda z trestného hodu, stejnou mincí učinil i Vojtěch Beneš z Moravy. (4:4)

25
    Kamil Šelep se prosadil střelou mezi hráče a trestným hodem posílá svůj tým do vedení. (5:4)

26
    Dramatický duel pokračuje, po souhře Horáka s Ulrychem se takřka do prázdné trefuje druhý jmenovaný. (5:5)

27
    Nařízena šestka, ujal se jí Kamil Šelep a nebylo co řešit. Přesná trefa. (6:5)

27
    Pro změnu Jarda Horák napřáhl a srovnává velmi kvalitní první poločas. Více jak 700 diváků se dobře baví. (6:6)

28
    Jan Jahoda se dostal do volného prostoru a zakončil do horní části brány. (7:6)

28
    Vyrovnat se pokusil kanonýr Horák, trefil s pomocí teče gólmana jen tyčku. (7:6)

29
    Minutu před koncem poločasu zvyšuje na rozdíl dvou branek Kamil Šelep. Morava dlouho držela příznivý výsledek, ale nyní se trápí v útoku. (8:6)

30
    Domácí hráči jsou v útoku a pokusí se s výsledkem do konce prvního dějství něco udělat. (8:6)

30
    Je tu další oddechový čas, Čechy ubránily útok soupeře a do posledních vteřin půjdou ještě do šance zvýšit skóre. (8:6)

30+2
    V samotném závěru ještě inkasuje žlutou kartu Kamil Šelep. (8:6)

30
    První poločas skončil. (8:6)

Máme za sebou dramatický první poločas, který zahájila lépe Morava. Dá se říct, že prvních deset minut patřilo právě domácímu výběru. Jenže pak přestala moravská družina využívat šance a soupeř se dostal do hry. Čechy udělaly šňůru několika bodů, respektive gólů v řadě a po poločase vedou o dva góly.

Celkově je to vyrovnaná bitva, které nechybí emoce, tvrdá hra a zajímavé herní situace.

Pokračujeme za zhruba patnáct minut. Na hřišti jsou opět mažoretky s názvem Legato.

Za pár chvil bude zahájen druhý poločas, zatím vedou hráči Čech.

31
    Začal druhý poločas. (8:6)

31
    Druhý poločas začíná útokem Čech. (8:6)

31
    Kamil Šelep se prosadil z hned prvního útoku a Čechy zahájily lépe tuto část hry. (9:6)

32
    Domácí měli tři střelecké pokusy, jednou z toho byla tyč, dvakrát se zaskvěl gólman Žežulka. (9:6)

33
    Nejprve se na moravské straně prosadil Ulrych, na druhé straně v pádu zakončil Zimmernann. (10:7)

34
    Morava znovu ztratila míč v útoku, český výběr může zvýšit své vedení. (10:7)

34
    Kratochvíl všemi silami vybojoval míč, poslal ho do útoku, jenže moravští hráči se nedomluvili a nesehráli to vůbec dobře. (10:7)

35
    Kamil Šelep se prosazuje dnes již počtvrté, Morava je momentálně v útlumu, pokračuje ve špatné produktivitě. (11:7)

36
    Šestá branka v jedenácté minutě, sedmá ve třiatřicáté. Moravě se nedaří střelecky, rozdíl ve skóre je proto jasně znatelný. (11:7)

37
    Sníženo, Jaroslav Horák zahrával trest a střelou o zem překonal Žežulku. (11:8)

39
    Kamil Šelep zahrál trest naprosto přesně, počkal si a zakončil do volných míst. (12:8)

39
    Trefuje se i Jaroslav Horák, který zamířil do horních pater brány. Měl to těžké, ale dokázal se prosadit. (12:9)

40
    Střelecky velmi aktivní a především produktivní je Kamil Šelep, který se stará o hlavní porci branek v týmu Čech. (13:9)

41
    Další branka v síti českého výběru, z levé strany střílel Tomáš Ulrych. (13:10)

43
    Dnešní utkání sleduje 720 diváků. (13:10)

43
    V útoku jsou momentálně Čechy, které již delší dobu drží míč ve svých rukou. (13:10)

44
    Šestimetrový hod a dnešní střelec utkání – Kamil Šelep. Rána naprosto přesná. (14:10)

45
    Je to o tři branky, Jan Petr v pádu na levé straně kruhu překona gólmana. (14:11)

46
    Morava ubránila po delší době útok protivníka a má možnost snížit nelichotový stav. Jenže Horák byl svou střelou zablokován. (14:11)

47
    Lukáš Šilhánek využil svou šanci, totéž platí i pro Ulrycha. Stále je to o tři branky. (15:12)

48
    Poprvé v zápase se prosadil Bittner, v útoku si Čechy nemohou rozhodně stěžovat. (16:12)

48
    Jaroslav Horák velmi rychle snižuje, začaly padat branky v rychlém sledu, Čechy však stále kontrolují vcelku solidní náskok. (16:13)

49
    Oddechový čas pro domácí tým Moravy. Rozhodčí krátce předtím pískají trest pro Čechy hrající v červených dresech. (16:13)

50
    Dobře rozebraný útok, respektive moravská obrana, která dala prostor Práchenskému. (17:13)

51
    Tomáš Ulrych dostal přihrávku na pravou stranu kruhu a trefil se do správných míst. (17:14)

52
    No vida, je to o dva góly. Z výskoku se trefil Jaroslav Horák. Možná budeme sledovat ještě drama. (17:15)

54
    Nejdřív Šelep a posléze Ulrych dokázali rozvlnit síť. (18:16)

55
    Česká reprezentace si drží stále pevný náskok, Zimmernann napřáhl a trefil se přesně. (19:16)

56
    S pomocí tyčky se trefuje Jan Petr, který ještě vykřesal naději pro Moravu. Musí se však ubránit další tlaku soupeře. (19:17)

57
    Jenže Šilhánek prošel kolem Filípka a vystřelil i kolem gólmana. (20:17)

58
    Stále se to přetahuje, Jan Petr z brněnského domácího týmu vystřelil na bližší tyč a překonal gólmana. (20:18)

59
    Bude se určitě nastavovat, ale Čechy jsou stále v útoku a drží míč. (20:18)

60
    Jan Jahoda vytvořil pro Čechy slibný náskok a teď už to budou mít domácí velmi těžké. (21:18)

60
    Oddechový čas pro hosty. (21:18)

60
    Po time outu vypálil Horák, ale jeho pokus byl sražený na roh. (21:18)

60+1
    Jaroslav Horák zamířil z trestu pouze do gólmana a tím utkání Čechy – Morava končí. (21:18)

Konec zápasu. (21:18)

Duel je u konce, i druhý český tým zvládl odehrát duel vítězně. Po ženách si výhru připisují i muži. Rozhodl první poločas a začátek toho druhého, kdy se moravským hráčům nedařilo střelecky prosadit. Čechy si držely patřičný odstup a náskok, který uhájily až do konce utkání.

Po skončení duelu je zde další slavnostní ceremoniál, kde budou vyhlášeni nejlepší hráči utkání a také nejlepší hráči za rok 2015.