Širak – Trnava 1:1 (kon.) | Kajrat – Maccabi Tel Aviv 1:1 (kon.) | Dinamo Minsk – St Patrick´s 1:1 (kon.)
Levadia Tallinn – Slavia 3:1 (kon.) | Neftçi Baku – Škendija 0:0 (kon.) | RoPS Rovaniemi – Loko Záhřeb 1:1 (kon.)
Debrecín – Žodino 1:2 (kon.) | Midtjylland – Vaduz 3:0 (kon.) | Admira – Käpäz 1:0 (kon.)
AIK Stockholm – Europa 1:0 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Omonia Nikósie 1:0 (kon.) | Häcken – Cork City 1:1 (kon.)
Maccabi Haifa – Kalju 1:1 (kon.) | SønderjyskE – Strømsgodset 2:1 (kon.) | Zimbru Kišiněv – Osmanlispor 2:2 (kon.)
Beroe – Helsinki 1:1 (kon.) | Soligorsk – Domžale 1:1 (kon.) | Genk – Budućnost Podgorica 2:0 (kon.)
Vojvodina – Connah's Quay 1:0 (kon.) | CSMS Iasi – Hajduk Split 2:2 (kon.) | Maribor – Levski 0:0 (kon.)
Giannina – Odd 3:0 (kon.) | Partizan Bělehrad – Zagłębie 0:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Jelgava 0:0 (kon.)
MTK Budapešť – Qäbälä 1:2 (kon.) | Fehérvár – Čukarički 2:0 (kon.) | Birkirkara – Hearts 0:0 (kon.)
Aberdeen – Ventspils 3:0 (kon.) | Cliftonville – Larnaka 2:3 (kon.) | Hibernian – Brøndby 0:1 (kon.)
Piast Gliwice – Göteborg 0:3 (kon.) | Austria – Kukësi 1:0 (kon.) | Reykjavík – Grasshoppers 3:3 (kon.)
GKS Piast Gliwice
0:3 (0:2)
IFK Göteborg
Čtvrtek 14.07.2016, 20:45 • Stadion Piast, Gliwice (kapacita: 10 037 míst) • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Ode mě je to pro dnešek vše, díky za pozornost a někdy příště se zase budu těšit na počtenou! (22:40:50)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:5. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:13.

Utkání končí, Göteborg si z jihu Polska odváží velice cenné a důležité vítězství, a mílovými kroky se tak přibližuje k postupu do třetího předkola Evropské ligy! Švédský celek byl v dnešním zápase lepším mužstvem, navíc se mu parádně povedl samotný nástup, už ve druhé minutě se totiž po rohu prosadil kapitán Thomas Rogne. Hosté se do konce poločasu stihli prosadit ještě jednou, když po Aleesamiho přihrávce přesně zamířil Tobias Hysén. Ve druhé půli se Piast odhodlal k drobnému tlaku, několik svých šancí ale nevyužil a v závěru byl navíc potrestán třetím inkasovaným gólem, o který se postaral střídající Gustav Engvall!

90+3

90+3
    V samotném závěru ještě žlutou kartu dostává domácí stoper Girdvainis, který svůj skluz proti Engvallovi nenačasoval ale vůbec dobře.

90+2
    Po Engvallově faulu mají domácí k dispozici ještě jeden přímý kop. Dočkají se alespoň čestného úspěchu?

90
    Nad rámec základní hrací doby se sudí rozhodli nastavit jen tři minuty. Vzhledem k jasnému vedení hostí je to naprosto pochopitelné.

88
    Domácím začínají téct nervy, po takto zpackaném zápase je to ale naprosto pochopitelné. Za faul na Rogneho je žlutou kartou odměněn Mateusz Mak.

87
    Poslední střídání dnešního klání. Odpracováno už má Boman, na pár posledních minutek na trávník v Gliwicích vyběhne ještě Tom Pettersson.

86
    Göteborg právě vstřelil branku! Tahle už ale ano, Göteborg krátce před koncem zápasu přidává třetí branku, a s jeho postupem do dalšího předkola Evropské ligy už to vypadá velice nadějně! Boman si všiml na hranici šestnáctky volného GUSTAVA ENGVALLA, na jehož ránu neměl Szmatuła šanci dosáhnout!

85
    Navíc mohlo být ještě o poznání hůře, na opačném konci hrací plochy se totiž pohledně uvolnil před několika minutami příchozí Engvall, jeho rána si však cestu do branky nenašla.

84
    Bukata si vypracoval zajímavě vypadající možnost, v ten nedůležitější okamžik si ale balon nešikovně ukopl, a poté jej zpět získal jen za cenu jasného faulu. S nadějemi Piastu to začíná vypadat opravdu bledě.

82
    Střídání v týmu IFK Göteborg: ze hřiště odchází Ankersen, přichází Smedberg.

80
    Až nyní ke svému prvnímu střídání sahá hostující lodivod Lennartsson. Ze hry stahuje Hyséna, střelce druhé branky, kterého na posledních deset minutek nahradí Gustav Engvall.

79
    Patrik Mráz se rozhodl vzít veškerou zodpovědnost na sebe a směrem k hostující pokladnici vypustil štiplavý projektil, který si ale cestu mezi tři tyče nenašel.

78
    Gliwičtí se sice snaží, to jim rozhodně upřít nejde, s blížícím se koncem utkání se však na jejich kopačky nalepila nepřesnost, jejich kombinacím chybí potřebný klid a jistota.

75
    Právě exekutor zmíněného rohu se však zodpovědně stačil vrátit, v souboji s unikajícím Makem si ale počínal za hranici fotbalových regulí a může být rád, že nebyl odměněn žlutou kartou.

74
    Kromě té úplně první, která znamenala vedení Göteborgu, se dnes při standardních situacích hostům nedaří, ani další z Albækových centrů nebyl vydařený, Piast se okamžitě vydává do protiakce.

72
    Už ve dvaasedmdesáté minutě domácí trenér Látal využívá třetího střídání a opět na plac posílá nového útočníka. Je jím Mateusz Mak, který střídá nevýrazného Barišiće.

Vojtěch Tůma

Branky: 2. Rogne, 35. Hysén, 86. Engvall

Karty:   66. Masłowski (PIA), 88. Mak (PIA), 90+3. Girdvainis (PIA) – 30. Eriksson (GOT)

GKS Piast Gliwice: Szmatuła – Mokwa (46. Masłowski), Girdvainis, Pietrowski, Hebert, Mráz – Živec, Bukata, Murawski (C) – Barišić (72. Mak), Szeliga (61. Jankowski)
    Náhradníci: Rusov – Flis, Moskwik, Badía, Jankowski, Masłowski, Mak

IFK Göteborg: Alvbåge – Salomonsson, Rogne, Bjärsmyr (C), Aleesami – Ankersen (82. Smedberg), Albæk, Eriksson, Rieks – Boman (87. Pettersson), Hysén (80. Engvall)
    Náhradníci: Dahlberg – Smedberg-Dalence, Jónsson, Engvall, Pettersson, Karlsson Lagemyr, Nordström

Rozhodčí: Manuel Schuettengruber – Roland Brandner, Stefan Kuehr (všichni Rakousko)