Dobrovice – Hr. Králové 0:4 (kon.) | Liberec – Bischofswerdaer FV 08 3:1 (kon.) | Vlašim – Sparta U21 6:1 (kon.)
Stuttgart – Brno 4:0 (kon.) | Nitra – Prostějov 4:1 (kon.) | Olomouc – Podbeskidzie 3:1 (kon.)
Zabrze – Znojmo 3:0 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 5:0 (kon.) | Zlín – Frýdek-Místek 2:2 (kon.)
Třinec – Karviná 0:4 (kon.) | Štěchovice – Varnsdorf 1:2 (kon.) | Jablonec – Písek 7:0 (kon.)
Ural – Slovácko 0:0 (kon.) | Poprad – B. Bystrica 2:0 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
5:0 (3:0)
SK Dynamo Č. Budějovice
Sobota 23.07.2016, 17:00Přípravný zápas

Domácí zcela zaslouženě vítězí 5:0, když tři branky dali v prvním poločase a dvě přidali v závěru druhé půle. Dá se říci, že závěry obou poločasů rozhodly o dnešním duelu. Za týden již v ligovém duelu přivítá Vysočina mistra z Plzně. (18:54:21)

90
    89. ŠAMÁNEK - 5:0

89
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Urblík rozehrál ze třiceti metrů standardní situaci, ve vápně si balón našel ROSTISLAV ŠAMÁNEK a hlavou posílá pátý pozdrav Křížkovi.

88
    Novotný na levé straně přisunul na Štěpánka, který si ale míč nedokázal dobře zpracovat, a tak jsou u míče Budějovice.

86
    Budějovice střídají, Iva Táborského nahrazuje Martin Matoušek.
    85. BATIOJA - 4:0

85
    Harba dostal do vápna míč, ale ze své pozice by zakončit nemohl, tak míč přisunul na zcela volného AUGUSTA BATIOJU a ten si již věděl rady.

82
    Táborský dostal míč na střed a chtěl oslovit svého spoluhráče na levé straně, ale poslal mu příliš dlouhý balón.

80
    Batioja rozehrál rohový kop, ale obrana Budějovic byla pozorná a nikoho z hráču Vysočiny do zakončení nepustila.

80
    Vysočina naposledy střídá. Lukáše Vaculíka nahrazuje Jan Záviška.

79
    Batioja dostal na levé straně míč, ale na obránce Budějovic si nepřišel, ten ale ohderál balón na rohový kop.

78
    Žlutou kartu vidí Jindřich Kadula.

77
    Vysočina střídá, Yani Urdinova nahrazuje Filip Novotný.

73
    České Budějovice střídají, Romana Wermkeho nahrazuje Filip Vaněk.

72
    Vysočina znovu střídá, Pavla Dvořáka nahrazuje Haris Harba. A Petera Šulka poté David Štěpánek.

71
    Dvacet minut před koncem duelu tu máme pauzu na občerstvení. V této slunečné výhní je to opravdu potřeba.
    Skvělý zákrok brankáře

68
    Vaculík z pravé strany rozehrál rohový kop. Ve vápně nejvýše vyskočil Krejčí, jehož hlavičku vyrazil Křížek mimo tři tyče. Z následho rohového kopu již Vysočina Budějovice neohrozila.

66
    Ke slovu se přihlásil Pavel Dvořák, dostal míč do vápna, ale ani zakončit nedokázal.

64
    Domácí se po prostřídání už nedostávají tolik do zakončení. Ale ani Budějovice na tom nejsou o moc lépe.

62
    Dohráno má pro dnešek gólman Jan Hanuš, jehož nahradí Matěj Rakovan a také Davis Ikaunieks, míto něj nastoupil Rostislav Šamánek.

60
    Z pravé strany poslal Klesa míč na Táborského, který byl ve vápně osamocen, ale míč chtěl trefit z první, ale bohužel se mu nezadařilo, a tak se k balónu dostala Vysočina.

58
    Na druhé straně si zákrok připsal Hanuš, když musel na zem, aby svůj tým ochránil před inkasovanou brankou.

57
    Vaculík poblíž velkého vápna rozehrál standardní situaci, ale obrana Budějovic jeho centr bez problémů odvrátila.

56
    Vaculík vyslal střelu na bránu, ale jeho pokus byl zblokován na rohový kop. Z něj Vysočina gólmana Budějovic neohrozila.

54
    Budějovice střídají, hřiště opustil Patrik Čavoš, místo něj si zahraje Michal Kalod.

52
    Ivo Táborský rozehrál poblíž rohového praporku standardní situaci, ve vápně odhlavičkoval míč Vaculík jen k hráči Fundovi, jehož jedovka vylekala Hanuše.

50
    Na závěr první půle domácí prozatím nedokázali navázat. Na obou stranách je řada nepřesností.

48
    Wermke se dral s balónem do zakončení, ale byl odzbrojen obranou Vysočiny. Hráč hostí si podle jeho reakce spíše přál odpískání faulu.

46
    Hosté prozatím žádnou změnu v sestavě neučinili a pokračují ve stejné sestavě jako v první poločase.

46
    Do druhého poločasu se již nepodívá Jakub Fulnek, kterého nahradil Augusto Batioja a Lukáš Kryštůfek nahradil Zvonimira Blaiće.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:06.

První poločas je v Jihlavě minulostí. Domácí Vysočina vede 3:0 a má nakročeno k vítězství. Prvních třicet minut to přitom vůbec na nějaký gólový koncert nevypadalo.

45
    43. VACULÍK - 3:0

43
    Fulnek dostal míč do běhu, předběhnul u Šourka, který jej fauloval a byla z toho penalta. K ní se postavil kapitán LUKÁŠ VACULÍK a přesnou střelou k pravé tyči nedal Křížkovi šanci.
    Za tento faul byla odpískána penalta

40
    Urblík byl v souboji o míč faulován, a tak domácí rozehráli standardní situaci, Vaculík na nic nečekal a poslal pas na volného JOZEFA URBLÍKA, který přehodil vybíhajícího Křížka a navyšuje vedení Vysočiny.

38
    Budějovice z rohového kopu Vysočinu neohrozily, ale zůstaly u míče a snaží se o vyrovnání ještě do poločasu.

37
    Benát zpoza vápna se odhodlal ke střele, ale jeho pokus byl tečován a hosté tak budou zahrávat rohový kop.

36
    Vaculík poslal míč z pravé strany do vápna, ale našel jen náruč Křížka.

33
    Budějovice se pokusily o vyrovnání, ale domácí obrana byla proti. Ani z následného rohu hosté neohrozili Hanuše.

32
    Je tu pauza na občerstvení, hráči se v teplém počasí mohou napít a doplnit tekutiny.
    31. DVOŘÁK - 1:0

31
    Vaculík rozehrál signál na Šulka, který posunul doprava na Fulneka, který trefil gólmana Křížka, ten balón vyrazil jen před sebe, kde již číhal PAVEL DVOŘÁK a bez problémů posílá míč do sítě.

30
    Fulnek byl faulován na hranici velkého vápna a je z toho standardní situace pro Vysočinu.

28
    Dvořák dostal míč spíše na paty, ale ještě o něj zkusil zabojovat, ale jeho snaha skončila faulem.

25
    Hra se sice přelévá ze strany na stranu, ale s řadou nepřesností u obou týmů, takže nějakou šanci jsme v posledních minutách neviděli.

22
    Fulnek šel do sprinterského souboje, ale ve vápně už neměl dostatek času aby mohl přehodit padajícího Křížka.

19
    Z rohového kopu Vysočina pranic nevytěžila. K míči se bez problémů dostali hosté.
    18. Skvělá šance domácích

18
    Urblík pěkným pasem oslovil Pavla Dvořáka, který už přemýšlel jak obhodí gólmana Křížka, ale na poslední chvíli mu do střely vpadnul Novák a je z toho rohový kop.

17
    Domácí se ve větším počtu řítíli na obranu Budějovic, ale Dvořák tak dlouho držel balón až o něj málem přišel a Fulnek již neměl dostatek klidu na kvalitní centr.

15
    Do zakončení hlavou se dostal Ivo Táborský, ale Hanuš jeho pokus s problémy chytá.

13
    Zatím spíše řada nepřesností než nějaká kvalitní podívaná.

11
    Táborský byl na malou chvilku ošetřen, ale už je v pořádku a zapojil se do hry.

10
    Domácí udělali chybu v rozehrávce, do zakončení se mohl dostat Táborský, ale Hanuš byl u míč dříve.

8
    Fulnek byl poblíž vápna faulován, a tak Vysočina rozehrála standardní situaci. Šulek našel ve vápně Ikauniekse a ten hlavou nezamířil mezi tři tyče.

7
    Vaculík prošel středem a odcentroval do vápna, obrana Budějovic Dvořáka do zakončení nepustila.

5
    Benát se pokusil vysunout své spoluhráče, ale obrana Vysočiny hosty do akce nepustila.

3
    O průnik po levé straně se pokusil Fulnek, ale na obránce Budějovic si nepřišel.

2
    U míče jsou prozatím hosté z jihu, ale balón mají na vé polovině.

1

Domácí Vysočina nastupuje v bílé kombinaci, hosté z Budějovic poté v černé.

Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu, utkání tedy s menším zpožděním brzy začne.

Nějakých šest minut zbývá do startu utkání a oba týmy již zamířily do kabin. Prestižní duel čeká na Ondřeje Šourka, který ještě na jaře oblékal dres Vysočiny.

Deset minut do začátku duelu a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Blaić, Krejčí, Rosa, Urdinov – Fulnek, Šulek, Urblík, Vaculík – Dvořák, Ikaunieks
    Náhradníci: Rakovan – Novotný, Šamánek, Záviška, Štěpánek, Kryštůfek, Harba, Batioja

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Klesa, Šourek, Novák, Funda – Benát, Čavoš – Kadula, Čermák, Wermke – Táborský
    Náhradníci: Hajdušek – Hric, Řezáč, Hála, Matoušek, Vaněk, Kalod

Rozhodčí: Marek – Nádvorník, Hanáková.

České Budějovice odehrály v přípravě doposud pět duelů, jen v jednom případě se radovaly z výhry, čtyřikrát odešly poraženy, z toho třikrát jen o jednu branku.

„Chtěli jsme v přípravě odehrát utkání se silnými týmy, které by nás prověřily. Hráli jsme se Spartou, Duklou, teď nás čeká Jihlava. Pro ni je to generálka, čeká nás silný soupeř. Budeme se snažit o co nejlepší výkon a uvidíme, na čem jsme a na čem ještě musíme zapracovat do začátku ligy,“ řekl pro web dynamocb.cz trenér David Horejš.

Pro Vysočinu jde o poslední prověrku před ligou. Doposud odehrála osm duelů, čtyřikrát se radovala z výhry, jeden duel skončil remízou 1:1 a třikrát svému soupeři podlehla 1:2.

„Chceme navázat na kvalitní výkony, které tým předváděl na herním soustředění v Horním Rakousku. Rádi bychom se v utkání prosadili střelecky a zvedli sebevědomí týmu. Očekáváme, že půjde o jiný duel, než na soustředění. Budeme chtít diktovat tempo a útočit do zabezpečené obrany soupeře, tudíž pro nás bude zajímavé sledovat, jak si tým poradí s hrou do plných. Ukáže se kreativita a flexibilita hráčů,“ upozornil na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Roman Kučera.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.