Mouscron – Anderlecht 1:2 (kon.) | Waregem – Eupen 3:0 (kon.) | Sint-Truiden – Lokeren 1:0 (kon.)
Charleroi – Waasland-Beveren 1:0 (kon.)
Royal Excel Mouscron
1:2 (1:0)
RSC Anderlecht
Sobota 30.07.2016, 18:00 • Le Cannonier, Mouscron • Belgická liga • 1. kolo

Máme tady konec zápasu, Anderlecht ve druhém poločase dominoval a po brankách Acheamponga a Sylly otočil nepříznivý poločasový výsledek. Já se s vámi loučím a přeju vám příjemný zbytek víkendu a u fotbalu zase někdy napočtenou. (19:57:27)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 1:4. Rohy: 4:5.

90+4

90+3
    Nebezpečný centr se stáčel do brány Roefa, ten musel míč rázně vyboxovat pryč z pokutového území.

90+2
    Domácí jsou odhodlaní strávit nastavení na polovině hostů a docela se jim daří, to naplňovat,

90+1
    Rozhodčí nastavil čtyři minuty.

90+1
    Hosté už nikde nespěchají a hlídají si výsledek, který jim zaručuje tři body.

90
    V závěru zápasu dostává žlutý kartónek domácí Olinga.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby, čas pro domácí se krátí.

89
    Domácí zůstávají na polovině hostů i nadále, jenže teď přichází špatná přihrávka a Anderlecht se může osvobodit.

89
    Míč nebezpečně propadnul vápnem a skončil v zámezí. Opakované záběry ukázaly, že posledním hráčem, který se míče dotknul byl Hubert.

88
    Defour se na hranici vápna provinil faulem, domácí budou mít další příležitost k ohrožení branky Roefa.

87
    Pomalu, ale jistě se blíží konec zápase a domácí pokud chtějí vyrovnat, tak musí všechno sílu vložit do útoku. Například jako Olinga, který vybojoval pro svůj klub rohový kop.

86
    Poslední střídání na straně domácích. Odchází Mohamed a místo něj přichází Olinga.

85
    Vysoké napadání hostů dělá domácím velké problémy, ti nemůžou v klidu založit kloudnou akci, která by vedle k vyrovnávající brance.

84
    Přetažený centr jednoho z domácích hráčů končí až u pravého beka Anderlechtu, který se ihned pokoušel založit rychlý brejk, jenže neuspěl.

83
    Odchází střelec vyrovnávající branky Acheampong, zahraje si Heylen.

82
    Nabídku Dussenneho nepochopil Tirpan, který se za míčem rozběhnul posléze, poté už míč na hrací ploše nestihnul.

81
    Další nepřesnost u domácího Mouscronu. Začíná posledních deset minut dnešního zápasu. Takové nepřesnosti je v závěru můžou mrzet.

Branky: 26. Marković – 62. Acheampong, 65. Sylla

Karty:   40. Vojvoda (MOP), 71. Gulan (MOP), 74. Tirpan (MOP), 90. Olinga (MOP) – 30. Hanni (AND), 75. Maio (AND)

Royal Excel Mouscron: Vagner – Dussenne, Hubert, Marković, Badri (73. Stojanović) – Mohamed (86. Olinga) , Viola, Diédhiou – Tirpan, Vojvoda (46. Gulan) , Simič
    Náhradníci: Defourmy – Olinga, Neves, Stojanović, Gulan, Huyghebaert, Mulić

RSC Anderlecht: Roef – Appiah, De Maio, Mbodji, N'Sakala (55. Sylla) – Dendoncker, Tielemans, Chipciu, Hanni – Acheampong (83. Heylen) , Doumbia (64. Defour)
    Náhradníci: Boeckx – Nuytinck, Defour, Heylen, Sylla, Trézéguet, Kabasele

Rozhodčí: E. Lambrechts – K. De Rocker, P. Vandecauter