Mladá Boleslav – Litoměřice 6:2 (kon.) | Liberec – Chomutov 1:2 (kon.) | Kladno – K. Vary 2:5 (kon.)
Přerov – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 4:3 (kon.) | Poruba 2011 – Polsko U20 8:2 (kon.)
Motor ČB junioři – Písek 5:4 (1:0 po s.n.) | Tychy – Nový Jičín 5:3 (kon.) | Martin – Žilina 4:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
8:2 (1:0, 3:2, 4:0)
Polsko U20
Úterý 02.08.2016, 18:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba • Přípravné zápasy

Konec zápasu. (20:15:25)

59:55
    Oba týmy už pouze dohrávají, nikdo se nežene do akce.

59:22
    Na poslední minutu utkání se hra po zakázaném uvolnění stěhuje do třetiny hostů.

58:57
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Gelnar – 2 min., krosček).

58:36
    K bráně hostů se prokličkoval Gelnar, který ale nedokázal svou výhodnou pozici proměnit v gól.

56:36
    Bravůrní zákrok předvedl Matoušek, který nebezpečnou střelu z pravého kruhu podržel v lapačce takovým stylem, že si chvíli ani sami hráči nebyli jistí, zda byl gólman puk schopen chytnout, nebo zda je kotouč stále ve hře.

55:56
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Černín – 2 min.).

54:50
    Domácí na malou chvíli drželi hru v blízkosti Studzinskiho. Více ale si ale s hosty předávali puk, než aby se dostali do větších šancí.

53:49
    Na týmu z Polska jde nyní pořádně vidět snaha o snížení. Derou se do útočného pásma, ale Matouška zatím svými střelami příliš neohrožují.

52:30
    Matouškovi teď nechybělo mnoho k tomu, aby se díky rozehrávce dostal skoro až do středu hřiště.

51:52
    Krežołek poslal z mezikruží na Matouška slušnou ránu, kterou ale domácí strážce svatyně zpacifikoval vyrážečkou.

50:49
    Po Ballnerově střele zazvonila halou tyč. Jeho ráně skutečně chyběly pouze milimetry.

49:56
    Pořádný závar před bránou hostů nyní způsobil Marek Pěnčík, díky kterému musel Studzinski téměř čarovat.

48:22
    Poruba právě vstřelila branku!
    Po přihrávce Patrika Flašara poslal Jan PUŠKÁR kotouč k levé tyči svatyni hostí, čímž vystěhoval Buczka z brány. Na jeho místo zpátky nastupuje Studzinski.
    Asistence: Patrik FLAŠAR

47:56
    Domácí dnes pořádně nadělují. David BALLNER poslal puk a Buczkova záda a zajišťuje tak svému tými bezpečný náskok pěti branek.
    Bez asistence

45:54
    Po střele Martina BLAHUTY si puk našel místo mezi Buczkovými betony.
    Asistence: Jan PUŠKÁR, Robin Gola

45:05
    Vyloučení v týmu Polsko U20 (Michałowski – 2 min., vysoká hůl).

43:16
    Po tečované střele Davida BALLNERA zvyšuje Poruba svůj náskok na rozdíl tří gólů.

41:53
    K Buczkovi si s pukem najel Patrik Gola, jehož rána ale pouze prosvištěla kolem tyče.

40:21
    Nadějnou akci vymyslel Ballner, jehož střelu se do brány pokusil doklepnout Flašar. Sehraná dvojice ale potřebovala trochu více štěstí.

40:01

40:00

39:49
    Do konce třetinu už asi příliš atraktivní hru neuvidíme, hráči spíše dohrávají posledních pár sekund.

38:58
    Po souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet Musioł, pro kterého na ledovou plochu vyrazil klubový lékař. Polský obránce se však nakonec dokázal dopravit na střídačku po svých.

38:06
    Zápas nyní ovládla doslova sprška gólů. Domácí získávají díky perfektní střele Vojty ČERNÍNA náskok dvou gólů.
    Asistence: David BALLNER

37:09
    Bleskovou odpověď našel po přihrávce Robina Goly Martin BLAHUTA!
    Asistence: Robin GOLA

36:38
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Hosté využili přesilovou hru k vyrovnání. Svou šanci proměnil Patryk WSOŁ a přivedl tak utkání do nerozhodného stavu.
    Asistence: Mateusz Goscinski

36:23
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Vaněk – 2 min., držení protihráče).

35:45
    Střelou pod horní tyč pokořil hostujícího golmana David BALLNER.
    Asistence: Patrik GOLA

34:45
    Výbornou akc založil Krežołek, který se rozjel k Matouškovi a jehož rychlost vypadala dost nebezpečně. Pohlídala si ho však domácí obrana.

33:50
    Týmy se o puk obírají ve středním pásmu, ani jedno z mužstev se nedokáže déle usadit v blízkosti soupeřovy branky.

32:40
    Po vhazování ve středním pásmu na Buczka letěla rána od modré. Hosté ale brání skutečně zdatně a tak při snaze o dorážku opět přišla trocha požduchování.

31:38
    Podél mantinelu se rozjel Ballner, který těsně před svým pádem vystřelil puk kousek od brány hostů.

30:30
    Výměna gólmanů na obou stranách. Porubskou svatyni bude hlídat Petr Matoušek, na straně druhé nastoupil do brány Karol Buczek.

29:33
    Studzinski opět musí být stále ve střehu. Porubští kolem něj dravě krouží, několikrát se mu povedlo vytěsnit puk betonem, zároveň měl však párkrát štěstí a kotouč jeho bránu úplně minul.

28:17
    Hosté hrají v plném počtu.

28:13
    Dělovku z pravého kruhu nyní vyslal na Studzinskiho Vaněk. Polský gólman ale ubránil svou kasu vyrážečkou.

27:17
    Domácí během své přesilové hry dostávají hostující hráče pod tlak. Ten vyvrcholil dalším vyloučením na straně hostů.

26:16
    Černínova střela od modré těsně minula pravou tyč polské svatyně.

26:03
    Vyloučení v týmu Polsko U20 (Pas – 2 min., vysoká hůl).

25:15
    Další pokus domácích ukrývá Studzinski v lapačce. Nebylo ale příliš vidět, zda se mu puk povedlo chytit a tak při snaze o případnou dorážku přišla menší strkanice.

24:15
    Po ofsajdu hostí opět vhazování u Studzinskeho. Následně se ve výhodné pozici ocitl Vaněk, jehož rána ale letěla vysoko nad kasu Polska.

22:31
    Po přihrávce Zielinski pokořil domácícho gólmana perfektní střelou těsně k vyrážečce Alan Łyszczarczyk.
    Asistence: Mateusz Zielinski

22:10
    Po icingu hostů následovalo vhazování před Studzinskim.

21:20
    Porubští sestrojili další akci, při které hostující gólman mnoho neviděl. K dokonalosti ovšem nepřispěla Szajterova nepovedená teč.

20:44
    Dost rychlou akci vymyslel Ballner, kterému se ale nepovedla dorážka.

20:01

20:00

19:56
    První třetinu ukončili hosté v blízkosti Tihláře, ke kterému poslali puk střelou od modré. Domácí brankář ale nemusel zasahovat.

18:50
    Hráči se nyní dost mrštně přetahují o puk a tak se hra odehrává především v neutrální zóně uprostřed hřiště.

17:56
    Hosté se s pukem vydali ze své třetiny, následně se do ní ale poměrně rychle vrátili, aniž by stihli založit nějakou větší akci.

16:45
    Po odpykaných trestech mohou hrát hosté opět v plném počtu.

15:56
    Střelou od modré prověřil Studiznskiho pozornost Černín. Puk ale proletěl pouze nad horní tyčí.

15:17
    Hezkou pozici měl nyní Ballner, kterému se nabízela téměř odkrytá brána. Tu na poslední chvíli zachránil svým tělem hostující obránce.

14:45
    Na trestné lavici hostů začíná být plno, dvě minuty tam nyní stráví i Wsoł za hru vysokou holí.

14:14
    Rozhodčí teď byli velmi pozorní. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Sroka.

13:52

12:41
    Porubští jsou sice v oslabení, i tak se ale probojovali ke Studzinskemu. Žádné větší potíže mu však nikdo z domácích střelou nezpůsobil.

11:52
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Hudeček – 2 min., hrubost).

11:16
    Přesilovou hru dokázal po přihrávce Černína zúžitkovat Jan HUDEČEK!
    Asistence: Černín, Blahuta

11:01
    Vyloučení v týmu Polsko U20 (Łyszczarczyk – 2 min., hákování).

10:53
    S pukem se k svatyni hostí prokličkoval Řehák. Na jeho ránu ale Studzinski s klidem stačil.

09:23
    Klidu si teď příliš nedopřeje Studzinski. Tomu kolem brány stále kouží s pukem hráči obou družstev

08:30
    Domácí gólman nyní téměř mimochodem nastavil lapačku na puk, který mu tam jeden z polských útočníků jemnou ránou poslal.

08:05
    Icing ze strany domácícho týmu, hra se stěhuje před Tihláře.

07:18

07:10
    Na ledě nyní nevidíme příliš atraktivní hokej. Domácí celek je sice v oslabení, ale polští reprezentanti se k bráně příliš nedostávají.

06:30
    Domácí se osvobozují a v rychlosti střídají.

05:18
    Máme tady první vyloužení dnešního zápasu.

03:44
    Na ledě se teď odehrála spousta nepřesností, puk většinou putuje po obranné třetině hostů, ale ke střele na bránu se zatím domácí celek příliš nemá.

02:25
    Do hezké pozice se mohl dostat Bichta, kterého ale na poslední chvíli dojela domácí obrana.

01:53
    Po vhazování ve třetině hostů vyslal jeden z porubských útočníků ránu na brankáře hostí. Ten však kotouč zastavil betonem.

01:32
    Krežołek mířil z pravého kruhu na bránu domácích. Jeho střela však pouze proletěla daleko od tyče.

00:30
    Po úvodním buly si hosté odvezli puk do svého obranného pásma.

00:01

Před malou chvílí skončilo rozbruslení.

V Porubě se přípravná utkání s polskou U20 stávají téměř tradicí. Pojďme si tedy společně připomenout, jak tyto zápasy v minulých letech skončily.

K prvnímu utkání mezi oběma celky došlo v sezóně 2011/2012. Tehdy vyhráli Ostravané na domácím ledě vysoko 8:1.

Podruhé vyzval porubský tým polskou reprezentaci opět na svém domácím stadioně. Tentokrát však vyhrál hostující celek, který poslal do brány domácích celkem tři kousky, sám inkasoval jen jeden.

Třetí utkání opět ovládli domácí, kteří na porubském zimním stadionu vyhráli nad polskou dvacítkou 5:0.

Doposud poslední společný zápas proti sobě odehrála mužstva minulou sezónu. V přípravě se spolu utkala hned dvakrát, opět však pouze na ostravském ledě. Nejprve vyhráli domácí 4:1, poté ještě zopakovali svou historicky nejvyšší výhru nad týmem z Polska a porazili jej vysoko 8:1.

Ještě jednou vítejte u online přenosu z RT TORAX ARENY, která dnes bude dějištěm přípravného utkání mezi HC RT TORAX Poruba 2011 a polskou reprezentací do 20 let.

HC RT TORAX Poruba 2011 tímto zápasem neoficiálně zahájí svou sezónu 2016/2017, pro kterou se stává farmou extraligových Vítkovic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Soňa Molatová

Branky a nahrávky: 12. Hudeček (Černín, Blahuta), 36. Ballner (Gola P.), 38. Blahuta (Gola R.), 39. Černín (Ballner), 44. Ballner, 46. Blahuta (Puškár, Gola R.), 48. Ballner, 49. Puškár (Flašar) – 23. Łyszczarczyk (Zielinski), 37. Wsoł (Goscinski)

HC RT TORAX Poruba 2011: Matoušek (Tihlář) – Řehák, Flašar, Baca, Puškár, Bílek, Kropka, Černin, Gola P.– Ballner, Blahuta, Rimmel, Hudeček, Vaněk, Pěnčík, Gelnar, Gola R., Smrčka, Szajter
    Polsko U20: Studzinski (Buczek) – Wsoł, Chorazyczewski, Musioł, Michałowski, Zielinski, Nowak, Bizacki, Krok – Goscinski, Skrodziuk, Bernacki, Krežołek, Filyp, Jarosz, Łyszczarczyk, Olszewski, Pomianek, Bichta, Sroka, Pas, Zygmunt, Pelaczyk

Rozhodčí: Fiala. – Janda L., Cirkl