Olomouc – Zlín 2:4 (kon.)
HC Olomouc
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Berani Zlín
Čtvrtek 04.08.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Přípravné zápasy mladšího dorostu

To je ode mně pro dnešek vše, loučím se s Vámi a děkuji za pozornost. Zase někdy příště, napočtenou. (14:13:45)

Také třetí třetina a prodloužení byly ve znamení olomouckého tlaku, ale zlínské produktivity a utkání tak končí výhrou Zlína 2:4, prodloužení výhrou 0:1. Nejprve se prosadil Podešva a poskytl tak Zlínu pohodlný náskok, který už si hosté pohlídali až do konce, ačkoliv pět minut před závěrečnou sirénou ještě dokázal za domácí snížit Handl. Prodloužení pak bylo zpočátku poznamenáno přesilovou hrou Zlína, gól ale padl až při vyrovnaném počtu hráčů.

4:15 Zlín vstřelil branku, ani obětavý skok jednoho z obránců Olomouce nezabránil zlínským hráčům skórovat a také prodloužení tak končí vítězstvím hostů.

4:05 po zakázaném uvolnění se hra vrací do obranného pásma Zlína.

3:43 do slibné šance se dostával zlínský Handl, který zůstal sám před bránou soupeře. Kaplan si ale s jeho střelou poradil.

2:45 Harabiš se vytočil zpoza brány a pokoušel se sám zakončovat, puk ale prošel kolem tyčky za bránu.

Zlín si přenesl do prodloužení ještě část přesilovky a proto zahájil hru ve 4.

Následuje dvacetiminutové prodloužení 3 na 3.

59:55
    Už se pouze dohrává, Liss podrží puk za vlastní bránou.

59:20
    Olomouc opět vyhazuje přes všechny čáry, v útočném pásmu se dokonce ještě dostala na puk a ke střele, ale Šarman puk za svá záda nepustil.

58:54
    Hra přerušena po zákroku Kaplana.

58:26
    Olomouc ihned vyhazuje puk ze svého pásma.

58:06
    Přesilovku si teď vyzkouší také Zlín, za hákování byl dvouminutovým trestem ohodnocen zákrok Pospíšila.

57:35
    Olomouc útočí po pravém křídle a opět se usazuje v pásmu soupeře.

56:50
    Přihrávka na jednoho ze zlínských hráčů před bránou nebyla přesná, ale nakonec hostům i trochu pomohla. Závar ve svém brankovišti řešil Kaplan jen s obtížemi.

56:30
    Zlín zahajuje protiútok.

56:22
    Tři olomoučtí hráči se teď snažili dorážet před Šarmanem, ten ale puk za svá záda nepustil.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 29. Vašenka, 55. Handl – 1. Prokeš, 25. Vyoral, 30. Kopčil, 46. Podešva

HC Olomouc: Hamrla (30. Kaplan) – Harabiš, Pírek, Hladiš, Nekvapil, Čapka, Kocián, Holub, Bajer – Pospíšil, Rosecký, Handl, Vašenka, Pernický, Tomajko, J. Tichý, Dvořák, Vašíček, Kavan, Pelíšek
    Berani Zlín: Šarman – Pospíšil, Jaroněk, Prokeš, Vyoral, Mikulík, Liss, – Macík, Bouček, Domna, Žáček, Handl, Bednařík, Odstrčilík, Zemánek, Kopčil, Podešva, Uhříček, Marinec