Portugalsko – Argentina 2:0 (kon.) | Švédsko – Kolumbie 2:2 (kon.) | Fidži – Jižní Korea 0:8 (kon.)
Nigérie – Japonsko 5:4 (kon.)
Nigérie
5:4 (3:2)
Japonsko
Pátek 05.08.2016, 03:00 • Amazônia Arena, Manaus • Olympijské hry - muži • Skupina B
Sledujte:
    Z devítigólové přestřelky berou výhru Nigerijci.

Máme za sebou parádní zápas, který přinesl přestřelku, jaká se ve fotbale jen tak nevidí! Už po 12. minutách platil stav 2:2 a po půli vedla Nigérie 3:2. Po přestávce pak dlouho tahali delší konec provazu Afričané, kteří díky trefám Oghenekara Eteba, jenž dnes skóroval celkem čtyřikrát, navýšili své vedení až na 5:2. V 70. minutě pak snížil Takuma Asano, ale kontaktní gól už Japonci vstřelili příliš pozdě. Po přesné střele Musašiho Suzukiho již následoval jen závěrečný hvizd. (04:59:59)

90+5
    90+5. Musaši SUZUKI - 5:4

90+5
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Že by ještě zápletka? MUSAŠI SUZUKI se v šestnáctce pěkně zbavil bránícího Sincereho a levačkou balón umístil mimo dosah Daniela – 5:4.

90+3
    Super Eagles kontrolují závěr s velkým přehledem. Kombinační hrou soupeři nepůjčují míč.

90+2
    Sadiq získal tak 20 metrů od brány míč a hned ho napálil na bránu. Kušibiki tentokrát zakročil jistě.

90+1
    Rozhodčí Turpin nastaví ještě pět minut!

90
    Nigérie závěr kontroluje a kráčí za ziskem tří bodů.

88
    Z tohoto japonského útoku nic nebylo. Rozehrávat bude Emmanuel Daniel.

87
    Nigérie naposledy střídá. Kapitán John Obi Mikel přepouští místo na hřišti Saliuovi.

85
    Ten zahrával právě Asano. Po hlavičce Enda se ještě snažil na zadní tyči zasáhnout míč Fudžiharu, ovšem je z toho jen odkop od brány.

85
    Asano byl proti obráncům Nigérie zcela sám. Talentovaný útočník vybojoval roh.

84
    Nigérie nyní drží míč. Do hry se zapojil i gólman Daniel.

82
    Troost-Ekong byl faulován Suzukim a zůstává ležet na hrací ploše. Tady jde i o natahování času.

81
    Běží už poslední desetiminutovka zápasu. Jeho průběh je ale tak divoký, že raději ještě nebudu vynášet žádné soudy.

80
    Před naskakujícím Jadžimou lapil míč Daniel. Ten dodává svému týmu klid.

79
    Pokus Suzukiho srazila obrana Super Eagles na rohový kop.

78
    Asiaté ještě bojují. Fudžiharuovi byl ale máván ofsajd.

Martin Augustin

Branky: 6. Sadiq, 10. Etebo, 42. Etebo, 51. Etebo (pen.), 66. Etebo – 9. Koroki (pen.), 12. Minamino, 70. Asano, 90+5. Suzuki

Karty:   8. Amuzie (NIG)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 6:7.
    Nigérie: Daniel – Sincere, Abdullahi, Troost-Ekong, Amuzie – Okechukwu, Mikel (C) (87. Saliu), Etebo, Mohammed (73. Madu) – Sadiq, Ezekiel (78. Udo).
    Náhradníci: Akpeyi – Erimuya, Madu, Udo, Saliu, Ajayi, Umar.

Japonsko: Kušibiki – Muroja, Šiotani, Ueda, Fudžiharu – Endo (C), Harakawa (53. Asano) – Ošima, Nakadžima (76. Jadžima), Minamino – Koroki (70. Suzuki).
    Náhradníci: Nakamura – Iwanami, Kamekawa, Ideguči, Jadžima, Asano, Suzuki.

Rozhodčí: C. Turpin – F. Cano, N. Danos