Žižkov – Táborsko 1:1 (kon.) | Znojmo – Ostrava 1:1 (kon.) | Varnsdorf – Pardubice 3:0 (kon.)
konec
1. SC Znojmo FK
1:1 (1:1)
FC Baník Ostrava
Neděle 07.08.2016, 16:00 • Městský stadion Znojmo. • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 1. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Ode mě je to vše, s konstatováním, že si Znojmo na úvod sezóny rozdělilo bod s největším adeptem na postup, silným Baníkem, se s vámi loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek nedělního dne a příště na shledanou. (18:02:59)
   
  Oba tábory opouští fotbalový stadion, ten hostující v doprovodu policie a těžkooděnců, kteří jej budou nejspíš doprovázet až na nádraží. Je třeba vyzdvihnout i dobrou organizaci a to jak v případě znojemského týmu, tak bezpečnostních složek.
   
  Hráči Ostravy se loučí se svými fans, kterých dnes zavítalo do Znojma opravdu hodně a kteří vytvořili opravdu parádní diváckou kulisu, kterou mohou závidět i mnohé kluby z 1. ligy.
   
  Znojmo může být spokojeno, nakonec doslova vyválčilo bodový zisk z duelu s velkým favoritem, kterému tak připravilo první bodovou ztrátu sezóny. Baník začal dobře, po necelé čtvrt hodině hry se zaslouženě radoval z branky, ovšem další, mnohdy obrovské příležitosti, už využít nedokázal, o třech osamocených hráčích Baníku už bylo psáno, jmenujme ještě gólovku, jenž měl na hlavičce Urgela, který sice překonal brankáře, avšak jeho pokus skončil na břevnu.
  S ohledem na průběh zápasu by v případě výhry Baníku nikdo nemohl říct ani popel, ale vzhledem k tomu, že jeho hráči nebyli schopni přidat druhý gól, je konečná remíza nejspíš spravedlivá.
   
  90+3
  Konec zápasu.
   
  90+2
  Jeden z hráčů Baníku fauloval v pokutovém území Znojma a domácí tak budou rozehrávat od své brány.
   
  90+1
  Doleček vyběhl z brankové lajny a míč chytil do náruče. S rozehrávkou nepospíchá.
   
  90+1
  Nastavovat se budou dvě minuty.
   
  90
  Žlutou kartu dostává Josef Celba (FC Baník Ostrava).
   
  89
  Mondek špatně zpracoval míč u postranní lajny a Znojmo může šetřit čas.
   
  88
  Urgela se mohl stát hrdinou hostujícího celku, jeho hlavička však skončila na břevnu domácí svatyně. Teď si mohou domácí zhluboka vydechnout.
   
  87
  Nepožitek má nějaký svalový problém a nemůže pořádně hrát, bohužel trenér Znojma už nemůže střídat.
   
  85
  Ať už mají fanoušci Baníku jakékoliv chování, jedno jim upřít nelze, chorea a skandování mají úžasné a svůj tým podporují po celý zápas.
   
  84
  Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází David Ledecký, přichází Jiří Klíma.
   
  84
  Na druhé straně nedosáhl Celba na vysoký míč.
   
  83
  Prudkou přihrávku neměl Rybička šanci doběhnout.
   
  82
  Mondek na hranici pokutového území obdržel přihrávku, měl před sebou otevřený prostor, ovšem hráč hostů střílel ihned, navíc po zemi, což byla nejspíš chyba. Kdyby si míč rychle zpracoval a vystřelil někam k tyči, nejspíš by se radoval z gólu, takto si Doleček připsal další úspěšný zákrok.
   
  81
  Rozdíl mezi Baníkem a Znojmem je v tom, že hosté přistupují k hráčům na těsno, dobře kazí protivníkovy přihrávky, zatímco domácí nechávají svému soupeři spoustu prostoru.
   
  80
  Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Lukáš Lupták, přichází Ondřej Šašinka.

  Petr Frömel

  Branky: 31. Njire – 14. Lupták

  Karty:   75. Šumbera (ZNO) – 35. Hučko (OVA), 90. Celba (OVA)


  1. SC Znojmo FK: Doleček – Čereda, Svozil, Odehnal, Helísek "C", Javůrek (72. Urbančok) – Šumbera (79. Rybička), Nepožitek, Motal, Njire – Ledecký (84. Klíma).
  Náhradníci: Halouska – Cihlář, Garčic, Urbančok, Yilmaz, Rybička, Klíma.

  FC Baník Ostrava: Vašek – Hučko, Zápotočný, Pokorný, Celba – Malý (46. Ožvolda), Lupták (80. O. Šašinka), Stáňa (53. Mondek), Mičola "C", Hlinka – Urgela.
  Náhradníci: Chmiel – Sus, Lischka, Ožvolda, Mondek, O. Šašinka, Nerad.

  Rozhodčí: Ardeleanu – Paták, Hájek

  Diváci: 2 450