Švédsko – Rusko 3:1 (kon.) | USA – Finsko 4:3 (po pr.) | Slovensko – Kanada 2:3 (po pr.)
Česko – Švýcarsko 6:1 (kon.)
Česko
6:1 (4:1, 1:0, 1:0)
Švýcarsko
Pondělí 08.08.2016, 19:00 • Ice Bors aréna, Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

Já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Zítra jsme tu s Hlinkovým memoriál zase, tak si to nenechte ujít. (21:02:26)

Nejlepšími hráči byli na švýcarské straně vyhlášení Marco Lehmann a na straně českého týmu Matyáš Svoboda.

České vítězství se nerodilo lehce. Již ve druhé minutě Škarka zaskočil Sigrist, Češi ale následně ještě v první třetině čtyřmi góly zcela otočili vývoj utkání a nakonec jej dovedli do vítězného konce. Švýcarský tým rozhodně nic nezabalil, nepovedený úsek mezi 15. a 19. minutou jej ale stál šanci na dobrý výsledek. Češi tak do letošního ročníku Hlinkova memoriálu vstoupili vítězně, nicméně musí na tuto skutečnost rychle zapomenout, neboť je zítra čekají Finové, kteří dnes po urputné bitvě podlehli USA 3:4 po prodloužení.

Diváci dokonce kousek pod námi zapálily světlice, kterými oslavují výrazné české vítězství.

59:41
    Fanoušci stávají a děkují českému týmu za předvedený výkon.

59:24
    Do dobré pozice se tlačil Kern, jeho ostrá rána ale trefila Zaettu, který puk vyrazil do rohu.

58:53
    Sigrist zakombinoval s Müllerem, ten ale nedokázal zakončit. Fanoušci začínají zpívat Vysoký jalovec.

58:23
    Utkání se v podstatě již jen dohrává, žádný z týmů už nehraje do plných.

Dnešní utkání sleduje 1 522 diváků.

57:23
    Škarek po dlouhé době musel do akce a hned přerušuje hru.

57:16
    Safinova ambiciózní přihrávka skončila u Leuenbergera, který může založit další švýcarský útok.

56:47
    Ujet se pokoušel Leuenberger, Bukač se ale výborně vrátil a připravil jej o puk dříve, než si Švýcar rozmyslel, co s ním provede.

56:33
    Sigrist je na ledě.

56:26
    Mikyska nahozením trefil jen Matewu.

56:03
    Půl minuty do konce přesilovky a Češi bojují o puk ve svém pásmu.

55:51
    Riskantní vyhození kolem vlastní branky Le Coultremu vyšlo.

55:21
    Galvas nezvládl situaci na modré a Eggenberger posunul puk pryč z obranného pásma.

55:11
    Češi se až teď dostávají plnohodnotně do pásma.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 9. Svoboda (Šalda), 15. Zadina (Galvas), 18. Svoboda (Nečas, Kvasnička), 19. Safin (Machala, Galvas), 24. Nečas (Kaut), 44. Chytil – 2. Sigrist (Müller)

Česko: Škarek (Vomáčka) – Kvasnička, Mikyska, Galvas, Šalda, Bednář, Král, Bukač – Svoboda, Nečas (C), Kaut – Kern (A), Hladoník, Zadina – Machala (A), Kondelík, Safin – Chytil, Škvrně, Dvořák – Novák
    Švýcarsko: Zaetta (Messerli) – Greisser (C), Le Coultre, Gross, Matewa, Zeiter, Schüpbach, Wüthrich – Reymondin, Kurashev, Hischier – Simic, Nyffeler, Sigrist (A) – Müller, Döpfner, Lehmann – Tanner, Eggenberger (A), Kobler – Leuenberger

Rozhodčí: Čech, Hribik – Ondráček, Svoboda

Diváci: 1 522