Švédsko – Rusko 3:1 (kon.) | USA – Finsko 4:3 (po pr.) | Slovensko – Kanada 2:3 (po pr.)
Česko – Švýcarsko 6:1 (kon.)
Slovensko
2:3 (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Kanada
sk Pondělí 08.08.2016, 17:30 • Aréna Ondreja Nepelu • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

Slovensko napokon tesne prehralo s hviezdnou Kanadou, ale do tabuľky si pripisuje prvý bod.

Najlepší hráči zápasu:
    Slovensko: Juraj Sklenár
    Kanada: Joseph Veleno (19:41:35)

64:32 Maxime COMTOIS - 2:3

64:32
    Kanada dala gól!
    Obrovský výbuch na strane Kanady, ktorej tím je nabitý hviezdami. O jej triumfe rozhodol MAXIME COMTOIS.

63:34
    Neuveriteľný Juraj Sklenár sa dokázal otočiť po krížnej prihrávke a strelu svojho súpera zastavil hruďou. Celý štadión aj naďalej takmer ani nedýcha.

63:13
    Comtois sa teraz dostal priamo pred Sklenára a pokúšal sa niekoľkonásobne zakončiť, no náš gólman nehcal betón pozorne na ľade.

62:47
    Slovensko odoláva aj nemožnému. Od modrej čiary prudko vypálil Phillips a jeho pokus pred bránkou tečoval Comtois, ale iba tesne vedľa ľavej žrde.

62:20
    Celý štadión sleduje toto predĺženie so zatajeným dychom. Hráči oboch krajín sa snažia hlavne neurobiť rozhodujúcu chybu.

61:47
    Korenčík vletel do útoku po pravej strane a dostal sa aj do zakončenia, ale jeho strela skončila tesne vedľa bránky súpera.

61:15
    Hviezdny Joseph Veleno sa pokúšal zrýchliť popri pravom mantineli, ale Slováci ho zastavili a nedovolili mu ani zakončiť.
    61:00 Scott prerušuje hru po strele nášho hokejistu.

61:00
    Slovenskí hokejisti sa natlačili k bránke súpera a Scott už nechcel viac riskovať, takže puk pre istotu prikryl lapačkou.

60:01
    Začalo sa päťminútové predĺženie, v ktorom sa bude hrať systémom troch proti trom.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Slovensko dosiahlo obrovský úspech! Naši chlapci nevyhrali na tomto turnaji 27 zápasov v rade, ale dnes dokázali z 0:2 vyrovnať na 2:2 proti Kanade, v ktorej drese je aj Joseph Veleno, pravdepodobná jednotka draftu NHL v roku 2018! Po kratučkej prestávke teraz bude nasledovať predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:23
    Bratislavský štadión razom výrazne ožil a diváci povzbudzujú našich reprezentantov. Tí sa aktuálne obetavo vrhajú do striel súpera.