Slovensko – Švédsko 3:6 (kon.) | Rusko – Kanada 2:1 (kon.) | Švýcarsko – USA 3:4 (kon.)
Česko – Finsko 5:3 (kon.)
Slovensko
3:6 (0:1, 1:4, 2:1)
Švédsko
sk Úterý 09.08.2016, 11:30 • Aréna Ondreja Nepelu • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

58:48
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Kövér – 2 min., podrazenie).

57:29
    Mohlo byť znížené na rozdiel dvoch gólov! Ružička sa dostal pred obranu súpera a sám zakončoval spred bránky, ale jeho tvrdý pokus napokon úspešný nebol.

56:41
    Švédsko si vyžiadalo oddychový čas.
    55:13 Matúš HAVRILA - 3:6

55:13
    Slovensko dalo gól!
    Slováci využili presilovku a znížili na rozdiel troch presných zásahov. Do štatistík sa zapísal MATÚŠ HAVRILA, ktorý pred bránkou počkal na vyrazený puk a bojovne ho upratal do siete. Asistencie: Adam Žiak, Adam Liška.

54:58
    Švédsko sa bude opäť brániť. Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za seknutie Aterius.

52:50
    Slovensko mohlo skórovať! Po presnej prihrávke spoza bránky strieľal z pravej strany Fafrák, ale jeho pokus bez prípravy skončil iba vedľa priestoru troch žrdí.

52:13
    Švédsko sa bude musieť brániť. Miketinac inkasuje dvojminútový trest za nedovolené bránenie.

51:55
    Slovensko nedokázalo odpratať puk, ktorý ostal poskakovať na vnútornej hranici ľavého kruhu. Tam si bleskovo zbehol Wernblom a poriadne sa do neho oprel, ale trafil iba zadný mantinel.

50:35
    Švédsky hráč Sylvergård si nezahrá najbližších 10 minút, pretože inkasoval osobný trest za nešportové správanie.

46:59
    Švédsko sa bude musieť brániť, pretože sa previnilo šiestimi hráčmi na ľadovej ploche.
    44:45 Lukas Wernblom (SWE) - 2:6

44:45
    Švédsko dalo gól!
    Švédi pridávajú ďalší presný zásah! SLovenskí obrancovia teraz v pravom kruhu nepokryli LUKASA WERNBLOMA, ktorý dostal prihrávku priamo spred bránky a nekompromisne zakončil za presúvajúceho sa Sklenára. Asistencie: Kalle Miketinac, Rasmus Dahlin.
    41:00 Patrik HREHORČÁK - 2:5

41:00
    Je znížené! PATRIK HREHORČÁK sa oprel do puku a napálil ho priamo pod hornú žrď. Bez asistencií.
    37:30 Kalle MIKETINAC - 1:5

37:30
    Naši chlapci inkasujú aj piatykrát. Postaral sa o to KALLE MIKETINAC ktorý si na útočnej modrej čiare počkal na prihrávku zo strany, okamžite zrýchlil a dostal sa do úniku, v ktorom presne našiel medzeru medzi betónmi Sklenára. Asistencia: Timothy Liljegren.

34:21
    Švédsko sa bude musieť brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

28:50
    Slovenský kouč Norbert Javorčík si vyžiadal oddychový čas.

28:50
    Zmena v bránke Slovenska. Juraj Ovečka odchádza na striedačku a jeho miesto nahradí Juraj Sklenár.
    28:50 Anton JOHANSSON - 1:4

28:50
    Veľmi smolné okamihy pre slovenský tím. ANTON JOHANSSON pridáva štvrtý gól Švédska. Asistencie: Sebastian Walfridsson, Marcus Sylvergård.
    28:29 Lucas ELVENES - 1:3

28:29
    Švédi prvýkrát v zápase vyhrávajú o dva góly. Postaral sa o to LUCAS ELVENES, ktorý si v medzikruží vybojoval priestor na hokejku položenú na ľade a nekompromisne zakončil po prihrávke spoza bránky. Asistencia: Isac Lundeström.
    26:03 Timothy LILIEGREN - 1:2

26:03
    Švédski hokejisti sa udržali v útočnom písme, TIMOTHY LILIEGREN sa napriahol za kruhmi, skúsil to strelecky a napokon prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Lucas Elvenes.

25:45
    Slovensko sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za hákovanie Stacho.
    22:24 Gól napokon Švédom uznaný nebol.

22:24
    Gól neplatí, pretože bol dosiahnutý nohou! Pokračuje sa za stavu 1:1.

22:24
    Švédi sa tešia z gólu, ale hlavný rozhodca signalizuje, že sa bude telefonovať s videoarbitrom.
    20:31 Filip KRIVOŠÍK - 1:1

20:31
    Naši chlapci využili dohrávajú presilovku a vyrovnávajú na 1:1! Postaral sa o to FILIP KRIVOŠÍK, ktorý mal v ľavom kruhu dostatok priestoru na zakončenie a puk umiestnil do protiľahlého rohu bránky súpera. Asistencia: Miloš Roman.

19:09
    Švédsko sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Aterius.

16:05
    Slovensko sa bude prvýkrát v zápase brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za seknutie Korenčík.
    15:23 Erik BRÄNNSTRÖM - 0:1

15:23
    Švédi rýchlo rozohrali, prenikli do útočného pásma a vôbec nič nevymýšľali. Walfridsson na modrej čiare posunul puk ERIKOVI BRÄNNSTRÖMOVI, ktorý si trošku povyšiel k bránke a zakončil pod hornú žrď. Asistencia: Sebastian Walfridsson.

15:13
    Naši chlapci sa dostali do ďalšieho sľubného zakončenia. Rýchly Kövér vystrelil nepríjemne spoza vracajúceho sa obrancu, ale Söderblom jeho pokus vyrazil.

09:20
    Švédsko sa bude brániť! Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za hákovanie Aterius.
    02:45 Krivošík nedokázal prekonať brankára Švédska

02:45
    Ďalšia skvelá šanca slovenských mladíkov! Ivan našiel dobre rozbehnutého Krivošíka, ktorý pálil bez prípravy, no puk poslal iba do hrude Söderbloma.

01:11
    Slovensko ostalo v útočnej tretine a takmer otvorilo skóre! Z ľavého kruhu nahodil puk pred bránku súpera Kupec a nasledoval skvelý teč Lišku, no nanešťastie pre Slovensko smeroval iba tesne vedľa bránky.

00:54
    Švédsko sa bude hneď v úvode brániť! Na trestnú lavicu odišiel na dve minúty za sekanie Björkman.

V Bratislave je už všetko pripravené, druhý zápas Slovenska na Ivan Hlinka Memorial Cupe sa o pár sekúnd začne!

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 21. Krivošík (Roman), 41. Hrehorčák, 56. Havrila (Žiak, Liška) – 16. Brännström (Walfridsson), 27. Liliegren (Elvenes), 29. Elvenes (Lundeström), 29. Johansson (Walfridsson, Sylvergård), 38. Miketinac (Liljegren), 45. Wernblom (Miketinac, Dahlin)

Slovensko: Ovečka (Sklenár) – Korenčík, Ivan, Kupec, Žiak, Boldižár, Marguš, Demo, Verbický – Ružička (C), Roman, Krivošík – Hrehorčák, Havrila, Liška (A) – Kelemen, Kövér (A), Fafrák – Eliáš, Kukľa, Stacho
    Švédsko: Söderblom (Eriksson) – Dahlin, Hedberg, Walfridsson, Brännström (A), Liliegren, Björkman, Wennlund, Berg – Ringsby, Bemström, Aterius – Elvenes, Lundeström, Hugg (C) – Zetterlund, Miketinac, Wernblom – Johansson, Tjernström, Sylvergård

Rozhodčí: Goga, Novák – Kacej, Stanzel