Kanada – Švédsko 4:1 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 4:3 (kon.) | Slovensko – Rusko 2:5 (kon.)
Česko – USA 2:4 (kon.)
Kanada
4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Švédsko
sk Středa 10.08.2016, 14:00 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

Kanadskí hokejisti v záverečnej tretine pridali jeden presný zásah a celkovo vyhrali 4:1.

Najlepší hráči zápasu:
    Švédsko: Erik Brännström
    Kanada: Maxim Comtois

To je od nás z tohto zápasu všetko. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás o 17:30 pri zápase Slovensko – Rusko. (16:08:46)

59:38
    Kanadským hráčom sa nepodarilo nebezpečnejšie preniknúť do pásma, ale mrzieť ich to už nemusí. Trojbodový zisk majú zabezpečnený.

59:00
    Začala sa posledná minúta riadnej hracej doby tohto duelu. Pri puku sú Kanaďania, ale za vlastnou bránkou.

58:44
    Crete-Belzile si v defenzíve počínal veľmi dobre a puk korčuľou vyrazil spred svojej bránky. Švédi už zrejme nepridajú ani druhý gól.

58:06
    Švédi sa teraz pri vysokom tlaku dopusitli dokonca zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude pred Erikssonom.

57:01
    Kanaďania vysoko napádajú a aj bez puku sú v podstate stále v útoku. Švédska nádej na bodový zisk sa rozplýva.

56:20
    Kanaďania teraz hrajú presne to, čo potrebujú. Hokejisti s javorovým listo na hrudi sa odmietajú vysťahovať z útočnej tretiny.

55:59
    Vhadzovanie pred švédskou bránkou vyhrali Kanaďania a puk odmietajú pustiť k svojmu gólmanovi.

55:45
    Švédsko si vyžiadalo oddychový čas.

53:57
    Už-už to vyzeralo, že sa Švédi dostanú do skvelého prečíslenia dvoch proti jednému, ale Wernblom a Tjernström to napokon neurobili podľa svojich predstáv.

53:10
    Švédi sa pri pokuse o rýchly prechod do útočnej tretiny dopustili iba zakázaného uvoľnenia.

52:18
    Veleno na svojej obrannej modrej čiare získal puk a so spoluhráčmi vyštartoval do zakončenia, ale bol už poriadne unavený, preto nestrieľal, ale puk na súperovu svätyňu iba nahodil.